Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tengetik egyesek 1000-12...

Miért tengetik egyesek 1000-1200 kcal-on az életüket?

Figyelt kérdés
Miért hiszik, hogy ezzel a drasztikus önkorlátozással tartósan le tudnak fogyni? Ha állandóan megszorításból, majd túlevésből áll az életük, mikor tanulják meg, mire is van szüksége a szervezetüknek, mennyitől működik jól a testük? Miért jó, ha enerváltan, szinte élő halottként vergődnek végig a napjukon, miközben más sem jár a fejükben, mint az, hogy mit és mennyit egyenek. Egy aktív dolgozó nőnek nem volna szabad 2000 kcal alatti energiabevitellel kínoznia magát, még akkor sem, ha ülőmunkát végez.

2021. márc. 12. 17:26
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

29. Nem 38 vagyok, idősebb. Attól hogy a másik hozzászólónak is 4 pötty van nem azt jelenti hogy ugyan az az ember. Nade 38 se fiatal, hanem erősen középkorú. Elindult egy folyamat amit nem tudunk megállítani, ez van. Szerencsés vagy hogy rajtad nem látványos, de gyanítom hogy 45 évesen te is érzed hogy nem vagy a régi. Ne csak a külsődet nézd.

Ez csak azért fontos mert az életkor előrehaladtával a vitaminok felszívódása csökken, így idősek hajlamosabbak a hiánybetegségre. Ez tudomány, nem az én véleményem. Plusz a mai zöldségek közel sem tartalmaznak annyi vitamint amennyit régen. Ez sem titok.

Tehát valószínű hiába eszel 2500 kalóriát, ha most megnézetnéd magad lehet kiderülne hogy vitamin hiányod van mivel nem vagy tudatos. Én nagyon tudatosan étkezem, kifejezetten olyan ételeket eszek amit tele vannak vitaminnal és ásványi anyagokkal, de így is kell plusz szednem külön. Mert jobb szedni pluszban minthogy hiányunk legyen. Orvos is mondta nekem, hogy egyszerűen nem lehet annyit bevinni naponta amennyire igazán szükségünk van. Talán ha 5000 kalóriát ennék naponta. De akkor egy hájas disznó lennék magas vérnyomással és fulladoznék ha szaladok a buszhoz. Nyilván ezt nem akarom.

2021. márc. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

#31

Először is szeretnék gratulálni, hogy látatlanban megállapítottad, hogy én nem étkezem tudatosan. Mindezt anélkül, hogy bármi lényegeset tudnál az étrendemről. Annyit tudhatsz mindössze, hogy baromságnak és felesleges önkínzásnak tartom a kalóriabevitel mesterséges alacsonyan tartását, Magyarán az önéheztetést. Azt egy szóval nem állítottam, hogy az elegendő mennyiségű és minőségű táplálékbevitelhez nem kell tudatosság. Valójában azt állítom, hogy az 1000-1200 kcal / nap egy felnőtt számára tudatlanságból ered.

2021. márc. 21. 00:38
 33/36 anonim ***** válasza:
Eddig nem 1000-ról volt szó. Mozgás nélküli 1200-ról ami mozgással nyilván több.
2021. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

#33

Az indító kérdésemre utaltam. Természetesen az 1200 is nevetségesen kevés még sport nélkül is. Olyan nincs, hogy mozgás nélkül. A szívdobogás is mozgás.

2021. márc. 22. 05:22
 35/36 anonim ***** válasza:

Valóban🙂? Nem gondoltam hogy szó szerint fogod érteni.

Nem feltétlenül megterhelőre, de valamilyen testmozgásra gondoltam. Akár 1 órás séta is lehet, otthoni torna, futás, munkahely ahol mozog az ember (Tehát nem csak beszáll a kocsiba, kiszáll és 8 órát a székben ül, aztán mikor végez kocsival hazamegy és tévézik). Aki nem "mozog" nyilván kevesebb kaloriára van szüksége.

Nem akarlak meggyőzni, nyilván úgy csinálod ahhogy akarod és azt gondolsz amit akarsz. Csak leítrtam hogy mit gondolok mert kérdezted.

2021. márc. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

#35

A testmozgásnak olyannak kellene lennie, mint a zuhanyzásnak, vagyis magától értetődőnek, rutinszerűnek. Aki nem végez testmozgást, az szintén figyelmen kívül hagyja a teste igényeit. Ugyanúgy, mint aki 1000-1200 kcal-on éhezteti magát.

2021. márc. 22. 18:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!