Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR-esként mit kellene csinálno...

IR-esként mit kellene csinálnom hogy végre beinduljon a fogyás rendesen ??

Figyelt kérdés
Januärtól tartom a dietetikus által előírt 160g szénhidrát diétát (igaz most kb 3hete voltak kisebb elcsábulások) de többször volt már hogy sokkal kevesebbet ettem mint ami elő van írva. Vagyis kompenzaltam ha megvettem egyaütit akkor nem ettem vacsit vagy csak keveset. (dietetikusom hallani se akar róla hogy csökkentsem a CH bevitelt merthogy az ki van számolva gép ältal az én igényeinek megfelelően és szerinte beindul majd..... De mikor?? 1 év múlva? Kalóriadeficitben is vagyok, 1hönapja szedek metformin 500 naponta 1-et. Aztmondtak majd attól beindul, segít.... Persze egy dkg se ment le. 1hónapja elkezdtem gyors sétát egy héten 4-5x 1óra.mit csináljak még? Súlyom végett 99kg egyenlőre futni nem tudok. Januárt 1-től 3kg ment le. Nagyon nagyon kevés....Nektek mi vált be IR-esként? El vagyok keseredve 😭Légyszíves normális kommenteket írjátok, nincs szükségem most lehúzó kommentekre, így is szarul vagyok. Köszönöm

2021. márc. 29. 14:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
A gyaloglással biztosan nem ártasz, sőt, kifejezetten hasznos. Ha az idődbe belefér, akár naponta is lehet, hisz annyira nem megterhelő. A havi átlagban 1 kiló fogyás tényleg lassú. Jelezd a problémát a kezelőorvosodnak vagy a dietetikusnak, kérdezd meg, nem lehetne-e óvatosan módosítani a terven!
2021. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
A 160 gramm a legnagyob butaság, amit IR-esként tehetsz. Sajnos a legtöbb orvos és dietetikus még mindig itt tart. Pontosan mennyire vagy deficitben? Miket eszel és hány kalóriát? Milyen magas vagy?
2021. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

160cm vagyok és kb 1700 a napi kalóriabevitel ha jól tudom.

Reggeli 1 szelet tk kenyér, sajt, felvágott zöldség, Tízórai gullon, vagy valamilyen keksz +gyümölcs, ebéd húsok, főzelék, rizs, vagy bulgur zöldségek stb, Uzsonna gyumolcsok, joshurtok vagy kombinálva tk dolgokkal, vacsi meg olyasmi mint a reggeli.

2021. márc. 29. 21:17
 4/29 A kérdező kommentje:
Reggelire esetleg még darakasa tk darából, vagy zabkása
2021. márc. 29. 21:18
 5/29 anonim ***** válasza:
Mármint 1700 a keret? Vagy ennyit eszel és így vagy deficitben?
2021. márc. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ennyit eszek kb naponta
2021. márc. 30. 08:06
 7/29 anonim ***** válasza:
Mindent beleszámoltál? Pl olaj, amivel sütsz?
2021. márc. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

nekem úgy tűnik, hogy nem vagy kalóriadeficitben mégsem, csak úgy tűnik. tényleg teljesen pontosan tudnod kellene, és ha nem indul be a fogyás, akkor csökkenteni (egyébként én a valószínű célsúlyodból kiindulva inkább 1500-1600 kalóriát mondanék). IR-esként persze sokkal nehezebb a dolog, de nem lehetetlen.

nem lehet, hogy nem zsír, hanem esetleg ödéma?

2021. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Ez a sablon 160g szénhidrát diéta nem mindenkinek válik be IR mellett, maximum enyhe IR esetén.

Nekem sem működött. Én is 160g szénhidrátos, maximum 1500 kakóriás étrendi javaslatot kaptam orvostól, + hogy kerüljem a fehérlisztet, cukrot, és rendszeresen mozogjak. Kaptam gyógyszereket, de ezektől folyamatosan hasmenésem volt, a munkában is nagyon akadályozott, sokszor hányingerem volt, nem múltak el a mellékhatások, és nagyon kihullott a hajam is.

Egy grammot sem fogytam fél év alatt.

A diétát abbahagytam mert nem volt eredménye, és nagyon rosszul éreztem magam. Fáradt voltam sokszor éhesen kellett lefeküdnöm, mert már kimerítettem az orvos által javasolt kalóriakeretet. Élhetetlen volt az egész, feladtam.

Később, egy dietetikus ajánlására levittem a szénhidrátbevitelemet 100g ALÁ tartósan, elkezdtem több zsírt fogyasztani, és fehérjéből is többet eszem. 2 év alatt -83 kilónál járok.:)

2021. ápr. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
9* lemaradt, a kalóriám 2500 körül van. (175cm/87kg jelenleg)
2021. ápr. 1. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!