Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxos problémák?

Refluxos problémák?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire súlyos a refluxom, ha min. havi 1x rosszul vagyok valamitől, értsd BÁRMITŐL és olyankor hasmenés és savhányás megy párhuzamosan?

Emellett persze egy savlekötő sem használ, Salvus víz és teljesen alap szódabikarbóna sem.

Továbbá, ha nagyon émelygek már, akkor miért baj ha rásegítek a hányásra? Tudom, hogy kimarja a nyelőcsövet, de amúgy meg még órákig kínlódnék és a gyomromat mardosná. Nem vagyok bulimiás, csak akkor könnyítek magamon, ha nagyon szarul vagyok.



2021. júl. 3. 23:51
 1/2 pistike120_gaming válasza:
0%
Ez egy súlyos probléma. Valószínűleg az elkövetkezendő évben meg fog halni, ha nem fordul orvoshoz. (megbízható forrásból)
2021. júl. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A hánytatás nem segít, mivel reflux esetén nem a gyomrot marja a sav (a belső védőrétege miatt nem tudja kimarni, hacsak nincs fekélyed), hanem pont az a probléma, hogy a nyelőcsőbe megy fel, nem zár rendesen a gyomorszáj. Szóval ha hánysz, azzal csak rontasz a helyzeten, még jobban szétmaródik a nyelőcső meg egy idő után a fogaid.
2021. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!