Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR-esként mit kellene csinálno...

IR-esként mit kellene csinálnom hogy végre beinduljon a fogyás rendesen ??

Figyelt kérdés
Januärtól tartom a dietetikus által előírt 160g szénhidrát diétát (igaz most kb 3hete voltak kisebb elcsábulások) de többször volt már hogy sokkal kevesebbet ettem mint ami elő van írva. Vagyis kompenzaltam ha megvettem egyaütit akkor nem ettem vacsit vagy csak keveset. (dietetikusom hallani se akar róla hogy csökkentsem a CH bevitelt merthogy az ki van számolva gép ältal az én igényeinek megfelelően és szerinte beindul majd..... De mikor?? 1 év múlva? Kalóriadeficitben is vagyok, 1hönapja szedek metformin 500 naponta 1-et. Aztmondtak majd attól beindul, segít.... Persze egy dkg se ment le. 1hónapja elkezdtem gyors sétát egy héten 4-5x 1óra.mit csináljak még? Súlyom végett 99kg egyenlőre futni nem tudok. Januárt 1-től 3kg ment le. Nagyon nagyon kevés....Nektek mi vált be IR-esként? El vagyok keseredve 😭Légyszíves normális kommenteket írjátok, nincs szükségem most lehúzó kommentekre, így is szarul vagyok. Köszönöm

2021. márc. 29. 14:59
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Őszintén nem tudom, mert én meforalt szedtem ( az is hasonló bogyó mint amit te írsz, IR - re szokták adni), de egyrészt mellette + 160grammos ch/1500 kcal- os diéta mellett amit doki javasolt, egy grammot nem fogytam, másrészt nekem a mellékhatások se múltak el fél év alatt se. ( Hányinger, hasmenés) Ezért abbahagytam, azzal a diétával együtt.
2021. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
21-es válaszoló és te akkor hogyan étkezel?? Azóta beindult a fogyás ha esetleg más étrendet kezdtél el?
2021. ápr. 3. 14:56
 23/29 anonim ***** válasza:
Igen beindult a fogyás, miután szénhidrátszegény étrendre váltottam, 100g alá mentem a ch bevitellel. Fehérjéből és zsírból többet eszem, így az energiabevitel 2500 kcal körül mozog. Ezt csinálom 25 hónapja, és a legújabb mérlegelés szerint ott tartok, hogy 170 kilóról indultam és most 85 kg vagyok.
2021. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A szénhidrát csökkentéssel semmit nem fogsz elérni. A 23-as sem azért fogyott le, mert kevesebb szénhidrátot evett, hanem mert emelt annyit a kalória bevitelén, hogy a szervezete ne éhezzen és ne ragaszkodjon a tartalékaihoz. Tudniillik, a túl kevés kalória is gátol a fogyásban. Ezt már több kérdésben is elmagyaráztuk neki, azonban nem hajlandó elfogadni az észérveket, csak terjeszti tovább a tévhiteit. Azért írom ezt le, mert az ilyen kevés ch és a magas zsír fogyasztás hosszútávon nagyon súlyos betegségeket okozhat. Ajánlom, hogy olvasd végig ezt a kérdést, itt többen is elmondjuk, hogy miért nem a szénhidrátot kell csökkenteni.

https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__szenhidratszegeny..

2021. ápr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Kérdező:

A 160g ch/1500 kcal- t nekem orvos ajánlotta egyébként. Az nem jött be nekem. Ezért kellett más utat választanom.

Én semmit se ajánlgattam mindenféle kérdés nélkül. Pusztán válaszoltam a kérdésedre: igen beindult a fogyásom, úgy ahogy leírtam hogy beindult. A dietetikusom szerint ch szegény , zsírban gazdag étrendre van szükségem IR mellett, ezért váltottam arra. ( Neki van egy magyarázata arról, hogy erre miért van szükség, ami egyeseknek itt gyakorin nem tetszik , és folyton belepofáznak, de én személy szerint a dietetikus szakembernek hiszek, nem névtelen, arctalan akárkiknek a gyakorin) De ettől neked még nem kötelező elhinni! Sem azt csinálni amit én!

Hogy te milyen étrendet szeretnél követni azt egyedül te döntöd el. Én pusztán leírtam a tapasztalataimat és válaszoltam a kérdésedre.:)

2021. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

24. "A túl kevés kalória gátol a fogyásban"

Ebben van némi igazság, bizonyos szinten, DE, ha csak a kalóriákon múlna a fogyás, akkor is fogynom kellett volna fél év alatt, 3-6-10 kilót , valamennyit. Mégse történt meg, pedig mindent számoltam abban az időszakban, nagyon szigorúan. Pont azért mert kétségbeesett voltam a súlyom miatt, és mert idióta tanácsot kaptam.

Nem mellesleg, az anorexiások pl képesek szinte csontvázzá fogyni, ha elég betegek ehhez fejben, és ezért elég kitartóak.

Szóval ennyit arról, hogy a kalóriákon múlik, és hogy a kevés kalória akadályozza a fogyást.

2021. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Én semmit se ajánlgattam mindenféle kérdés nélkül. Pusztán válaszoltam a kérdésedre: igen beindult a fogyásom, úgy ahogy leírtam hogy beindult."

Ez igaz, csak eléggé fontos, hogy nem azért indult be a fogyás, mert a szénhidrátot csökkentetted. És ezt nem sikerül megértened, hogy eléggé bajos úgy tanácsokat osztogatni, hogy még azt sem tudod, hogy a saját testedben mi miért történik.


"A dietetikusom szerint ch szegény , zsírban gazdag étrendre van szükségem IR mellett, ezért váltottam arra."

És ezt cáfoltam meg már ezerszer a kutatásokkal, hogy ez mennyire nem helyes út.


"Neki van egy magyarázata arról, hogy erre miért van szükség,"

Amit amúgy semmi kutatással vagy tanulmánnyal nem támaszt alá, tehát semmit nem ér.


"de én személy szerint a dietetikus szakembernek hiszek, nem névtelen, arctalan akárkiknek a gyakorin"

De fogd már fel, ezt is ezerszer leírtam, hogy nem nekem kell hinned. Szerinted ezeket én találom ki? Rengeteg kutatást és tanulmányt küldtem már. Amit én mondok, azt is dietetikusok és táplálkozási tudománnyal foglalkozó tudósok mondják. Tehát nem, te nem a dietetikusodnak hiszel a random gyakoris emberek helyett. Te egy dietetikusnak hiszel, szemben ezer másik dietetikussal és táplálkozási kutatóval. A különbség, hogy utóbbiak alá is támasztják, amit mondanak, a te dietetikusod viszont soha nem hivatkozik semmire, csak mondja a hülyeségeket.


26

Nem, ha az anyagcseréd annyira belassul, hogy gyakorlatilag az lesz a kalória kereted. Az anorexiások azért fogynak csontvázzá, mert annyira kevés kalóriát visznek be, amennyire már nem tud belassulni az anyagcseréjük. Ha bezártak volna 170 kilós korodban egy orosz fogolytáborba és úgy igazán éheztettek volna, akkor is sikerült volna lefogynod, mert az 1500 kalória közelében nem lettél volna. Persze ez nem lett volna túl egészséges módszer. :)

2021. ápr. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Én azért hiszek annak az 1 dietetikusnak, mert az ő ajánlása volt az egyetlen ami bevált számomra, és ő ezáltal számomra hitelessé vált. Pont. Nincs szükségem másra. Az én szememben Hitelesen magyarázta el az egész IR problémát, a hormonális rendszert, az inzulin és a szénhidrát+ fogyás- hízás kapcsolatát, hogy nem mindegy mennyi szénhidrátot viszek be és miből, mert rosszul reagál a szervezetem satöbbi satöbbi.

Te amúgy egy paphoz is állandóan odamész követelőzni, hogy ne higgyen istenben mert mondjuk szerinted nem létezik? Attól, hogy neked valami nem tetszik, nem próbáltad/ nem ismered a módszert, attól az még lehet jó és valós.

Had higgyek már a saját tapasztalataimnak, és had higgyek annak akinek én akarok.


Tudod több olyan ismerősöm van akik szintén IR el küzdenek, borzasztó látni ahogy szenvednek. más más dietetikusokhoz vagy épp orvoshoz járnak, mindenhol ez a 160 g ch diéta sablont kapták ajánlott étrendnek, vegyesen nők és férfiak, ( amit először én is kaptam) , mind más mértékű súlyfelesleggel küzdenek. Van amelyik csak túlsúlyos, ,80- 90 kg, van aki 120 körül mozog, és olyan is aki 200- at tapossa. Betartják ezt az ezer valahány kalóriás 160g ch diétát, amit ajánlottak nekik és kínlódnak konkrétan. Éhesek,fáradtak, nem haladnak sehová. 2 tudott lefogyni pár kilót, de nem többet. Pedig még lenne miből nekik. Vannak akiknek meg se indult. Van aki 1 éve csinálja és semmi. És hidd el, hogy nem akarnak kövérek lenni, mert megértik már, hogy mennyi betegség és szenvedés jár vele, így nem esznek félre, mégsem jutnak előbbre. Volt aki kérdezte hogy csinálom, elmondtam, az illető megbeszélte a dietetikusával, aki elutasító volt, így tovább folyt a 160 ch. Fogyás pedig továbbra se történt. Az ilyeneken nem lehet segíteni. Ha még mindig rá hallgat, a " szakemberre"aki nem segít, tegye. ÉN nem erőltettem. Cserébe folyton hallgatom mennyire irigyel amiért én lassacskán a fogyási rész végére érek. ( Még 20 kg van hátra a teljes 105 kilós feleslegből). + Jól érzem magam, ha éhes vagyok eszem és semmi probléma. Nem tartok konkrét x kalórialimitet, nem éhezek.

Egyébként ezt a sablon diétát adja a legtöbb " szakember" IR esetén. Ha olyan jó lenne az ilyen szénhidrát alapú étrend, mint amennyire elterjedt, sokkal kevesebben lennénk kövér emberek, mert minden betegnek működne.

Te nem vagy hajlandó megérteni, hogy a szénhidrát alapú zsírszegény étrenden túl is van élet, pedig van, és az lehet jó és egészséges is. Ha ésszel csinálja az ember. És én soha nem írtam olyat például, hogy csak mert több zsírt viszek be az átlag étrendhez képest ( hogy legyen energiám), ez azt jelentené, hogy fêl liter zsírt megeszek naponta. Nem erről van szó. ( Bár valójában sose kérdezted hogy néz ki egy átlagos kajás napom, szimplán csak elítélsz)

Nagyon úgy érzem, fogalmad nincs miből van egy ilyen ch szegény zsírban gazdag étrend, különben nem szidnád folyton. Ha meg valamiről semmit nem tudsz semmit, semmi jogod kritizálni.

Én nem hiszek többé a kalóriák direkt drasztikus korlátozásában, a szervezet termêszetes éhség jóllakottság jelzéseivel szembe menve, nem hiszek abban, hogy valami xy számhoz, és egy fix makro arányú étrendhez kéne ragaszkodni rögeszmésen, mindenáron, de elfogadom hogy te ebben hiszel és az ezzel kapcsolatos hivatkozások hitelesek számodra. Nekem nem. Ennyi.

El kéne fogadnod, hogy nem minden embernek jó, ha a kajája 50%-a szénhidrát.

A zsírtól sem lesz semmi baja az embernek, ha nem egy vödörrel eszik naponta.

2021. ápr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

" az ő ajánlása volt az egyetlen ami bevált számomra, és ő ezáltal számomra hitelessé vált"

Ezt értem, de attól még a tények, amelyekről én tudományos kutatásokat is mutattam, megmutatják, hogy nem azért vált be, amiért hiszed.


"Te amúgy egy paphoz is állandóan odamész követelőzni, hogy ne higgyen istenben mert mondjuk szerinted nem létezik? Attól, hogy neked valami nem tetszik, nem próbáltad/ nem ismered a módszert, attól az még lehet jó és valós."

A vallás az nem egy tudományon alapú valami, ezért nem, a papot nem akarom meggyőzni, mert nem tudom bebizonyítani, hogy Isten nem létezik. A táplálkozás tudomány viszont egy evidence based valami (kellene, hogy legyen), tehát igenis a tudományos tényeknek kell hinni. Egyébként az egyházat is egy kártékony dolognak tartom, amely pont ugyanúgy kihasználta az embereket évszázadokon át, mint a mai társadalmat a húsipar. Ettől még Isten létezését nem vitatom, de ezzel nagyon eltérünk a témától, ha akarod írj privátot és kifejtem mire gondolok.


Annak hiszel, akinek akarsz, ettől függetlenül másokat nincs jogod félre vezetni. Mert a tények egyértelműen megmutatják, hogy nem azért fogytál le, mert a ch-t lecsökkentetted.


A 160 g-os diéta szerintem is egy vicc, ezzel teljesen egyetértek. A te étrended jobb, mint amit az ismerőseid követnek, de nem azért, mert te 100 g alatt eszel.


" Ha olyan jó lenne az ilyen szénhidrát alapú étrend, mint amennyire elterjedt, sokkal kevesebben lennénk kövér emberek, mert minden betegnek működne. El kéne fogadnod, hogy nem minden embernek jó, ha a kajája 50%-a szénhidrát."

A jelenlegi átlag ember étrendje egyáltalán nem szénhidrát heavy. A mai elhízott emberek nem azért vannak elhízva, mert túl sok ch-t esznek, hanem mert túl sok kalóriát, köszönhetően annak is, hogy nagyon sok feldolgozott ételt esznek. Ha megnézed az ilyen tipikus "hízlaló" kajákat, mint a csoki, chips, azok zsír heavy ételek. De a sültkrumpli is az olaj miatt veszélyes, önmagában a krumpli (amely az étel teljesértékű része) 100 g 77 kcal. Az egy embernek sem jó, ha a kajája 50 %-a szénhidrát. A high carb, amit én képviselek, az 75-80 % szénhidrát bevitelt jelent. A dietetikusod is ezt magyarázza a videóban, hogy az amerikaiak is a ch alapú étrend miatt kövérek, pedig nem is ch heavy az étrendjük. Pont hogy ma a ch van az első számú ellenségként kikiáltva, főleg a húsipari lobbi miatt. A húsban nincs ch, az emberiség pedig egyre több húst eszik, vagyis ezzel párhuzamosan egyre kevesebb szénhidrátot. Mégis egyre több az elhízott és a beteg. Hogy van ez?


"Én nem hiszek többé a kalóriák direkt drasztikus korlátozásában, a szervezet termêszetes éhség jóllakottság jelzéseivel szembe menve"

A drasztikus korlátozásukban én sem. Van egy kalória keret, 10-20 %-os deficitnél többet nem szabad csinálni. A mondatod második felét sem állítottam soha, mert én is ellene vagyok az éhezésnek. Egészséges teljesértétékű ételek fogyasztásával jól lehet lakni fogyókúra közben is.


"és egy fix makro arányú étrendhez kéne ragaszkodni rögeszmésen"

De te nem ahhoz ragaszkodsz, azzal hogy 100 g alatt tartod a ch-t?


Ha már így szóba hoztad, kérlek írd le az étrendedet, mert valóban nem vagyok tisztában vele, hogy mit eszel pontosan.

2021. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!