Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehetséges hizni ha...

Kedd99 kérdése:

Hogyan lehetséges hizni ha kevesebb kalóriát viszek be mint amit elégetek ?

Figyelt kérdés
lassan fél éve fogyokurázom és eddig elég jól haladtam vele de most az elmult 2 hétben abba az akadályba üzköztem hogy annak ellenére hogy odafigyelek ás kevesebbet eszem mégis hizom. Napi 1500 kalóriát viszek be ami hus és zöldségből áll amit minimális olivaolajon készitek el. Több oldalon is kilehet számitani hogy alapjáraton ki mennyit éget el ahol nekem 2300-2500 körül ír. Sajnos nemsok mozgásra van lehetöségem ugyhogy ez mininmális.

2021. máj. 3. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Több infót tudunk mondani, ha leírod a magasságodat és a korodat.

Biztos, hogy nem viszel be kevesebbet, mint amennyit elégetsz. Valószínűleg lelassult az anyagcseréd. A szervezet egy idő után hozzászokik a kalóriadeficithez.

Mozgás hiányában, hacsak nem vagy nagyon túlsúlyos, nőként nem égetsz el 2300-2500 kalóriát egy nap.

2021. máj. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj orvoshoz! Ír, meg pajzsmirigy-alulműködés is létező bajok. Én az utóbbi miatt voltam kövér. Nem vészesen, szóval a 178 centiméteres magassàgomhoz 85 kg alà nem tudtam menni. Nem zabàltam, pl. Kenyeret, csokoládét, egy àltalàban édességet nem ettem az utolsó 2 évben.
2021. máj. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keveset mozogsz valószínűleg. ( Az energiabevitel folytonos csökkentése nem jó út fogyáshoz)
2021. máj. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
29 éves vagyok 189 magas és férfi 106 kiló jelenleg
2021. máj. 3. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben túl nagy deficitben vagy és túl keveset mozogsz. Ekkora kalóriadeficit egy alacsonyabb normál testalkatú nőnek elég, és nem egy 189 cm-es 109 kg-os férfi.
2021. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyél többet. Túl nagy a deficit, ezáltal a kalória határod is lejjebb került, tehát nem vagy deficitben.
2021. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1500 baromi kevés, én most 82 kg vagyok, magasabb súlyról kezdtem a fogyást mint a te súlyod, és sokat fogytam nőként, 2500 kcal körüli bevitel mellett. Csak áprilisban 3 kg ment le.

Ehhez persze meg is kell mozdulni.

2021. máj. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!