Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehetek ennyire hízékony?

Hogy lehetek ennyire hízékony?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy amióta lefogytam 77 kilóról 60-ra,nagyon ügyelek az alakomra hogy ne szedjem vissza. Mindennap olyan ételeket eszek , amik tartalmaznak zöldségeket. Ám van a barátnőm, aki mindennap hihetetlen zsíros kajákat eszik és nem hízik semmit, 60 alatt van.. nagyon irigylem de nálam se normális hogy ennyire hízékony lennék,hogy ha már náluk eszem 1 napot már hízok.. Nem tudom mit csináljak , mert minden álmom hogy én is egyszer normálisan ehessek lelkiismeret nélkül, csak nincs problémám ilyen fiatalon az egészségemmel. 17/L

2021. ápr. 19. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyit mozogsz?

Voltál már valamilyen kivizsgáláson ezzel kapcsolatban? Inzulin, tsh, t3-t4?

Mert lehet barátnőd mozog, akkor is ha nem mondja. (Pl nekem suliba bejutás csak napi 4 km séta volt, pedig busszal és metróval mentem és emellett még napi kötelességben benne volt a kutyasétáltatás, ami másik 3-4 km volt. Egyiknél se lassan mentem, kutyával átlag-átlag felett picivel, egyedül viszont mindenkit, mindenhol leelőztem, úgyhogy az a napi 7-8 km bőven elég volt kb 2000 kalória elégetésére. Abba sok nasi belefér. Ha emellett edz valaki még valamit, akkor bőven tud enni bármit.)

Evésnél ne csinálj olyat, hogy nem eszel, azzal csak rontasz a helyzeten, kicsit olyan helyzetbe állítod a szervezeted, hogy kitudja mikor eszel legközelebb és akkor növeli a raktározás mennyiségét a szervezet, amivel hízni fogsz.

Az se mindegy hogy, mikor méred, a ciklusod elején és végén mindig nehezebb leszel, mint a közepén. Ha pontosabb képet szeretnél látni, akkor viszont mért meg magad reggelente, akár mindennap, mert pl ha megméred magad hétfőn, akkor leszel 63 (keddtől péntekig semmi) pénteken eszel egy nagyot, akkor szombat reggel tuti több leszel, mint voltál és az azt az érzést kelti benned, hogy híztál, mikor nem is :)

Soten tanulok, privátban szívesen leírom, hogy miket érdemes betartanod, ha gondolod :)

2021. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is szoktam hihetetlen zsíros kajákat enni, viszont a napi kalóriabevitelem jellemzően 1700 kcal alatt van. Ennyivel jól is tudok lakni, utálok éhezni. Magamnak főzök, laktató, finom és szerintem egészséges ételeket. Sok zöldséget eszem és megfelelő mennyiségű fehérjét, vitaminokat és étrendkiegészítőket is szedek. Ha van időm, hetente 2-3x edzek egy kicsit. Most 55 kg vagyok (163 cm), régebben voltam 68 kg is.

1 nap alatt max. pár dekát lehet valósan hízni, ami meg sem látszik. Néha belefér egy kis kilengés, ne légy magaddal túl szigorú. Én is szoktam néha anyukámnál vagy barátoknál ebédelni. Olyan is volt, hogy elég sok sütit ettem vendégségben, és másnap kevesebbet mutatott a mérleg :)

Az első jól írta, a rendszeres mozgás sokat segítene neked. Tartsd az étrendedet 90%-ban, a 10%-ba pedig belefér olyan is, amit a mindennapokban kerülsz és hiányzik. Szerintem így is tudnád tartani a súlyod, főleg, ha mozogsz is mellette.

2021. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1.kommentelő: Igen , rengeteget mozgok hetente elszoktam járni 3-szor 5 km-ert futni, és szombaton lekérekpározok 50 km-ert:) Nem szeretek lustulni,az nem az én életstílusom. Anno voltam kivizsgáláson,nagymamám elvitt es mondták, hogy semmi bajom nincsen. Még is furának tartom, hogy ennyire hizékony vagyok
2021. ápr. 19. 11:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A hízékonyság genetika is. De persze egészségesebb, tudatosabb életmóddal kordában lehet tartani. Igen, van aki bármit eszik, sose hízik el, másnak meg folyamatosan oda kell figyelnie. De a hízás nem a zsíron múlik. Az én étrendem kb 55-60%-a zsír, mégis nagyon sokat fogytam az elmúlt években. Nem mindegy mi van mellette az étrendben.
2021. ápr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!