Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valaki egészségesen táplálkozik, sportol, de egyszercsak elkezd nagyon durván sokat enni, főleg rengeteg nasit, csokit, sütit és felhagy a sportolással is?

Figyelt kérdés

#egészséges táplálkozás #falási roham #Hirtelen evés #Sport abbahagyása
2022. jan. 5. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát sok minden, a hormonális problémától a pszichésig, bármi.
2022. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Velem volt ilyen, én versenyszerűen sportoltam (és országos bajnok is lettem a sportágban 4x), viszont heti 12 edzésem volt, ez miatt a szociális és a magán életem nem létezett kvázi, minden nap azt ettem, amit az étrendem írt, akkor amikor az étrendem írta, annyit, amennyit az étrendem írt, nem térhettem el tőle, egy idő után az embernek feltelik ezzel a töke.


Amikor abbahagytam, örültem, hogy végre azt eszek, és akkor amit akarok, és nyilván ha ilyen "junk food"okat eszel, akkor arra eléggé rá lehet kapni hála az ízfokozóknak, stb.


Meg is híztam tőle, 14 kiló feljött 1 év alatt, idén viszont le szeretném adni, mert nagyon durva, hogy mennyire befolyásolni tudja ez az életvitel az életed minőségét, és nem a jó irányba.


Visszafogok térni a sportba de nem versenyszerűen, és a kajámat is helyre rakom, de sanyargatni nem fogom magam, ha megkívánok egy pizzát, akkor rendelni fogok, de mértékkel fogom ezeket a gyors kajákat fogyasztani.

2022. jan. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A túl sok stressz kifárasztja a mellékvesét, az pedig magával rántja a "triász" egy másik tagját, a pajzsmirigyet is. Onnantól felborul a hormonális egyensúly.
2022. jan. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pl beüt a karácsonyi ünnepkör.
2022. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!