Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik a tapasztalataitok alacson...

Mik a tapasztalataitok alacsony lektin tartalmú étrenddel?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 19:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%

Amiket leírtál, az nem a lektin iránti érzékenységre utal, hanem az áteresztő bél szindrómára. Ennek az étrendnek külön tanulmánya van, de te egész jó úton indultál el.

Amit tudni kell a dologról. A vékonybél mindössze egyetlen sejt vastagságú falán bizonyos ételek (legtöbbször a glutén, illetve ara emlékeztető fehérjék) apró lyukakat nyitnak, amelyen keresztül emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. Mivel az immunrendszer több mint 80%-a a belekben, illetve azok közvetlen közelében fejti ki a hatását, ezek a fehérjemolekulák folyamatos támadásra ingerlik, míg a végén már maga sem tudja, mire, csak támad. Ehhez jön még a molekuláris mimikri, ami aztán végképp összezavarja. A lényeg, hogy a saját szerveidet is támadja. Jellemzően távoli tünetek formájában manifesztálódik, az kritikus ételek után akár 72 órával, ezért szinte lehetetlen tetten érni.

Ha bővebb információt szeretnél az étredről, holnap írok.

2021. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Szerintem nem butaság a fizikai része, a hozzácsapott filozófia talán, de az nem érint. Amúgy olyan kajákat bírok megenni, ami a vércsoportomnak jó, szóval mindegy. Nem muszáj úgy nevezni, de akkor sem bírom pl az olajos magvakat, ami elég jellemző a B vércsoportra.


Káposztaféléket szoktam enni, lila, fejes, kel; krumpli, gyökerek, sárgarépa, petrezselyemgyökér és zöld, salátafélék, zeller, zellerszár, karfiol, brokkoli. Cékla ritkán.

A krumplit ki akarom iktatni, régebben évekig nem ettem és lehet, hogy jobb volt.


Gyümölcsökből alma, banán, aszalt szilva, kivi, narancs és az idénygyümölcsök, mikor mi terem.


Főtt ételeket szoktam enni, az már feldolgozottnak számít. Gyorskaját, készételt nem eszem nagyon régóta.

2021. ápr. 17. 18:23
 13/24 A kérdező kommentje:
#11. Köszönöm szépen, igen, érdekel a bővebb információ!
2021. ápr. 17. 18:25
 14/24 anonim ***** válasza:
66%

Amit az étrendről tudni kell, röviden.

Kerüld a gabonákat a glutén miatt, illetve az arra emlékeztető zonulin miatt. A hüvelyeseket (bab, borsó, lencse), burgonyaféléket (krumpli, paradicsom, paprika, padlizsán) az agglutinin tartalmuk matt, ami emlékezteti az immunrendszeredet a gluténra, mindenféle cukrot, mert gyulladáskeltő, magas cukortartalmú gyümölcsöket, tejet, tejtermékeket, tojást. Érdemes mindezt min. 3 hónapig tartani, utána óvatosan vissza lehet vezetni ételeket, amiket amúgy bírsz.

Egyél minden étkezéskor egy ökölnyi zöld leveles zöldséget, egy ökölnyi színest (répafélék, cékla, stb), egy ökölnyi kénest (káposztafélék, retek) és egy ökölnyi húst. Ez utóbbit a fehérjebevitel érdekében.

Ha konkrét ételféleségről kérdésed van, keress.

2021. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha vegán vagy, lépj be a teljesértékű növényi étrend csoportba. Orvosok is vannak benne, ott tudnak segíteni biztosan. Biztosabb, mint gyakorin kérdezgetni random emberekről.
2021. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

#14. Köszi szépen!


#15. Nem vagyok regisztrálva a fb-on. + Attól, hogy valaki orvos, nem biztos, hogy tud segíteni. Lásd: sokszor ahány orvos, annyi különböző vélemény. Ők is emberek.

2021. ápr. 18. 14:29
 17/24 anonim ***** válasza:
54%

#15

A teljesértékű növényi étrendes orvos, azért nem az a szint, mint amikor a házi orvosod azt mondja, egyél húst, különben meghalsz. Meg ugye vegán vagy, azért írtam. A 14-es nem tévedhet ezzel az erővel? Csak mert az én páromnak is hasonló betegsége volt és teljesen elvan a gyümölcsökkel és a hüvelyesekkel is. Ezért írtam, hogy talán növényi étrendes forrást is megkérdezhetnél. Akár dietetikust is. De ha neked az egészséged nem ér meg annyit, hogy regisztálj a facebookra és tájékozódj hozzáértőktől, nekem teljesen mindegy. :)

2021. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#17. Eleve azt sem tudhatjuk, hogy a másik hozzászólónak mi a szakmája - bár lehet, hogy te tudod, de én nem.


Egyáltalán nem arról van szó, hogy ér-e annyit az egészségem, hogy regisztráljak a fb-ra.


Egy ismerősöm regisztrálva van például és be is van lépve egészség-betegséggel foglalkozó csoportokba, de az ilyen csoportokban is írnak ezerféle dolgot ugyanarról a témáról.


A vércsoport szerinti étrendet is leszóltad, pedig azt is orvosok tesztelték laboratóriumban és az agglutináció létező dolog.


A másik hozzászólót is leszóltad, pedig ő csak leírta, amit jelenlegi tudása alapján meg tud velem osztani.


És nem az a gond, hogy egy embernek van véleménye, hanem "az arc a baj, az arc a baj".


Egy kifinomult stílus rögtön kellemesebb lenne mint az a felpaprikázott, osztó és észosztó.


Látod, mi ennek ellenére sem pontoztunk le téged, mert nekünk ez az oldal nem erről szól.

2021. ápr. 18. 16:05
 19/24 anonim ***** válasza:
Félre érted. Nem akartam leszólni senkit. Nem vagyok felpaprikázva, sajnálom ha írásban így jött át. A másik válaszolót sem akartam leszólni, csak annyit írtam, hogy párom ugyanezzel a betegséggel teljesen más tanácsot kapott. Ezért nem értettem, hogy az orvos bármit mondhat, de egy random gyakoris válaszoló biztos a tutit mondja. Az a csoport, amiről én beszélek a legszakmaibb csoport ebben a témában, amit itthon létezik. Nem említhető egy lapon bármilyen egészséggel foglalkozó csoporttal. Ezért javasoltam, hogy legalább nézd meg, ha nem találsz választ, írj ki kérdést. Biztos lesz, aki tud segíteni. Főleg neked való a csoport, ha vegán vagy, mert a legtöbb doktor ilyenkor ráfogná, hogy azért vagy beteg, mert nem eszel állati eredetű élelmiszereket. Ha nem érdekel a dolog, akkor elnézést, hogy raboltam az idődet és sok sikert kívánok!
2021. ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

#19. Nem értem félre. Részben köszönöm, hogy segíteni akarsz, de azzal, hogy valakit randomnak titulász, pont leszóltad.

Nekem ez nem tetszett.


Azzal egyetértek, hogy az orvosok egy része nem tudja helyén kezelni a vegán étrendet.


Köszönöm a tippet neked is.


A másik hozzászóló segítségét ugyanúgy megbecsülöm, mintha egy orvos írta volna.

Számomra egy orvos ugyanolyan ember, mint bárki más.


Ha a sarki fűszeres tudja a megoldást egy betegségre, akkor ő tudja, ha egy orvos, akkor ő.


Nem a szakmája a lényeg, hanem a tudása. Egy orvos is lehet kontár. Talán te is ismersz ilyet.


Ahogy te is írtad, sok orvos a vegán étrendre fogná a bajomat, tehát ezek alapján te is látod hogy "nem mind arany, ami fénylik". :)

2021. ápr. 18. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!