Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diétáznátok gluténra a helyemben?

Diétáznátok gluténra a helyemben?

Figyelt kérdés
10 éve voltam tükrözésen, 3szor is 3 helyen. Mert mindig azt mondták hogy olyan boholykárosodásom van mint a cöliákiásoknak, azonban a vérvizsgálat nem igazolta. Volt genetikai is, aszerint nem lehet kizárni a lehetőségét. A helyzet most az, hogy ha diétázok, 3.nap után hihetetlen jó minden. Ha nem diétázok, pokol az életem, görcsök, hasmenés, ködös agy, szorongás, 3 enterobene segít csak, vagy imodium. Most akkor ti így, tartanátok a diétát? Utoljára úgy köszönt el az orvosom, hogy ha panaszom van menjek vissza hozzá, mert lehetek lisztérzékeny, csak a vérteszt nem mutatta ki. Laktózérzékenységet megállapították, arra figyelek. Na meg a reflux is előjön ha nem diétázok gluténra. Tudom nem olcsó a diéta, de hihetetlen hogy ilyen jól érzem magam és semmi panaszom ilyenkor.

2022. ápr. 10. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát így igen, kiiktatnám. Mikor a vértesztet nézték, előtte fogyaszottál gluténtartalmú ételt?
2022. ápr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen gluténmentes diétát tartanék a helyedben. Fel sem merülne, hogy ne tartsak.
2022. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyszerűen az összes tünet van nálam. A bőrömet is hiába kenem, hámlik, körmöm törik, meg van egy gyakori szem problémám is, évek óta ég, mindegy mennyit alszom. Az afták miatt meg már sok fogkrémet kipróbáltam hogy hátha az. Hogy a vérteszt előtt diétáztam e, hát esküszöm nem emlékszem. De ilyenkor, amikor rászánom magam a diétára, még a bőröm is hidratáltabb valahogy, és az emésztőrendszeri tünetek megszünnek. Többet nem eszek semmilyen glutént.
2022. ápr. 10. 22:27
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem. Szövettan mit mond? A cölit nem vérvétel alapján diagnosztizálják, mivel az sokszor álnegatív, hanem szövettannal. Ha 3x volt tükrözés, akkor csak vettek mintát...

De egyébként meg ha a panaszaid egyértelműen javulnak, ha nem eszel glutént, anélkül meg szenvedsz, akkor nyilván diétázni kellene..

2022. ápr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta mind a 3 kül. orvos tükrözés után hogy rögtön kezdjem el a diétát, ne várjam meg a vérvétel eredményét,mert ez biztosan cöliákia. Csak a vérteszt nem igazolta. Akkor az egyik azt mondta csináljunk egy genetikait, az majd eldönti. Tehát 2 féle ember van, az egyik sosem lesz cölis a másik pedig lehet az. Azt mondta nem lehet kizárni.
2022. ápr. 10. 22:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem értem a dilemmádat. Ha jobban vagy gluténmentesen, akkor miért ne iktatnád ki az étrendedből a glutént? Engem kb. körberöhögött a háziorvos, amikor panaszkodtam neki, hogy fáj a gyomrom étkezések után. Magamtól jöttem rá aztán évek múlva, hogy gluténmentesen se a gyomorfájás, se az afták nem jönnek. Ki se vizsgáltattam már akkor magam, egyszerűen örültem, hogy végre jól vagyok.
2022. ápr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Még egyszer kérdem, hol a szövettan? Tükröztek egyáltalán felülről is, vagy csak alulról? Ha a vérteszt megbízható lenne, mi a fenének csinálnának tükrözést? A vérteszt csak SZŰRÉS és nem diagnosztika. Annyira nem jó móka… Biopsziát kell venni a vékonybél felső szakaszából és az alapján a patológus igazolja. Csak ugye ahhoz felülről kell tükrözés, nem alulról.


De mondom, ha egyértelműen panaszos vagy tőle, anélkül meg megszűnnek a panaszok, akkor nyilván diétázni kellene…

2022. ápr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Durván megy a hasam a tejtol, saját magam jöttem rá. Feltűnt. Eszemben sincs ilyet enni, meg vizsgálatra menni se (amikor megitatjak, és rosszul lehetek). Nem is értem,mi a kérdés..miért kérdés
2022. ápr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kérdés, ha jobban vagy a diétától, akkor tartsd! Nem kell papír hozzá. Ha csak a pénz miatt nem tartanád, nem feltétlenül kell annyival drágábbnak lennie a glutén mentes étkezésnek, csak több mindent kell megváltoztatni és az elején többet kell vele foglalkozni. Például néha süthetsz saját kenyeret,kekszet, stb.-t, ahelyett, hogy megveszed a drága boltit, vagy úgy általánosságban is visszavehetsz a kenyér és egyéb pékáru fogyasztásból és helyettesítheted gluténmentes gabonákkal (rizs, köles, quinoa, amaránt, hajdina, stb). Persze sehogy sem könnyű, meg így is lehet kicsit drágább, de az egészséged és a jó közérzeted sokkal fontosabb.
2022. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ikonstar ***** válasza:
Miket írtak a biopszia kiértékelésekor? Vannak Marsh értékek?
2022. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!