Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reflux és fogyás! A csirke...

Reflux és fogyás! A csirke sok savat csinál. Joghurttal is akadtak problémák. Ellenben a teljes kiőrlésű zsemle + tojás + kefir kombó vagy sajt jó volt. Van itt olyan, aki fogyózik és refluxos?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta utálom a vörös húst (isznó) marhát is csak 14 éves koromig ettem meg. Innentől: pulyka, csirke.


Többedik éve, hogy életmódot váltottam (eleinte: fogyózás, lement - 18 kg az első szakaszban, most járok - 20-24 kg körül. Az első 2-2,5 évben még nem voltam refluxos. Sok stressz ért (cég miatt főleg, ahol dolgoztam, kollégák... munka) apum szerint ezért alakulhatott ki. Egészségügyben dolgozik apum, kórházban, kb. 20 éve és ért is az egészségügyi dolgokhoz. Ő mondta, hogy kialakulhat stressztől is a reflux.


Az első évben ugye nagyon gyorsan csökkent a súlyom, minden étkezésre csirkét ettem zöldségekkel szinte (reggeli, ebéd vacsi) mert eredményesnek találtam. Eleinte csak ebédre és vacsira ettem, majd kiváltottam a reggeli gyümölcsös étkezést / tk kenyeres étkezést csirkével. Ha mégse, akkor tojás volt a reggeli rengeteg zöldséggel. Tízórai/uzsi: alacsony kcal és fruktóztartalmú gyümölcs.


Viszont az utóbbi fél évben megjelent a reflux. Jobbnak találok megenni egy kefirt és egy harmad tk zsemlét, semmint csirkét.

Paradicsomot pl. tiltja a refluxos diéta (sok savat csinál..)


Egyik nap most rákívántam a csirkére, megettem + grillezett zöldségekkel: cukkini, stb. Utána olyan savam lett, hogy csak na... pedig tényleg jólesett a csirke, nagyon régen ettem. Gyanakodom, hogy a grillezett zöldségeknél lehetett valami, ami savat csinált (ha volt benne paradicsom?)


Nem terhelem túl a gyomrom, kis adagokat eszem, gyakran, nem iszom alkoholt, kávé csak reggel. tejjel az is (laktózmentes )


Hogy tudnám még egy kicsit gyorsítani a fogyást? Tudom, nem a legjobb ötlet zsemlét enni (teljes kiőrlésűt se!) vagy korpás kekszet enni fogyi alatt. Igyekszem rengeteg uborkát megenni (lúgosít) vagy főtt zöldségeket is (az nem bántja a gyomrot) illetve salátát, cukkinit, brokkolit stb.


Egyszer tk kenyeret ettem sajttal, és az is savat csinált...

máskor bekombóztam 1/3 tk zsemle + kefir + sajtal + uborka és az nem... miért? Mitől van ez?


Segítene valaki, aki refluxos de fogyózik?Milyen étrended van?

Vagy aki tudna segíteni, mit ajánlana?



2015. dec. 31. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden 5 percben 9 ember hal meg. Mind olyanok, akik hittek a modern nyugati orvosokban.
2016. jan. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is ezzel "küzdök". Szerintem a kehet, hogy a sajt zsírtartalma magasabb volt. Elvileg a zsírosabb sajtokat is mellőzni kellene. Szinte ugyanazokat eszem, amit te is leírtál. Nekem a tejes kávé szokott problémát okozni sajnos...
2016. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
jav.: "az lehet"
2016. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!