Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Károsan kevés ez a kalóriamenn...

Árvácska :) kérdése:

Károsan kevés ez a kalóriamennyiség számomra?

Figyelt kérdés
16 éves, 168cm magas, 60 kg-os lány vagyok. Szeretnék egy picit fogyni a combjaimról. Mert, habár tornázok rá, látszik rajta a zsírréteg. Letöltöttem a Yazio nevű kalóriaszámlálós alkalmazást és 1350 kcal körüli értéket ajánlott. Elkezdtem így enni, nem voltam éhes, viszont a mérlegen lévő szám sem változott...Így egy idő után drasztikusabb értékre állítottam át, 1200 kcal-ra. Néha éhes vagyok, de kibírhatató és fogyok is vele. A kérdésem az lenne, hogy káros ez a kalóriamennyiség hosszútávon? Ennyire lassú lenne az anyagcserém? Miért nem fogytam az alkalmazás által fogyáshoz írt mennyiséggel?

2021. máj. 25. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1200 a minimum ami ahhoz kell, hogy csak létezz. Ez azért nem a legjobb, mert az elején kevés kalória miatt fogyhatsz, de utána a szervezet elkezdi felraktározni a bevitt mennyiséget. Ezzel hogy kevesebbet viszel be, mégjobban lelassítod az anyagcseréd, még jobban elehetetlenítve magad. Nincs káros kalóriamennyiség a te esetedben, inkább azt javasolnám hogy nyugodtan vigyél be 1300-1400 (akár még 1600 kalóriát is) de egy másik tényezőn kellene változtatni, ami a mozgás. Akár már csak ha suliba többet gyalogolsz, eggyel korábbi megállónál szállsz le, az is nagy segítség lehet. Persze ha ezen kívül valamilyen gyorsabb tempójú sétát csinálsz az is jó, észre fogod venni, hogy hiába sétálsz, izzadsz és mozogsz. Nem kell futnod ha nem szeretnél, nagyon sok lehetőség van, akár jóga, akár tánc vagy otthoni edzés terén is. Mostanság a youtubeon szoktak lenni edzős “táncok” amiket otthon tudsz csinálni és elég jól átmozgat. Fontos hogy sok vizet fogyassz, izzadás miatt is meg alapjáraton is.

Sajnos nagyon jól hangzanak ezek az 1200kalóriás diéták, de nagyon rövidtávra ha egyáltalán jó, utána csak többet árt, mint egy normálnál picit kevesebb bevitt mennyiség és a mozgás.

2021. máj. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alkalmazások sokszor nagyon irreálos dolgokat írnak, sokszor arra akarnak ravenni, hogy valamelyik prémium szolgáltatásukat vedd meg “és az majd segít” címszóval.

Haladj a saját tempódban, ne törődj semmi ilyesmivel és menni fog :)

2021. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


Minden esetben 1200 kcal-nál raktározni fog a szervezetem vagy ez csak egy átlagos érték? Ha tudom, hogy 1200 kalóriánál fogyok és váltok 1400-as étrendre akkor minden nap legalább 200 kcal-t kell elégetnem a fogyáshoz?

2021. máj. 25. 08:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen,ez nagyon kevés főleg a te esetedben, mert még fejlődésben vagy! Próbálj meg egészséges táplálkozással vinni a szervezetedbe megfelelő mennyiségű hasznos energiát!

Mert így lehet nem érzed, de igenis ez éhezés! Mindenre szüksége van a szervezetnek: Mit? Mikor? Mennyit? Hogyan? kérdések a nem mindegy kérdések!

Így mindent raktározni fog a szervezet!

2021. máj. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló: Te mit javasolsz mennyit egyek? Tudom, hogy 2000 kcal körül lenne az érték, de én tényleg soknak érzem. Nem vagyok nagyétkű ember és azzal csak híznék. Kivéve, ha minden nap 800 kcal-t mozognék le, de azt nem annyira tudom kivitelezni.


Jól érzem magam 1200 kalóriánál, eszek napi 3-szor. Gyümölcsöket, zöldségeket. Növényi alapú napot is szoktam tartani és nézem, hogy mennyi fehérjét, szénhidrátot és zsírt viszek be. Nem vagyok erőtlen.

2021. máj. 25. 08:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Az 1200-at én sem javaslom, ez egy drasztikus csökkentés főleg úgy, hogy mellette tornázol és csak 16 éves vagy. Ez nagyon lelassítja az anyagcserédet.

Szerintem célozd be az 1600-at folytasd a tornát és lehetőség szerint minden nap sétálj 1 órát. Idővel látszódni fog az eredmény.

Azt ne felejtsd el, hogy minél kevesebb felesleg van rajtad, annál nehezebben akar megszabadulni tőle a szervezeted. Márpedig a 168 cm-hez a 60 kg ideális. Ettől persze lehet rajtad valamennyi felesleg, mert mi innen nem látjuk a zsír-izom arányt. Mindenképp végezz erősítő edzéseket és ne csak combra, hanem teljes testre.

2021. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2021. máj. 25. 10:02
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

4.vagyok, sok zöldség gyümölcs, saláták: görög, tanhal stb. például egy sonkás szendvics mellé paradicsom, paprika, saláta stb. Húsok: főkent tengeri halak, csirke, pulyka naturon salátával, vagy esetleg rizzsel. Szénhidrátok: barna kenyér, puffasztott rizs, köles golyó!

Az sem baj, ha csokit, sütit, hamburgert stb eszel, de körülbelül délután 4-ig!

Ha egy nap kicsit több szénhidrát eszel, akkor a másik nap kicsit ellensúlyozni szükséges!

2021. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)
2021. máj. 25. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!