Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesen szeretnék hízni!...

Egészségesen szeretnék hízni! Hogyam kezdjem? Tanácsok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A családomban mindenki mondja,h ogy régen mennyire jól néztem ki most ledig hogy lefogytam, nincs mellem, fenekem, csont-bőr vagyok stb ... Szeretném visszakapni a régi alakomat de nem tudom hogyan kéne. Nem szeretnék egészségteleneül étkezni és úgy hízni. Edzeni is szoktam, bár a fogyásom óta nem megy valami jól. Mit tegyek szerintetek? Miket kéne ennem? Volt valaki hasonló helyzetben?

2021. ápr. 4. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Kb. 300-500 kalóriával többet kell bevinned, mint amennyi a testtömeged fenntartásához szükséges. Interneten találsz több kalkulátort, ki kell kísérletezned, hogy neked mi a megfelelő és annak alapján növelni/csökkenteni a bevitt kalóriákat. A hízás semmiképp se legyen gyors... Izmot kellene felszedned/formásodnod, emiatt magasabb fehérjebevitelre van szükség a heti min. 3 erősítő edzés mellé. Persze egy bizonyos mennyiségű zsír is fel fog jönni, de az a leírásodból ítélve rád fér. Ha a fogyásod óta nem mennek jól az edzéseid, akkor a szervezeted most sem kap elegendő tápanyagot.
2021. ápr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni a súlyod, a magasságod, a napi kcal beviteled.


Ha csont és bőr vagy és teszem azt 500-at sem eszel egy nap, akkor nem kedzhetsz el holnap 2000-et megenni mert belehalhatsz.

2021. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Én régebben mindig 1500 kalória alatt maradtam jóval, mindig számoltam most pedig 1585 kalória alatt eszek, egészen más típusú ételeket . Régen rengeteg kását gyümölcsöt ettem semmi mást. Most tojást és sok húst is eszek szeencsére!
2021. ápr. 5. 08:06
 4/7 A kérdező kommentje:
Most vagyok 156 centi és 41 kiló
2021. ápr. 5. 08:07
 5/7 A kérdező kommentje:
*1585 kcal fölött eszek
2021. ápr. 5. 08:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Miután egészségesebb étrendre váltottam, én is nagyon lefogytam. Amikor 50 kg alá mentem, én is gondolkodtam, mit csináljak, hogy ne fogyjak tovább, de a régi étrendemhez már nem akartam visszatérni, mert sokkal jobban éreztem magam. Végül elkezdtem olajos magvakat enni (pl. kesudió) és valamivel több szénhidrátot bevinni, plusz edzeni. Most kb. 55 kg vagyok, ami nekem tökéletesen megfelel.
2021. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyen igazam, de ez nagyon autoimmun izomdisztrófiának néz ki, kérdező.
2021. ápr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!