Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, ha zavar kicsit,...

Mit tegyek, ha zavar kicsit, hogy a párom gyakran akar beleszólni, mit és mennyit egyek?

Figyelt kérdés

Először is, vékony és sportos lány vagyok, nagyon sokat edzem, és eszek egészséges ételeket is, gyümölcsöt, zöldséget, natúr ételeket, szeretem is, tehát nem is kényszer.


Viszont sajnos nagyon szeretem a chipset és az édességeket is, gyakran szoktam is enni, de évek óta ugyanannyi a súlyom, mivel lemozgom + amúgy is elég gyors az anyagcserém. Persze ettől még tudom, hogy nem egészséges. De azért próbálok figyelni. Pl. chipsből olyat veszek, amiben 50%-al kevesebb zsír van, sütikből sem veszem meg, amiben tengernyi E betű meg minden vacak van.


A páromat viszont még így is zavarja, gyakran elmondja, hogy egyek egészségesen, vagy hogy ne egyen meg az egész zacskót/táblát.


Nyilván nem rossz szándékból mondja, de felnőtt vagyok, azt eszek, amit akarok, nem vagyok elhízva, és egészséges is vagyok. Egyébként az az érdekes, hogy a vérvételen a nátrium szintem a minimum érték vagy az alatt van mindig, talán ezért is kívánom a sót.


Titeket is zavarna ez, vagy mit kellene reagálnom rá?

Ahogyan írtam, eszek sok egészséges ételt is.


25L


2021. szept. 12. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Ez inkább párkapcsolati, mintsem táplálkozási kérdés.

Egy párkapcsolatban mindkét félnek kompromisszumot kell kötni, különben nem működik a dolog.

Ezt nektek egymás közt kell megbeszélni.

2021. szept. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Senior Séf ***** válasza:
65%
Tudod, a betegség nem csak az elhízásról szól. A sok sóval hazavágod a bélflórádat, ami egy rahedli testi, hormonálsi és mentális gebaszhoz vezet. Az édességtől behintázik a vércukrod, ami egy belső stresszforrásként mozgásba lendíti a mellékveséket, s kortizoltermelésre ösztönzi őket, ami viszont (főleg az esti órákban) nem hagyván érvényesülni a melatonint, a cirkadián ritmusod felborulását fogja eredményezni, további betegségek boldog várományosává téve ezzel téged. Az, hogy eszel egészséges kajákat IS, örvendetes, de messze nem elégséges.
2021. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A párod viszont nyilván tökéletesen kajál.
2021. szept. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A kettes jól írja
2021. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!