Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kalóriaszámlálás lényege...

A kalóriaszámlálás lényege hogy kevesebb kaloriat viszek be mint amennyit elégetek?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a kaloriaszamlalast es probalom helyesen csinalni de van amit nem ertek. Kiszamoltam hogy heti 1 kg fogyashoz napi 1700 kaloriat kellene bevinnem. A fogyas lenyege az hogy több kaloriat kellene elegetnem mint amennyit beviszek. Azok alapjan amiket olvastam atlagban az ember minden nap eleget 1500-2000 kaloriat, eletkortol fuggoen. Tehat ha en napi 1 orat futok azzal elegetek kb 500 kaloriat. igy a 2000 napi elegetett kaloria- abevitt kaloria mennyiseg= 500.

A kerdesem az lenne hogy akkor ezt igy helyesen csinalom? Be fog indulni a fogyas? Vagy van valami javaslat?



2017. márc. 16. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
igenigen ez igy igaz:D futas a legjobb kardio ugyhogy jol csinalod!
2017. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az se mindegy, hogy mit eszel. Bár ehetsz csakis kizárólag tábla csokikat is, ha betartod az 1500 kalóriát akkor is fogyni fogsz (feltéve ha többet égetsz ugye). Viszont a cukor, szénhidrát hamar emésztődik és éhes leszel állandóan. Ezért kell választékosan táplálkozni. Zsírt is kell enni, avokádó, kis vaj, húson lévő stb. A zsír lassan bomlik le és tovább érzed magad jóllakottnak. Sajnos még nem ért el idáig a hír nyugatról, hogy a zsír nem a főellenség, mert a szénhidrátokra van berendezkedve az ételipar és nekik nagyon rossz lenne ha kiderülne, hogy a pékárú, kenyér, liszt, krumpli stb zabálás nem tesz jót.
2017. márc. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

es arrol is olvastal, hogy ez az 1500-2000 csak egy atlagos szam, es hogy neked lehet hogy tok mas a kaloria igenyed, mint peldaul nekem?


Tessek:

[link]


Beirod, hogy hany kg vagy, milyen magas, eletkor, fiu/lany, es klikk "calculate bmr"

a szam, amit a kovetkezo oldalon megkapsz, az a MINIMUM!!! amit neked meg kell enned ahhoz, hogy letezz. ugyanis ennyit eget el a tested nyugalmi allapotban, vagyis akkor, ha egesz nap nem csinalsz semmit csak fekszel. De gondolom nem csak fekszel egesz nap, ugyhogy ennel tobbet kell enned.

Raadasul ha nem viszel be eleg kaloriat, akkor a tested kenytelen lesz hozzanyulni a raktaraihoz, amiket lebont es amikbol energiat allit elo. Tudod mi az?


Neeeem, sajnos nem a zsir raktar!


Az IZMOT fogja lebontani. Az izmot sokkal konnyebben bontja le a test mint a zsirt, es ha nem eszel eleg kaloriat, akkor izmot fogsz vesziteni.

Az izom ugye nehezebb mint a zsir, vagyis a merleg azt fogja mutatni hogy fogytal, jaj de jo... de igazabol ugyanugy fogsz kinezni, csak puhanyabb leszel! (megsugom, a sziv is izombol van)


Azt csinalsz, amit akarsz, de szerintem a kaloria szamlalas nem a legjobb modszer. Faraszto, allando figyelmet igenyel, egy csomo kajanal fogalmad sincs, hogy hany kaloria.

Ahelyett, hogy az elettani/etekezesi/testnevelesi tudasodat bovitened is keresnel egy olyan modszert, amit konnyen, kulonosebb odafigyeles nelkul tudsz csinalni folyamatosan, nem pedig divatszeruen, hogy most kaloriat szamolok...birod kb. 2 hetig 1 honapig, aztan valami ujba fogsz bele :(

2017. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolso: Nem hasraütes szerüen valasztottam ki ezt az 1700 kaloriat, en nem tartom hülyesegnek a kaloriaszamlalast es annyira neheznek sem. Egyszerüen csak figyelni kell arra hogy mit eszel de ehhez az ember 1-2 het utan hozzaszokik.

2017. márc. 17. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!