Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Savas érzés, időnként savtúlte...

Savas érzés, időnként savtúltengés pont a kevés gyomorsav miatt?

Figyelt kérdés

Ha SIBO-m van (volt), azt tudtommal a kevés gyomorsav is okozza, mert sav hiányában elszaporodhatnak a káros baktériumok.

Viszont hiába vittem annó a pozitív kilégzéses tesztet, ami kimutatta a SIBO-t, a háziorvos protonpumpagátló kúrát rendelt el, a gyomorgörcseim és puffadás miatt.

Annak vége is lett, nem lettem jobban amúgy, majd egy másik orvos adott Normixot, amitől elmúlt a puffadás.

Néha egy minimális savasodást még érzek, ha olyan ételeket eszem ami meg tudja dobni a savat.

Gondolom a sok puffadástól kissé renyhe lett a gyomor záróizma.


A kérdésem az, hogy ugye SIBO-s múlttal, próbálom helyreállítani a meggyepált bélflórám, tehát valószínűleg nekem nem a sok sav volt a bajom?

Nincs értelme savcsökkentőt szedni ha jól gondolom?

Esetleg tud valaki tippet a gyomor erősítésére, mert úgy tudom, éppen a kevés gyomorsav okozhat refluxos tüneteket?


U.i.: hasi ultrahang, vérkép, gyulladás markerek, vastagbéltükrözés negatív, a laktóz teszt is, viszont sok antibiotikumot kellett szednem 1 évig, utána lett SIBO-m, tehát tudom az okát.



2021. ápr. 19. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyomorsav erősítésére nagyon jók a fermentált zöldségek, + savanyú káposzta. Ha be tudsz szerezni betacid tablettát pepszinnel az is jó lehet.
2021. ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Optacid is segíthet, beállítja a normális gyomorsav pH-t.

Azokon kívül, amit az #1 írt, jó lehet még a gyömbértea, és más gyógyteák. Emellett erős probiotikum a bélflóra helyreállítására, továbbá iktasd ki a finomított szénhidrátokat (kristálycukor, liszt), agyonfeldolgozott élelmiszereket, egyél teljes értékű, természetes/egyszerű alapanyagokból készült ételeket. Natúr joghurt, kefir is hasznos lehet, ha nincs tőlük panaszod.

Savcsökkentőt, protonpumpagátlót jobb, ha nem szedsz.

2021. ápr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!