Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napok óta nem tudom lenyelni...

Napok óta nem tudom lenyelni az ételeket. Inni csak nagyon kicsi kortyokat tudok érzem hogy éhes vagyok ennék is de ahogy rá nézek az ételre hányingerem lessz és reflux szerű tüneteim vannak mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdődött el hogy nem bírom lenyelni az ételeket egyszer kétszer véres hányásom is volt. Állandóan alszom ki vagyok merülve és éhes is vagyok. Mit tudok tenni? Nincs már semmi energiám pedig komoly fizikai munkát végzek ami balesetveszélyes. Nem szeretnék össze esni a melóhelyen úgy hogy egyedül dolgozom. Létrázok és emelek amihez kell az energia. Mit tudok tenni hogy ez változzon? 22/L

2021. márc. 17. 02:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Az le maradt: azt az egy két falatot amit kinlodva de lenyeltem égető érzés volt és úgy éreztem mint ha fulladnék tőle megfelé. Ez a reflux miatt nem hiszem hogy lehet mert ilyen sosem volt még és nem is voltam az utóbbi időben ideges sem feszült
2021. márc. 17. 02:09
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Doki mit mondott?
2021. márc. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha napok óta nem tudnék enni, és már véreset is hánytam volna, akkor én ezeket inkább a háziorvosnak mondanám el, nem a gyakorira írnám ki.
2021. márc. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem mondott rá semmit. Annyit mondott várjak. Próbáltam magánba elmenni de a vírus végett sehol nem fogadtak. A sürgősségi meg mondta hogy tele vannak covidos betegekkel.
2021. márc. 17. 08:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy a háziorvos erre csak annyit mond hogy várj.

A magán egészségügyi ellátás zavartalanul működik, és véres hányással nem hajtanak el a sürgősségiről.

Vagy a kérdést túlzod el, vagy a kommentet, vagy régebben voltál orvosnál, mikor még nem volt ennyi panaszod.

2021. márc. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem túlzok el semmit de amikor végig sem hallgatnak normálisan mit csináljak? Korábban kiderült hogy van gyomorfekélyem ezzel takaróznak hogy biztos azért fáj mert valami megint történt ott. De itt főként a nyelőcsövemben érzem hogy baj van a gyomrom meg dobja kifelé. Nem szokásom semmit sem eltúlozni. 3 magán dokit hívtam fel abból 2 meg se emelte a telefont a harmadik pedig csak a régi páciensekkel foglalkozik a vírus miatt
2021. márc. 17. 09:20
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Persze-persze, mesélj még :D
2021. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom te hol laksz, de képtelenség hogy ilyennel ne látnának el ügyeleten. Mellesleg nálunk semmi változás az eü-ben, a kevésbé sürgőseket is ugyanúgy fogadják. Hívjál mentőt végső esetben az biztos bevisz valahova.
2021. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Felénk sem volt tb-s ellátás, egy kicsit megvédem a kérdezőt. Nem tudom melyik megyében él!? Egyedül csak az onkológiai szűrés ment felénk. Nemrég kezdtek beindulni a rendelések, de még most sem mindehol. A szomszéd városokban lévő 2 kórház közül az egyiket hetekig nem sikerült elérni! A másik helyen közölték, hogy előreláthatólag május végéig nincs rendelés!!!

Magánt nem mindenki teheti meg, de erre senki nem gondol!! Én voltam a városomtól 250km - re egy magán gasztroenterologushoz nemrég. Ő fogadott napokon belül. Többiek kB.1 hónapot mondtak, vagy pedig új beteget nem vállaltak. Illetve volt aki nem rendelt, mert covid osztályra volt helyezve. Akihez mentem, ő is csak negatív teszttel fogadott. Kétszer jártam a rendelésén 1,5 hét alatt, a 2 alkalom közel 120 e Ft-ba volt benne, tükrözéssel! És egy nagy nulla volt!!! Kidobott pénz! Tükrözés után 3 percet szánt rám a professzor Úr, holott nyelési nehézségem van, pépes ételeket eszem a durva reflux miatt.

A sürgősségin felénk úgy működött, ha valaki hasi panaszokkal ment, vagy erős gyomorfájással,akkor először a covid ambulanciára benyomták, ha negatív lett a teszt, akkor kezdték el vizsgálni csak a sürgősségin!!! (hiába volt negatív, ha utána a covid ambulancián meg összeszedte a vírust) Pár hónap alatt 3-4 ember halt meg vakbél perforáció miatt, mert vártak a teszt eredményére az orvosok...Egy városombeli 72 éves férfi és egy szomszéd faluban élő 21éves nő is az elhunytak között volt. A család meg is tette a jogi lépéseket, mert mai napig élhetne a 2 illető, ha nem a teszt eredményt várják a kórházban, hanem megműtik a vakbelüket. Szóval ezek nem kacsa hírek.

Nyilván vérhányással nem küldenek el embert a sürgősségin, így a kérdező azt valószínű nem említette. De, ha olyan az ellátás mint felénk, akkor jön a szokásos, hogy annyira nincs jól, hogy muszáj ellátást igénybe vennie a jelenlegi helyzetben? Nagyon sok beteg van aki covidos is lehet. Így is marad, hogy nagy eséllyel megfertőződik? Közben szemmel 3 - szor ölték már meg, amiért nem húzott még haza a mondottak ellenére sem. És nem egy putri kórház, oktató kórház is... Na és most jön az, hogy több ismerősöm van, akik más megyékben élnek. Sok helyen volt és van tb-s ellátás. Normálisan bántak az emberekkel. Nos, azok számára hihetetlennek tűnik, hogy egyes helyeken meg nincs semmi, sürgősségi ellátáson kívül. Azóta esetleg sikerült eljutnod vizsgálatra??

2021. jún. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Unokafivéremnek szívinfarktusos tünetei lettek, tudja, mi az, mert a bátyjának volt infarktusa ugyanilyen tünetekkel. A háziorvoshoz elment, elmondta a tüneteket meg hogy mire gyanakszik, az meg hazaküldte hogy feküdjön le, pihenjen, majd a vírus után megvizsgálja. Még aznap este mentőt kellett hívni infarktus miatt hozzá.
2021. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!