Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan vehetem észre, ha...

Honnan vehetem észre, ha valaki evészavaros/szimplán vékony?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki mindig is vékony volt, emellé pedig elég magas. Viszont a súlya nagyon kevés a magasságához képest, és mostanában, ha megkínálom csokival/sütivel, mindig nemet mond, kevesebbet látom enni.

Picit aggódom érte, hogy, ha tovább fogy, legyengül és megbetegszik.



2020. okt. 14. 16:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Hát amiket felsoroltál. Ha éveszavaros(esetleg anorexiás) nem eszik nagyon mások előt,ha eszik és látszik hogy nem valami jó kedvvel, kicsiket harap akkor meg azért csak hogy higgyék azt hogy eszik. Visszahuzodottab lesz. Többet nem nagyon tudok :/
2020. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem visszahúzódó, és eszik, de kevesebbet, mint tavaly, vagy azelőtt. Nem látszik, hogy rossz kedve lenne evés közben.

Szóval nem vagyok benne biztos, lehet csak máskor eszik, nem akkor, mikor ott vagyok/nem figyelek mindig eléggé.

2020. okt. 14. 22:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elég cinkes, ha megérzi, hogy gyanakodsz. Én is ilyen alkatú vagyok (181/51) és miután ez az anorexia bekerült a köztudatba, az emberek elkezdték folyamatosan figyelni minden mozdulatomat, hogy hogy eszek, mennyit eszek. Senkit nem érdekelt, h. ilyen az alkatom, a szüleimnek is ilyen, állandóan mindenki gyanakodott és érzékeltette velem, hogy nem vagyok normális és biztos csalok az étellel. Ez nagyon fárasztó, idővel az ember ezért nem mer már enni sem, mert mindenki rögtön azt ellenőrzi, hogy mennyit eszel és rögtön következtetéseket von le és osztja az észt. Szerintem már pusztán attól is le lehet fogyni, hogy az embert állandóan ellenőrzik és nem hagyják nyugodtan enni. Nekem eleinte nagyon az idegeimre ment ez. Most már szerencsére nem vesz körbe sok ember, hogy állandóan ez legyen a téma. De mindig előjön, ha sütivel kínálnak, mert egy ideje nem eszek cukrot és tejterméket a rossz a bélflórám miatt, de hogy úristen, mi lesz velem, biztos koplalok meg hánytatom magam! Pedig megmondom mi lesz, talán megúszom a cukorfogyasztás okozta megbetegedéseket és talán egyszer helyreáll a bélflórám is...
2020. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Attól is függ, hogy fogyott-e az utóbbi időben. Ha igen, akkor lehet anorexia, de lehet más oka is pl. stressz miatt eszik kevesebbet. Ha nem fogyott, akkor se lehet kizárni az evészavart, de lehet, hogy csak épp nem látod enni, vagy épp nem kívánja, ha megkínálod vmivel.
2020. okt. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3: Nem kínálom gyakran, és azon kívül, hogy egyszer megkérdeztem hány kg (miután ő felhozta, hogy mások szerint túl sovány), nem igazán foglalkoztam vele. Csak ugye, így, hogy kb 10 kg-val könnyebb annál, amit gondoltam, és a régebbinél kevesebbet látom enni megijesztett.

#4: Köszi a választ neked is!

2020. okt. 15. 18:21
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kívülállóként nehéz megítélni, sokszor még a közvetlen családtagok sem veszik észre, vagy csak hosszabb idő után, ha valaki éhezteti magát.

Annak, hogy nem eszik sütit és csokit, sokféle oka lehet. Nekem pl. elég rosszak a fogaim, IR-es vagyok, emellett tej- és gluténérzékeny. De az is épp elég indok, amit a 3-as írt, hogy szeretne vigyázni az egészségére. Esetleg óvatosan rákérdezhetnél, mi az oka, hogy nem eszik édességet, vagy van-e olyan, amit ő is szívesen megeszik.

2020. okt. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi, majd igyekszem. 😇

Nem igazán tud hazudni, úgyhogy megkérdezem, és a válasza alapján fogok cselekedni.

Amúgy nem igazán egészségtudatos, nyáron is beszélt arról, mennyire szereti a csokit.

2020. okt. 16. 16:10
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Csak hülyének ne nézd légyszi, nagyon fárasztó tud lenni, komolyan mondom, ha az embert lépten-nyomon az étkezési szokásairól kérdezgetik jól kivehető céllal. Előbb-utóbb befeszül és már attól fog "gyanúsan" viselkedni, hogy gyomorgörcse van azoktól, akik "meg akarják menteni". (#3 voltam)
2020. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem nézem hülyének, és tényleg nem zaklatom ezzel napi/heti szinten. Max ilyen havi 1-2* beszélünk a kajálásról, de akkor sem ez a "miért nem eszel? /miért vagy vékony?" kérdések vannak, mert tudom, hogy ez fordítva("minek eszel annyit? neked már nem kéne...") mennyire bosszantó. Általában ilyen menzás kajákról, otthoni ebédről, kedvenc sütikről, meg olyasmikről beszélünk, hogy mit nem szeretünk nagyon enni, és miért.

Meg, ha éppen van nálam süti/csoki, akkor meg szoktam kínálni (mint mindenki mást, akit kedvelek, és a közelben van), de ez sem mindennapos. És, ha nemet mond, legtöbbször elfogadom, max visszakérdezek egyszer, de ennyi.

Ez is bosszantó lenne számodra, vagy ez még elmegy?

2020. okt. 16. 16:33
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzékelném, hogy valakivel kényszeresen állandóan előjön a kajatéma, amikor találkozom vele, az kellemetlen. De ez attól is függ, hogy a többiek mennyire gyakran hozzák fel vagy csak "terelik véletlenül arra" a beszélgetés fonalát. Mert ha mindenki "csak" havonta egyszer említi meg, ez összességében akkor is túlcsordulhat a sok ismerőstől. Illetve ha van tapasztalata arról, hogy pl. egyes emberekkel ez sose jön elő, akkor már furának tűnhet, ha valakivel meg többször szóba kerül. De ha az összes beszélgetéseteknek csak kis hányadát teszi ki, úgy nem olyan gáz, csak ne legyen erőltetett.
2020. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!