Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 4 adag zöldség/gyümölcs...

Napi 4 adag zöldség/gyümölcs elég?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallottam hogy napi 5-6 adag zöldséget/gyümölcsöt kell enni, mert az az egészséges. Én csak 4x eszem egy nap többször képtelen vagyok, viszont a Reggelim és az Ebédem kb 50%-a zöldség, Uzsonnára csak gyümölcsöket szoktam enni,a vacsim pedig általában csak zöldség. (összevagdosom a zöldségeket, ráteszem őket salátaágyra, és valami sajtot kockázok rá /ez általában Paprika,Uborka,Paradicsom,Lilahagyma,leggyakrabban light mozzarellával/


Illetve azt szeretném kérdezni hogy ha hetente megiszok kb. 2 pohár vörösbort, illetve általában megeszek hetente 2 sor csokoládét /Ez minden esetben a 72%-os Lindt, a tejcsokoládét gyerekkorom óta utálom/ az nagy baj?



2021. máj. 7. 22:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Látom te is interneten szerezted a szakmádat :)

Ez a baj, hogy ennyi hülyeséget hordanak össze az emberek. Nincs se kedvem, se időm, ezekre reagálni egyesével, addig amíg az értő olvasás / szövegértés is hiányzik, hogy is várhatom el, hogy szakmailag értékelhető választ adj. Nem fogok belemenni az vércukorszintbe, az inzulin"játékba", a kémiai dolgokba, mert nem látom értelmét (bár mit is vártam ettől az oldaltól??).

A kérdező majd eldönti, mi a jó neki, aztán vagy beválik vagy nem. Én aszerint élek, amit tanultam, és köszönöm szépen, működik :)

2021. máj. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
32%

Szeretem az ilyen én ezt tanultam, nekem van igazam, te meg hülye vagy, bár érvelni és a mondandómat bebizonyítani nem tudom embereket. :)

Csak arra válaszolj, hogy egy vegán sportoló hogy lehet egészséges (és sikeres a sportban). Ők jóval több szénhidrátot esznek, mint fehérjét (akár 80 %-ot is), és húst sem esznek.

Na, erről mit tanultál?

És arról tanultál, hogy a vércukorszint szempontjából nem csak a szénhidrát, de a zsír is fontos?

Nem femináról tanultam, minden állításomat alá tudom támasztani kutátásokkal. Hát te? Egyébként dietetikus vagy? Vagy milyen releváns táplálkozás tudományi tanulmányod van, amire ennyire büszke vagy?

2021. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem az számít, hogy mit írok ide ki névtelenül magamról. Bárki tud mondani egy jól hangzó képzettséget, te is. Sokkal fontosabb, hogy a valóságban milyen sikereket értem el, hány ember életét változtattam meg pozitívan. Nem egy random gyakorikérdések-essel fogok leállni veszekedni - megmutattad, hogy nincs is értelme. Akinek szakszerű segítségre van szüksége, és hajlamot mutat a változtatásra, és engem keres/talál meg, segíteni fogok neki elérni a célját. További szép napot!
2021. máj. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
24%
De komolyan, ha annyira képben vagy, miért nem válaszolsz a kérdésemre. Te is egy random gyakoris vagy. Mutass már egy forrást, ami szerint fehérjéből és szénhidrátból is 2 g/tskg-ot kell megenni. Gondolj már bele mekkora bullshit ez. Hány féle különböző étrend van, vegán, ketó, stb.
2021. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Illetve szerinted olyan szakemberek, dietetikusok, akik teljesen mást állítanak mint te, nem értek el sikereket az életben? Ők nem segítettek rengeteg embernek? Ezzel nem nagyon tudod igazolni, hogy neked van igazad.
2021. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!