Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki tud ajánlani valamit a...

Valaki tud ajánlani valamit a porcok védelmére?

Figyelt kérdés

Ha nagyobb súlyokkal dolgozom nagyon hamar elkezd fájni a térdem és a könyököm


(gondolom én a porc lesz a bűnös de ha nem javaslatokat is meg hallgatom örömmel)


A térd és könyök szorító állandó használata sem megoldás szerintem, úgy hogy ha van valami javaslat meghallgatnám


Előre is köszi



2022. jún. 8. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Ha most tápkiegészítőket vársz (kollagén, MSM, stb.), akkor kár a gőzért. Ezek pozitív hatását az izületrendszerre nézve még egyetlen tanulmány sem igazolta. Ha pedig már kialakult problémáról beszélünk (pl. kopás), akkor még annyira sem hatásosak a különböző kiegészítők. Kialakult problémánál már a bandázsok, gurtnik, fáslik, gumik sem segítenek.

Alapos bemelegítés, alapos nyújtás, alapos mobilizáció, sok hengerezés, sok masszázs, jó technikai kivitelezés, fokozatosság tartása, optimális súlymenedzsment. Ha ezeket stimmelnek, akkor mindent megtettél a porcok védelméért.

2022. jún. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Ha ezeket elhiszed, amit az első írt, akkor kár a gőzért. Alapos bemelegítés, alapos nyújtás, alapos mobilizáció, sok hengerezés, sok masszázs, jó technikai kivitelezés, fokozatosság tartása, optimális súlymenedzsment hatásosságát az ízületekre még egyetlen tanulmány sem igazolta.


Ellenben ha megfelelően étkezel, elegendő folyadékot viszel be, akkor mindent megtettél a porcok védelméért.

Ettől függetlenül a fent említett fizikai dolgok elengedhetetlenek a regenerációhoz, csupán az ízületekre nincs semmi hatással, hanem az izmokra és az ínszalagokra.

2022. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
43%

Nyugodtan fogyassz glükozamin, kondroitin,msn,kollagén tartalmú kiegészítőket érdemes vásárlás előtt az összetevőket megnézni mert elég normális áron is lehet venni optimális dózissal rendelkező készítményt.

elsőre még véletlen se hallgass, ritka egy troll az ilyen, mindenhova beírja ezt a hülyeséget.

2022. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

#1 [link]

Tessék, olvasgass és fejezd be a másoknak való rosszakarást.

2022. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem fantazálni kéne hanem megnézetni egy orvossal.

Egyébként kollagénnel nem igazán árthatsz, egészséges embereknek is ajánlott.

Ha meg kidedmrul hogy tenyleg porc akkor glükozamin, msm, kondroitin megfwlelő mennyiségben

2022. jún. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Kár szapulni az elsőt, itt vagyok élő példának, lavórral ettem a negyvenes éveimben a Dona és társait, mégis porcpótló műtétem lett 51 évesen. Ráadásul közben végzett egy ismerősöm ortopédsebészként és ő is megmondta a tabletták semmit nem érnek.
2022. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
23%

Szasz 6- os!

Na eddig tartott míg bejelentkeztél a másik regisztrációdról,azt megerősítetted amit elsőnek írtál?

Ejnye-ejnye.

2022. jún. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te bolond vagy! De nem baj, mindenki hisz amit akar.
2022. jún. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!