Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan, aki amiatt (is)...

Van olyan, aki amiatt (is) anorexiás, mert annyira tetszenek neki a vékony nők?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben hogyan lehet belőle kigyógyulni. Az ízlés nem változik, főleg ha már gyerekkorom óta, több évtizede nem változott. Mindig is a normálisnál vékonyabb nők tetszettek, és én is olyan akarok lenni. Egyszerűen annyira gyönyörű látvány. Amit normálisnak mondanak, azt én már dagadtnak látom. Mit tehetnék?

2021. márc. 20. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Kezeltesd magad 🤷‍♂️
2021. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Évekig jártam pszichológushoz, nem segített.
2021. márc. 20. 12:41
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
A pszichológus önmagában nem segít, csak irányt mutat, neked is tenned kellene érte fejben.
2021. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azon nem tudok változtatni, hogy ez tetszik, ráadásul ilyen mértékig, hogy az egészségemet is veszélyeztetném miatta, meg folyton lemondok ételekről.
2021. márc. 20. 12:46
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Pedig ha a pszichológus nem segített, akkor azt már csak te magad tudod fejben megoldani 🤷‍♂️
2021. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálad az az alapvető probléma, hogy saját képedre formálod az embereket. Azt gondolod, hogy neked a vékony lányok tetszenek ezért olyan akarsz lenni mint ők, hiszen mindenkinek az tetszik. Pedig ez fals. Az ízlés valóban nem változik, de hiába leszel vékony, még nem fog szeretni senki. Férfiként nekem is a 190 centi magas, izmos férfiak tetszenek, szívesen lennék az. De nem vagyok. Ettől függetlenül nem tartom magam kevesebbnek mint akik 190 centi magasak és izmosak. Tetszik egy kabát, de ha felveszem nem áll jól. Ezt is elfogadom, hiába az az ízlésem. Neked nem azért kell pszichológus mert anorexiás vagy, neked azért van szükséged pszichológusra, mert nem vagy képes elfogadni dolgokat. Azt hogy nem lehetsz olyan mint amilyet te megálmodtál, nem fog mindenki úgy gondolkodni ahogy te. Ha ezen túl vagy, akkor jöhet az anorexia. Az anorexia nálad csak egy tünet, hogy gondok vannak a fejedben. Van akinek ez így jön ki, van akinek pánikrohamként, van akinek pedig egy specifikus tünete van (szédülés vagy épp hányinger).
2021. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Egyszer már ki írtad ezt a kérdést, most újra megkérdezem:

Normális vagy? El akarod majd temetni a barátnőd? Ugyanis az anorexiások 20%-a meghal

2021. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg alaposan, kikkel hasonlítod össze magadat. Modellekkel, celebekkel, vagy valódi, hús-vér nőkkel? Ha előbbi, akkor jó, ha tisztában vagy vele, hogy a hétköznapokon ők se néznek ki tökéletesen, sokuknak kivételes/ritka adottságaik vannak és/vagy a plasztikai műtéteknek, photoshopnak köszönhetik bájaikat.

Ha utóbbi, vagyis ismersz személyesen ilyen vékony és egyben szép nőket, ők vajon hasonló korúak, magasságúak, alkatúak (pl. csontozat), mint te? Tesznek valamit azért, hogy így nézzenek ki, és mit? Egészségesek így? Tudnál egyáltalán úgy kinézni, mint ők, és ha igen, milyen hatása lenne az egészségedre? Megérné neked esetlegesen kórházba kerülni, megbetegedni az eszményi alak elérése érdekében?

Amikor fiatal voltam, szerettem volna úgy kinézni, mint Naomi Campbell, csak az a bibi, hogy majd' 20 centivel magasabb nálam, nekem még 48 kilósan sem volt 65 cm-nél vékonyabb derekam, és fehérbőrű vagyok :)

Szerencsére a saját kinézetemmel kapcsolatos kisebbségi komplexusomat 20 éves koromra kinőttem. Egyrészt rájöttem, hogy hülyeség olyan nőkhöz hasonlítanom magamat, akik 175+ cm magasak, mert optikailag sosem fogok úgy kinézni, mint ők, képtelenség a lábaimat, karjaimat hosszabbra növeszteni. Elfogadtam, hogy vannak adottságaim, amiken max. akkor tudnék változtatni, ha kés alá feküdnék (vagy még úgy sem), azt pedig nem akarom. Inkább abból próbálom a legjobbat kihozni, amilyen én vagyok. Most 7 kilóval vagyok nehezebb, mint 18 éves koromban, de némi edzés és megfelelő táplálkozás hatására szerintem formásabb vagyok, mint akkor.

Másrészt elkezdtem jobban odafigyelni a külsőmre (frizura, alakomnak megfelelő öltözködés, smink), aminek hatására sok pozitív visszajelzést kaptam a környezetemből. Ahogy javult az önbizalmam (és szellemileg is folyamatosan fejlődtem), az emberekkel is jobb lett a kapcsolatom, egyre több barátom lett és stabil párkapcsolatom.

Tudom, közhely, hogy nem csak a külső számít, hanem a "belbecs" is, de szerintem nagy igazság. Ne csak a külsőddel foglalkozz állandóan, fejleszd magad belülről is, olvass, tanulj, és kezdj el másokra is odafigyelni. Akik szeretnek, azok szépnek fognak látni így is. Viszont nehéz olyan embert szeretni, aki utálja magát és/vagy csak saját magával (a saját vélt vagy valós problémáival) foglalkozik. Attól, hogy csontsoványra fogysz, nem fognak mások jobban szeretni, és nem fogsz több embernek tetszeni. Engedd el ezt, és nőj fel.

2021. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7 nem írtam még ki ezt a kérdést korábban, és nem jól figyelted meg, mert nő vagyok, anorexiás, és a vékony női test az ideálom, amihez magam szeretnék hasonlítani. Barátnőről szó sincs.
2021. márc. 20. 14:57
 10/12 A kérdező kommentje:
Állítom, hogy kisgyerek koromban a Barbie babák voltak rám rossz hatással. Nem lenne szabad ilyen játékokat adni a gyerekeknek.
2021. márc. 20. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!