Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik a jobb számotokra,...

Melyik a jobb számotokra, napi 3x enni rendes adagot vagy napi ötször enni keveset?

Figyelt kérdés
2021. jún. 1. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább szeretek többször kevesebbet enni.
2021. jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Én inkább ötször ennék.
2021. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Hivatalosan napi öt étkezéssel lehet minden szükséges tápanyagot bejuttatni a szervezetbe, de nekem nem nagyon megy.


Régen így csináltam és kissé rossz volt, hogy állandóan a kaja után sóvárogtam, pl 1 - 1,5 órával vacsora előtt már csak a vacsoráról álmodoztam, néha azzal ment el a napom, hogy a következő étkezésről álmodoztam mindig, mert, amiket ettem, csak 1-2 óráig lakattak jól.


Most sem zabálok össze-vissza ebédre eszek fél adag főtt ételt, normális adag reggelit és vacsit, viszek be fehérjét és vitamint is a szervezetembe és a három étkezés között sosem vagyok éhes.

2021. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább annyiszor eszek, ahányszor jólesik.
2021. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Napi 4x eszem+edzes utani turmix.


Korabban magamba eroltettem napi 5 kajat,de borzalmas volt.Az agyam egyfolytaban azon kattogott,ha megettem az egyik adagot,hogy 2-3 ora mulva johet a kovi.


Igy van 2 nagyobb etkezesem: egyik edzes utan,amikor barmi lemegy,meg egy reggeli utan 4 oraval ebed idoben.Ezen kivul 2 atlagos (uzsi es edzes elotti vacsi). Tokeletesen tarthato munka mellett es siman beviszek 2600 caloriat,ami nekem makrokra megfelelo.

2021. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
Én 4x eszek, nekem úgy a jó.
2021. jún. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Metionin ***** válasza:
5. Én is pont így szoktam, csak nem számolok kalóriát.
2021. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam reggeli, ebéd, vacsora és ennyi. A napi 5x étkezés során en is azt tapasztaltam h egész nap a következő étkezést vártam, szörnyű volt...illetve mióta nem egyetemre járok hanem dolgozok nem is kivitelezhető h 2-3 orankent egyek...ha normális adagot eszek akkor a három étkezés között nem vagyok éhes és nem is gondolok a következő étkezésre amíg el nem jön az ideje
2021. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Háromszor rendes adagot (mármint ami az én fogalmaim szerint rendes adag, lehet hogy más többet is meg tud enni egyszerre, az én gyomromnak az már kellemetlen) és még kétszer-háromszor valami kicsit.
2021. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor éreztem magamat a legkomfortosabban, amikor csak reggel ettem, még csak nem is feltűnően sokat. Akkoriban sosem voltam utána éhes egész nap, jól elfoglaltam magamat zabálás nélkül is, mostanában viszont a szervezetem kiköveteli a háromszori étkezést, ami csak nyűg és időpocsékolás. Minden alkalommal keveset eszem, mert nincs lehetőségem érdemben mozogni, és nem akarok mangalicává hízni.
2021. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!