Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1 hét koplalás jó ötlet?

1 hét koplalás jó ötlet?

Figyelt kérdés

Viszonylag sokat eszek általában. És arra gondoltam, hogy lehet, hogy ez megterheli a szervezetet. Lenne értelme 1 hétig nagyon keveset enni? Nem azért csinálnám, hogy fogyjak, tudom, hogy így nem lehet fogyni.

(18F/175cm/66kg)



2022. jún. 16. 08:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A szélsőséges megoldások sose célravezetőek. (Sokat eszem kontra nagyon keveset eszem) A mindennapokban figyelj oda, hogy ne egyél egyszerre túl sokat (és terheld túl a szervezetedet). És akkor nincs szükség az "egy hétig nagyon keveset eszem" pótmegoldásokra.
2022. jún. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Most nagyon divat lett a böjt és a koplalás. Abból is látszik, hogy minden második kérdés erről szól.

Az egy hetes böjtöknek én semmi értelmét nem látom. Ha azt mondanád, hogy betolsz egy 2-3 napos léböjtöt, akkor talán írnám, hogy oké, miért nem, ennek lehetnek pozitív hatásai, ha évente egyszer az ember csinál ilyet. De egy teljes hétig? Minek? Ettől nem lesz jobb a szervezetednek, ha az egy hét letelte után megint visszaállsz a régi kalóriabeviteledre.

Ezt az egész böjt dolgot ki lehetne azzal váltani (és sokkal értelmesebb, egészségügyileg előnyösebb lenne), ha nem azt csinálnák az emberek, hogy hónapokig/évekig zabálnak, aztán észbekapnak, hogy ez nem jó, és elkezdenek koplalni, hanem azt, hogy permanens keveset ennének. Ezt a keveset úgy értem, hogy ELEGET, ne többet, ne kevesebbet. Meg kéne tanulni minenkinek egy szintentartó kalóriabevitel alapján étkezni, meg kéne tanulni rendszeresen étkezni, ki kéne dobni a mindennapokból a felesleges nassolásokat, nem állandóan csúcson járatni az emésztőrendszert, és akkor nem éreznéd a koplalás igényét.

Én pont annyit eszek, amennyi a szintentartáshoz szükséges, nem vagyok kalóriadeficitben, nem vagyok kalóriatöbbletben, nem ingadozik a kalóriakeretem. Nem az van, hogy egyik nap 1900 kalóriát eszek, másik nap 4100-at. Kiegyensúlyozottan, változatosan táplálkozok, nem nassolok. Csak akkor eszek, amikor éhes vagyok, feleslegesen nem tömöm magam, így van egy reggelim, egy ebédem és egy vacsorám, napi három étkezés, bőven elegendő, nem zabálok szemetet, feldolgozott vackokat. Ergo normálisan étkezem, így a böjtnek semmi relevanciáját nem látom. Ha mindenki normálisan étkezne, akkor más se látná.

2022. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%

Ahogy az egyes is írta.

Annyit hozzátennék, hogy böjtölni amúgy nem egy rossz dolog; az emberek már nagyon rég óta sokféle célból és okból böjtölnek hosszabb-rövidebb ideig.

Egy egyhetes böjttöl semmi bajod nem lesz(feltéve, hogy amúgy egészséges vagy).

Ajánlom, hogy olvasd el a wiki cikket róla legalább: [link]

2022. jún. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Ne akarj fogyni sehová. A testsúlyod megfelelő.
2022. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egészség szempontjából egyik szélsőség sem jó. Kicsit sarkítva olyan, mint ha lúgos kerül a szemedbe, ami marja, akkor te sósavat csöpögtetnél bele, mert az az ellentétje a lúgnak. De egyébként a leírtak alapján nincs is súlyproblémád.


Még ha ez speciel hülyeség is, az nem baj, ha 18 évesen már érdekel az, hogy egészségesen táplálkozzál! Pár évvel vagyok csak idősebb nálad, de nálam akkor tudatosult, hogy nem szabad akármit zabálni, amikor kiderült, hogy cukorbeteg leszek, ha nem változtatok. De igen, sajnos egészséges életmód területén rengeteg kacsa és alátámasztatlan legenda kering.

2022. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kiegyensúlyozott étrend, vagy ha megvan hogy hízlaló ételeket mivel helyettesíted, az célravezető.

A szélsőséges koplalás és egyebek nem jók.

2022. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit szeretnél elérni. Ha ki akarod készíteni a szervezetedet és legyengülni, akkor igen.
2022. jún. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
Négyes vagyok. Gratulálok a lepontozóknak... De tényleg. Mi a fene kivetnivaló volt a válaszomban, áruljátok már el...
2022. jún. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Kései Sirató ***** válasza:
100%

4-esnek: Én nem pontoztalak le, hanem zöld nyilat adtam, de szerintem akik lepontoztak, azért tették, mert a válaszod nem releváns, hiszen a kérdező konkrétan írja, hogy nem akar fogyni.

Én azért pontoztalak fölfele, mert amit írtál, az önmagában helyes.

2022. jún. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Kérdező, ha mostanában túl sokat "zabáltál", akkor jól fog esni a szervezetednek a koplalás, viszont elég lenne 3-4 nap is.

Nekem az a tapasztalatom, hogy 3-4 nap alatt kiheveri a gyomrod a sok túlmunkát, és utána állj be egy optimális étkezésre, nagyon jókat tanácsoltak előttem. Oda kell figyelni az étkezésekre, hogy normális tápláló étrended legyen és ne semmitérő, olcsó , kalóriadús vacak. És ha nem vagy éhes, ne egyél. Sokszor csak a szemünk kíván meg valamit és máris elcsábulunk, ennek kell ellenállnunk, azért írom így, mert mindezt magamra is érvényesnek tartom.

2022. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!