Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, ha folyton zabálhat...

Mit egyek, ha folyton zabálhatnékom van az antidepitől?

Figyelt kérdés

Elkezdtem antidepresszánst szedni két hónapja. Nagyon jól használ, viszont állandóan zabálhatnékom van tőle. Az első egy hónap rossz volt, akkor lefogytam azt a kicsi 2-3 kiló felesleget, ami volt rajtam, és most félek, vissza fogom hízni.

Miket tudnék rágcsálni? Olyan, mintha nem érezné a jóllakottságot az agyam. Nagyon egészségesen étkezem amúgy alapból, de most valamiért kívánom a nasikat. Pedig itt a nyár, rengeteg gyümi, zöldség... Mit tehetek?


2021. jún. 18. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Csak zöldséget. Különben egyáltalán nem kell rágcsálni, akkor se, ha kívánod. Étkezni kell naponta 3-5-ször, ebből 2 csak alig, főleg zöldség, gyümölcs, esetleg valami extrudált gabona.

Komolyan annyira depressziós voltál, hogy nem tudtál normális életvitelt folytatni gyógyszer nélkül?

2021. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1# Semmi jogod nincs megkérdőjelezni az antidepresszáns szükségességét. Az emberek nyilván nem jókedvükből szedik...


Kérdező, az antidepresszánsok nagy része sajnos ilyen, fokozzák az étvágyat. Nincs más megoldás az önuralmon és a sok mozgáson kívül.

Az antidepresszánsoknak szorongás csökkentő hatásuk van, így a szedése óta a szervezeted kevesebb kalóriát is éget - mivel nem stresszelsz annyit-. Ezért is lényeges, hogy többet sportolj.

Fontos megemlíteni, hogy nem vagy valójában éhes, ez érzelmi éhség. A testi éhség több órával az utolsó étkezés után jelenik meg, míg a lelki éhség bármikor rád törhet. A testi éhség lassan fokozódik, az étkezéssel megszűnik és kellemes teltségérzet váltja fel. A lelki éhség ezzel szemben állandó, az étkezéssel is megmarad.

A legjobban akkor jársz, ha kiszámolod a kalóriaszükségletedet és ez alapján megtervezed az étkezéseidet. Vannak olyan "falatok", amik valamilyen gyümölccsel kombinálva órákig eltelítenek. Ilyen pl. a főtt tojás, cottage cheese, maréknyi olajos mag, sajt csíkok, görög joghurt... Ezeket beiktathatod tízórainak és uzsonnának. Ha ezek után éhséget érzel, az valójában érzelmi éhség.

Ha minden áron rágcsálni szeretnél - anélkül, hogy híznál -, akkor a zöldség az egyetlen opció.

Dolgozol jelenleg? A munka vagy valamilyen hobbi elterelheti a figyelmedet az evésről.

2021. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Már mér' ne lenne jogom megkérdőjelezni, csak nem gondolja, hogy magától fogok jóváhagyást kérni, kettes?! Maga szerint minden orvos szakmája csúcsát nyújtja, és kizárólag az életvitelt súlyosan akadályozó esetben ír fel antidepresszánst? Én valahogy nem úgy vagyok tájékoztatva!
2021. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!