Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztenciás diétánál...

Inzulinrezisztenciás diétánál baj, ha kevesebb szénhidrátot viszek be?

Figyelt kérdés

Van ez a 160 grammos diéta például, és rá kellett jönnöm, hogy én eleve nem tudok ennyi ételt megenni egy nap, de ráadásul szénhidrátot sem fogyasztok ennyit. Ez baj?

Az elmúlt egy évben feljött rám vagy 15 kiló plusz, ami nagyon idegesít, de akármilyen diétát nézek, kiderül, hogy én messze kevesebbet eszek, mint amiket ott írnak. Ez ellehetetleníti a diétát?


2021. márc. 15. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Legyél egy kicsit kreatívabb, nem kell mindent szó szerint venni. Elkezded mondjuk az előírt mennyiséggel és ha az neked sok, vagy a testkompozíciód nem jó irányban változik, módosítod. A lényeg, hogy ne fogyassz magas GI-jű, feldolgozott szénhidrátokat. Amúgy nyugodtan csökkentheted a ch adagot, ha nem látsz magadon kóros fogyást, vagy izomvesztést.
2021. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
IR diétánál igenis meg kell enni az előírtat. De kérdezem, ha te annyira keveset eszel hogy sikerült 15 kilót híznod?
2021. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2es: Eleve sokkal kisebb az energiaigényem az átlagnál, pedig még pluszban alapból fizikai munkát végzek. Mellékvesefáradtságot állapítottak meg tavaly tél elején, ami megmagyarázta szinte minden tünetem, mert elég stresszes volt az előtte lévő 1-2 évem.

Aztán jöttek a lezárások, nem dolgozok emiatt, és edzeni se tudok rendesen, így hiába alig eszek, nekem szaladnak fel a kilók, a mellékvese probléma meg még rátett egy lapáttal. Abból úgy kb. kijöttem már, de a kilók maradtak. Próbálok otthon mozogni, de ezt a fajta edzést nem is szeretem annyira, meg nem is nagyon használ. Ha dolgozok, akkor 8 órán át végig mászkálok, plusz konditeremben súlyokkal edzettem, és úgy volt minden oké.

Az inzulinrezisztencia nem megállapított nálam, csak sok mindenben passzol rám a leírtak alapján, és adni akartam a diétának egy esélyt. Csak azt vettem észre igazából más diétánál is, hogy sokkal több ételt írnak elő (meg itt sokkal több szénhidrátot),mint amit én fogyasztok alapból, és pont ezért érdekelt, hogy mennyire számít. Ha emelem a szokásost, akkor eddig mindig csak híztam.

Amúgy az átlag napi ételem:

első étkezés: 1 tortilla, benne egy maréknyi saláta, kb 1 ek tonhal, 1 teáskanál majonéz.

második étkezés: 3 szelet roggen dünn (sajnos fogalmam sincs, magyarul minek lehet nevezni), tonhallal és sajttal, annyi, amennyi elfér rajta kényelmesen (mint egy kenyéren vagy ilyesmi).

Ha mellette melózok, akkor ezzel tudom tartani a súlyomat, ha nem dolgozok, akkor meg láthatóan csak egyre rosszabb. Üdítőt nem iszok egyáltalán, teát cukor nélkül, kávéról a mellékvese gond miatt leszoktam, bár azt is csak max édesítővel ittam.

2021. márc. 15. 18:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Mértél cukrot ezek után a kaják után? Nekem a tortilla is meg ez a roggen dünn izé is feldolgozott ch-nak tűnik. Ha barnák akkor jobbak, ha nem, akkor nem annyira. Kérdés, hogy cseszegeti-e a cukrod, vagy nem.
2021. márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha teheted, mérd meg a cukrod a mérendő kaja után 1 órával és 2 órával, aztán írd le ide, megszakértem. Ismerős, nagyszülő, akárki, biztos tud kölcsönözni egyet. Tűt azt nyilván sajátot használj.

Ha ezek a kaják, amiket eszel, nem dobálják a cukrod, akkor semmi baj nem lesz velük.

2021. márc. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem mértem cukrot, de valóban nem ártana. A roggen dünn az rozsból van, az sem megfelelő akkor?

Úgy írják, hogy teljes kiőrlésű rozsliszt, illetve rozsliszt (így simán), élesztő, só. Ennyi az összetétele elvileg a papírja alapján.

2021. márc. 15. 19:03
 7/10 anonim ***** válasza:
A teljes kiőrlésű az rendben lenne, de ez a nagyon túlsütött, morzsálódó, ropogós téma, az eléggé feldolgozott sajnos. Valami jobb forrás kellene.
2021. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs kenyérsütőd? Teljes kiőrlésű királybúzából csinálj magadnak egy kisebb cipót, aztán eszegesd azt!
2021. márc. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kevés, saccra jó, ha megvan 700 kcal. Nem csak a szénhidrát, hanem a fehérje és a zsír is nagyon kevés benne. Remélhetőleg nem minden nap ugyanezeket eszed, mert akkor nagyon egyhangú is.

Egyébként az, hogy kevés a szénhidrát, nem lenne akkora baj IR szempontjából. Én viszont IR-esként nagyon éhes lennék ilyen étrend mellett, aztán leesne a vércukrom és rosszul is lennék.

2021. márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja 9-esnek igaza van, több zsír kéne. Valami jó, nem ipari zsír. A ch meg nem gáz, ha kevesebb, de az energiaellátás meglegyen.
2021. márc. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!