Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy ilyen napi étkezéshez mit...

Egy ilyen napi étkezéshez mit szóltok? (N/22)

Figyelt kérdés

Reggelire mindig tojással nyitok (3-4 tojás általában), ebédre csirke+rizs mellett tésztát szoktam, de egyre gyakrabban hüvelyeset (nagyon szeretem a babot, borsót), illetve karfiol, káposztát, brokkolit is szívesen fogyasztok főétel gyanánt. Vacsorára gyakran zabkása vagy gyümölcsök.


A mai étkezésem így nézett ki: reggelire a szokásos tojás ezúttal 4-ből, ebédre bableves, tejszines baconos tészta, du. gyumölcssali, este most pedig zabkása.


Ja és a barátom meglepett egy anyukájatól hozott gyümölcslevessel, de arra még csak most fogok vállalkozni. :)


Fontos, hogy járok kangoozni, szóval az alakom rendben van úgy gondolom. :)


Szimplán csak érdekel a véleményetek. 22/N <3



2022. jún. 1. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Első lépésként látnunk kéne azt az alakot...:)
2022. jún. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem se a tejszínt, se a bacont, meg egyébként egyiket sem tartom egy jó élelmiszernek, de ez csak egyéni preferencia. Egyébként egészségügyi szempontból teljesen rendben van. Gondolom erre a részére vagy kíváncsi, ha ebbe a kategóriába írtad ki a kérdést.

Több metaanalízis egyébként egyet ért abban, hogy a napi ajánlott tojásfogyasztás 1 vagy 2 db maximum. Ennek az az oka, hogy efölött a tojá képes a HDL koleszterin mellett az LDL szintet is megemelni a vérben, azonban nem extrém módon, szóval ne aggódj, a tojás nem tartozik a káros/veszélyes élelmiszerek közé, csak tudj róla, hogy van egy ilyen aspektusa is a fogyasztásának.

[link]

Másba nem tudok belekötni, és nem is akarok. Nyilván számít, hogy a különböző fogások hogy vannak elkészítve, de egy gyümölcslevessel például olyan sok probléma nem lehet. Ha csak ez alapján az egy nap alapján kéne ítéletet mondani, akkor helyesebben táplálkozol, mint a magyar lakosság 95 százaléka.

2022. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Az a 3-4 petesejt reggel, az azért elég barbár dolog. Meg délben a pipihús is, ha a saját petesejtjében is megforgatod, mielőtt kirántod.
2022. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy barbár dolog reggel a 3-4 tojás?
2022. jún. 1. 20:54
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Petesejtet enni...
2022. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!