Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit eszik valaki, aki...

Mennyit eszik valaki, aki anorexiából gyógyul?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már 4 hónapja anorexia gyógyulásban vagyok, voltam már kórházban, vannak orvosaim és eleinte segítettek hogy mit, mikor egyek, de mostanában kicsit tanácstalan vagyok.


Mennyi kcalt kellene minimum ennem? (Nincs még meg a célsúlyom)



2022. jan. 29. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Kezd mondjuk napi 2000 kcal-val, azzal biztos hogy nem lősz alá. Ennyit gond nélkül meg lehet enni. Ez egy 3 fogásos ebéd mennyisége nagyjából.
2022. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amennyit tudsz, kezdésnek kevesett mint az átlag.
2022. jan. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Minnie Maud-on voltam 2. hét után, azaz minimum 3000/nap, mert a szerveidnek is fel kell gyógyulnia.


35 > 49-50-ig simán ment ennyi, sőt, extrém éhségben a 7-8000 is. Beállt a súlyom 54-56 körülre, azóta már nem is kívánok annyit enni, olyan 1700-2000-rel elvagyok minimális mozgással.

2022. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:

Szia, valóban érdemes kicsit többet bevinni az eddiginél.

Egyébként, ha egyszer azon kapnád magad, hogy nap végén 3-4000 kcal-nál jársz, ne ijedj meg, mert EU normális. Ezt hívják extrém éhségnek, és csak pár hónapig/évig tart (állapot és hozzáállás kérdése)

Nálam is ez a helyzet. Nagyon durva, de az utóbbi időkben hálistennek el kezdett javulni...:) Engedtem az éhségnek, és most már kezdek lassan kulturált kajálási szokásokat kialakítani:)

Egyébként hajrá!!

2022. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
Izé, nem az EU normális, hanem "ez" normális xd csak kijavított a mobilom
2022. febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a baj a 2000 kcal-os ajánlással? Én annyival mentem fel 39 kg-ról 47-re.
2022. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
Semmi baj vele. Max az akaraterőmmel van probléma. Neked gratuláció viszont a sikerhez!:)
2022. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!