Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek egy elhízott...

Szerintetek egy elhízott ember aki gyűlöli, hogy úgy néz ki ahogyan, miért nem talál magának elég motivációt a változásra?

Figyelt kérdés

Van egy kedves nő ismerősöm, akin mindig volt egy kis felesleg. És mióta én ismerem azóta utálja magát emiatt még sem sikerül neki céltudatosan leadni belőle. Volt, hogy fogyott látszott rajta, hogy majd kicsattan és boldog, de aztán ugyanúgy visszaszedte, szeret enni, nassolni.. egészségtelenül étkezik mellé szinte 0 mozgás. Egyébként női szemmel is egy szép nő, gyönyörű az arca, de mivel kevés az önbizalma ez visszatükröződik rá.

És amit én észrevettem, hogy ő a kajába menekül.. ha boldog, szomorú stb eszik. Annyira durván egyébként nem drasztikus a helyzet, MÉG mert 165cm 90kg körül lehet, de amit most látok az egyre rosszabb.. kezdi nagyon összeszedni magát hízik és hízik.Alma alakja van, nagy cica nagy has, a lába vékony feneke alig van.



A kérdésem az hozzátok, hogy ha ti lennétek a barátai hogyan motiválnátok úgy, hogy ne sértsérek meg? Nagyon szeretném ha boldog lenne.



2021. nov. 16. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka lehet, ha valaki képtelen hosszabb távon fogyni. Arra a többség képes, hogy időnként leadjon pár kilót, de megtartani a 90 % nem tudja, visszahízik. És igen, az egyik legrosszabb az érzelmi evés, depis, mert túlsúlyos, ezért eszik......ördögi kör. Ezért is nehéz dolog.


Szerintem sehogy nem tudsz segíteni. Amíg valaki nem ér el önmagától arra a pontra, hogy most már igazán elég, addig a külső szemlélő a feje tetejére is állhat. Lehet, hogy ez soha nem következik be.

2021. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben sehogy nem fogsz tudni neki segíteni anélkül, hogy legalább egy minimálisan megbántanád. Én megpróbálnám rávenni, hogy sportoljunk valamit közösen, vagy akár csak menjünk el sétálni esténként. Ezek jó lehetőségek a beszélgetésre és a hangulat oldására és van, hogy egy tartalmasabb beszélgetés is csodákat tud tenni. Ha valamikor negativ megjegyzést tenne a testére, akkor bíztatnám, növelném az önbizalmát és motiválnám arra, hogy tegyen azért, hogy elégedett legyen a testével. Lehetőség szerint csinálnék vele barátnős programokat, egészségesebb ételekkel. Na meg a legfontosabb, kitartanék mellette.

Az a mentalitás ami neki van, valószínűleg nem egyik napról a másikra jött, így hosszú idő és türelem kell a javuláshoz is. Pszichológusi segítséget is mondanám, de az kicsit necces, mivel támadásként élheti meg ha javasolod neki és csak rontana a helyzeten ha azt gondolná, hogy már "dilidokihoz is akarom küldeni"

2021. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
Azért mert könnyebb beletörődni (elfogadni) a biztos "rosszat" - mint harcolni (küzdeni) "valamiért" amiből elsőre nem sok minden látszik.
2021. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Mert az évek során felszedett kilók nem mennek le egy csettintésre. Ahhoz életmódot kellene váltani. És évekbe kerülne. De azt meg még nem akarja... Így kényelmesebb. Most még.
2021. nov. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, illetve nem tudom mit tennék mert nekem bejönne így ahogy leírtad. :) A molett nők számomra izgatóak.
2021. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!