Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyhatnék le ha elég...

Hogy fogyhatnék le ha elég sokszor jön rám a "zabálhatnék"?

Figyelt kérdés
Nyilván ne zabáljak... de jól jönne valami praktikusabb tipp, mert olyankor csak kattog az agyam az evésen és ki kell mennem hogy mindenbe bele zabáljak amit találok éppen.
2019. ápr. 23. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Zabálás helyett igyál vizet, legyen önuralmad és egyél helyette gyümölcsöt, zöldséget.
2019. ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Önkontroll. Pár hét alatt hozzá lehet szokni, és már nem is akarsz minden szirszarba beleenni. Plusz nem árt eleve, ha nem egy ilyen éhezős diétát választasz vagy kalóriaszámolásra hagyatkozol, hanem rendes ételeket eszel. Hogy milyen alapú táplálkozás megfelelő, azt mindenki magának tapasztalja ki és úgy a legjobb.

Nekem személy szerint a szénhidrátszegény-zsírban és fehérjében gazdag étrend válik be. Ezzel fogyok éhezés nélkül, falásrohamok nélkül, mértékeket tartva, tudatos táplálkozással.

2019. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Készíts olyan ételeket, amik kevésbé tetszenek.
2019. ápr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített, ha előre gondolkodtam és gondoskodtam róla, hogy ilyen esetben mit találjak: előre megtisztított, fogyasztásra kész sárgarépát, karalábét stb. Ha nem fogy el, akkor meg leves lesz belőle pár nap múlva (jó esetben, sajnos párszor rámrohadt).


Persze, valamennyi önuralom ígyis-úgyis kell, de ha a környezetet úgy alakítod, hogy segítsen a jó irányba haladni, úgy könnyebb.


A másik, ami nekem segít, az az, ha előre megtervezem, mit fogok enni. Kevésbé horgad fel bennem a visszatarthatatlan vadászösztön délelőtt 9-kor, ha tudom, mi lesz a tízóraim. Ha meg mégis, akkor még mindig van rá esély, hogy csak a tízórait eszem meg idő előtt, amúgy minden marad a terv szerint. Ehhez persze az kell, hogy reális legyen a terv, ha túlságosan nagy kalóriadeficittel tervezek, úgy nem működik.

2019. ápr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
El kell gondolkodni, hogy mit jelent a zabálás. A zabálás azt jelenti, hogy gyorsan eszel sokat. Ezt a két végéről lehet megpróbálni felszámolni: vagy a mennyíségi oldalról vagy a tempó oldaláról. A kövér emberek többnyire gyorsan esznek és azért esznek sokat. A másik oldalt kell tehát megpróbálni: egyél nagyon lassan, élvezd az ízeket. Csak olyat egyél, aminek az ize kielégít, nem kell semmilyen szabályt tartani azon kívül, hogy lassan egyél, amennyire csak tudsz. Ha ez megvan, akkor látni fogod, hogy nem fogsz tudni sokat enni, mert már a szokásos adag felénél telít a kaja. Ezt a szabályt kell mindig alkalmazni és hamar rájössz, hogy egy csomó kaját nem is akarsz enni, mert nem lehet lassan enni. Pl a nasit. Ha ráérzel az ízére, akkor jöhet az inzulinszint csökkenéséből jövő szédülés, de erre nyugodtan egyél csokit és ez hamar el fog múlni (1-2 hét). Ezután ha már megszoktad, hogy lassan eszel, akkor jön az, hogy mit csinálj a sok energiáddal: természetesen mozogni kell, itt is az a legfontosabb hogy amit szeretnél, de azt legalább fél óráig. Ennek az az értelme, hogy fenntartsa az anyagcsere intenzításodat. Szóval ennek működnie kell.
2019. ápr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne tarts otthon olyan ételeket, amikből hajlamos vagy rövid idő alatt túl sokat enni. És ne koplalj, figyelj oda, hogy a fontos tápanyagokból eleget vigyél be (fehérje, vitaminok stb.).
2019. ápr. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!