Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogadjam el hogy elhíztam?

Hogyan fogadjam el hogy elhíztam?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve elkezdtem kevesebbet enni azért hogy lefogyjak, és ez elég jól sikerült is (~50 kg-ról lementem 44 kg-ra). Azt hittem hogy ha lefogyok boldogabb leszek, de nem láttam semmi változást magamon, szóval mégjobban le akartam fogyni. Még a következő fél évben fogytam 1 kg-t, de onnan már nem igazán csökkent a súlyom. Aztán februárban meguntam hogy nem tudok jobban fogyni, ezért elkezdtem kb 700 kalóriát enni egy nap. Ezt egy hónapig csináltam amíg rá nem jöttem hogy ennek kb semmi értelme és nem akarom így leélni az életem + alig fogytam szóval nem igazán vált be. Persze fizikailag is voltak tüneteim arról hogy éheztem, pl hullott a hajam és megállt a menstruációm (azóta se menstruálok). Szóval megpróbáltam "normálisan" enni (napi 3-szor ettem de még így is kb 1200 kalóriát mert nem akartam elhízni), de néhány hét után elkezdtem kontrollálhatatlanul zabálni. Először próbáltam kompenzálni azzal hogy edzettem napi 3-4 órát + sétáltam 10-15 km-t naponta, de állandóan fáradtnak érzem magam, mintha nem bírnák a lábaim megtartani a súlyom, ezért mostanában legtöbbször marad a séta és ha épp több energiám van akkor ugyanúgy edzek. Mondjuk így is 2000-2500 kalória körül szoktam enni egy nap, de így elkezdtem hízni. Most vagyok kb 45 kg és 148 cm, de egyszerűen ki nem állhatom magam és ahogyan kinézek.

Utálom hogy nem merek kimenni az utcára mert ha meglátom az árnyékomat/visszatükröződik valahol a testem akkor kb a hányinger kerülget, ha belenézek a tükörbe sírni akarok, félek enni mert tudom hogy ha egyszer elkezdem akkor addig nem fogom abbahagyni amíg nem vagyok fizikálisan rosszul. Minden gondolatom az evés, kalóriák, meg a súlyom körül forog és nem tudok normálisan tanulni se emiatt.

Mennék pszichológushoz, de csak júniusban kaptam időpontot, a pszichiáter meg nem foglalkozik ezzel mondván hogy nem fogok éhenhalni a közeljövőben és neki annyi a munkája hogy ne haljak meg (????) + nem vagyok elég vékony hogy anorexiás legyek (plusz már nem is éheztetem magam néhány hónapja) és ezért konkrétan lesz@rja mi van velem.

Szóval az lenne a kérdésem hogy mit csináljak? Egyáltalán van esély arra hogy valaha is tudok majd normálisan enni? És a zabálást hogyan tudnám megállítani?



2021. máj. 17. 05:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keres fel egy szakorvost, mert ez betegség. Sok terület mellett leginkább az agyadat érinti.
2021. máj. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Anorexia nervosa klasszikus esete. Pszichiáter szakorvost kell felkeresni. Nem bántásból, hanem humorként írom: el tudom képzelni, hogy micsoda hatalmas " zabálásokat" rendezel. Nem 1 hanem 2 pilótakekszet eszel meg.:) Ha az az orvos nem fogad, akkor keress egy másikat.
2021. máj. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
148 cm-hez a 45kg teljesen optimális! Rendben vagy, az nincs rendben, hogy ezt nem látod be. Még akár 9 kilót fel is szedhetsz ehhez, azzal együtt is még a normál testalkatba tartoznál. Úgyhogy valóban nem vagy elég vékony ahhoz, hogy anorexiás legyél, de ebből nehogy az jöjjön le, hogy akkor elkezdesz még lefogyni, hogy foglalkozzanak veled. Mi a probléma? Ez egy normál tömeg ehhez a magassághoz!!! S ha ehhez fel is jön még pár kiló, akkor is marad a normál tartományon belül. Inkább sportolj mellette, nem gond, hogy többet eszel, sportolj mellette. Menzesz nincs, kívánós vagy, terhesség kizárható?
2021. máj. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, tudom hogy ez nem normális de sajnos nem tudok mit tenni ellene :/

Mondjuk szerintem nem vagyok anorexiás mert március eleje óta nem igazán éheztettem magam + nem vagyok hozzá elég vékony de biztos van valami evészavarom


Amúgy a tb-s pszichológus tudna segíteni? Mert a pszichiáterem is tb-s és mivel ő useless így eléggé kétségeim vannak velük szemben. Magán pszichológust meg jelenleg nem tudnák a szüleim finanszírozni, én meg nem tudok dolgozni iskola mellett

2021. máj. 17. 07:15
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as, terhesség biztos kizárható mert nem feküdtem le senkivel. Az a problémám hogy akármennyire is lefogyok még mindig dagadtnak látom magam, még akkor is ha az iskolaorvos megmondta hogy híznom kéne :/

Sportolni meg alapból szoktam sokat, de mostanában ahhoz sincs nagyon erőm, enni meg nem akarok többet mert nincs kedvem elviselni a bűntudatot amit utána érzek

2021. máj. 17. 07:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, fejben anorexiás vagy. Az most mellékes, hogy táblázat szerint mittudomén 1 kilóval fölötte vagy. Mondom máshogy. Én férfi vagyok, 105 kiló, igaz magas, és izom is van rajtam, de kicsit túlsúlyos vagyok. Ennek ellenére nem a kalóriákon meg a kilókon jár az eszem állandóan. Normálisan eszek, mozgok is, nem lesegetem magam a tükörben. Magyarul fejben rendben vagyok, boldog vagyok, jól érzem magam a bőrömben. Ez számít, nem a kilók, dekák.
2021. máj. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Az anorexiának semmi köze a testsúlyhoz.
2021. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sehogy, azt kéne elfogadnod hogy egy kicsi mentális gondod van. Aztán megoldani és elfelejteni a súlyokat és ezeket az undorokat is.
2021. máj. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!