Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan oldjam meg a víz...

Hogyan oldjam meg a víz kérdést, ha nem akarok napi szinten műanyag flakont termelni?

Figyelt kérdés

Egy éve lakom új helyen. Azt tapasztaltam, hogy ha sokat iszom egyszerre, akkor kellemetlen élményt ad a csapvíz. Farkas szomjúságra ledöntök három decit és ahelyett hogy megkönnyebbülnék, innék inkább még valamit. Valami mást. Ha csak negyed pohárnyit iszok ebből a vízből, nincs vele bajom. Annyira nem szörnyű. Emiatt sokáig nem is tudatosult, hogy egyre jobban utálom a (csap)vizet. Pedig de. Nem tudatosan rákaptam az üdítőkre, pedig ez régen nem volt jellemző rám. Egy idő után azt vettem észre, hogy mindig van itthon, és ha nagyon szomjas vagyok, előbb megyek a cukros sz*rokért, csak utána a csapvízért. Amióta tudatosult, hogy ez mind csupán a csapvíz utálata, ásványvizet tartok itthon, és száműztem a cukros borzalmakat.


Viszont emiatt a teljes napi vízfogyasztásom ásványvízzel történik és rengeteg flakont termelek. Külön gyűjtöm őket, de azt szokták szajkózni a hozzáértők, hogy inkább egy palackot töltögessünk újra csapvízzel... Az életkedvem is elmenne, de akkor mit tegyek?



2022. febr. 13. 23:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szerezz be egy szűrőt, hogy ne a klóros vizet idd, hanem tisztább vizet


nálunk van itthon és másabb az íze, nincs az a szárítós klóros hatása

2022. febr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
igaza van az #1.-nek !
2022. febr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? (település, v. Bp-en kerület?)
2022. febr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Biztos van a környéken vizes aki szodavizet és forrás vizet árul! Ott Vissza váltós palackok vannak, vagyis nálunk olyat hoz és azt is kell vissza adni neki!
2022. febr. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
A csapvíz tökéletes. Kis citrom, narancs, mandarin stb. leve belefacsarva és az üdítő élmény is megvan.
2022. febr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Főzz teát fazékban, és azzal töltögesd újra. Egy közepes fazékban 3 filter már tök jó ízt ad neki, nem kell bögrénként filterezni, plusz annyi cukor (vagy édesítőszer) lesz benne, amennyit te szeretnél, hogy legyen :)
2022. febr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
brita filtert vegyel
2022. febr. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%
Nálunk is fura a csapvíz, a zuhanykabinunk 2-3 használat után tiszta vízkő....ha pár csepp ilyen réteget hagy, nem szeretnéme z tbevinni a szervezetembe. A vízszűrőn gondolkodtunk, de rájöttünk hogy az eleve gagyi csapvizet még kiheréljük az nem lesz túl jó, mert az az ásványi anyagokat is kiszedi. ÍGy igyekszünk nagykiszerelésű ásványvizet venni 5 literest, vagy legalább kettest, de ha lehet akkor tartályt. Ezt fel lehet dobni pezsgőtablettákkal, vagy cukormentes szörppel..ezekkel a csapvíz se olyan szörnyű, de a tetejére kiül egy réteg azért...
2022. febr. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nagyon fontos, hogy hol laksz. A Gellért környéki házak egy részében az ottani forrásvíz folyik. Buda környéki községekben, kisvárosokban másféle vizet kapsz. Van, ahol túl nagy a vastartalma, s édeskés. Tiszaörs és környékén nem tudtam meginni a csapvizet, mert kifejezetten keserű. Szerencsen pedig az egyik városrészben a gyógyvíz közkútra járnak ivóvízért.

A Fővárosi Vízművek szolgáltatta vízben is olykor érezni a klórszagot, vagy némi keserű ízt. Olyankor ki kell folyatni.

2022. febr. 14. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#8 a sima brita szuro nem csinal neked desztvizet...
2022. febr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!