Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit eszel egy nap? Egészséges...

Mit eszel egy nap? Egészségesen táplálkozol?

Figyelt kérdés

2022. jún. 24. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Épp amit megkívánok, annyira sajnos nem egészségesen, mert sok édességet eszek, de zöldségeket, gyümölcsöket is nagyon szeretem. Ilyenkor nyáron kevesebb húst eszek (nem kívánom), sok vizet (3-4 liter) iszok.
2022. jún. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Az "egészséges" táplálkozás olyan, mint a "tiszta" étkezés. Ezek a fogalmak dietetikailag nem jelentenek semmit. Ha a kiegyensúlyozott, változatos, tápanyagban gazdag, kalóriagénynek megfelelő táplálkozásra gondolsz, akkor stimmel.

És hogy mit eszek egy nap? Mindig mást, értelemszerűen. Most soroljon fel neked mindenki több száz élelmiszert? Előnyben részesítem a zöldségeket, a gyümölcsöket, a hüvelyeseket, a gabonákat, az olajos magvakat. Időnként tojást, halat és sovány fehérhúst is fogyasztok. Ezekből az élelmiszerekből megszámlálhatatlan mennyiségű menüt lehet készíteni.

2022. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én mindent, mert mindenevő vagyok. Nevezzél meg egy tetszőleges ehető dolgot: azt igen.
2022. jún. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21%

Szarvas vagy őz apróhús, ha nincs, akkor marhaburger, mindenmentes kolbász, kolbászos vagy szalonnás rántotta bio vagy kapirgálós tojásból, pirított máj szalonnával

Amikor hozzájutok és meg is engedhetem magamnak a jó minőségűt, akkor ezeket nyersen: báránymáj, vadlazac, csontvelő, bio bivalyhús (jó zsíros, darált), szürkemarha rostélyos

Néha valami növény is becsúszik, idén már a harmadik üveg tormát bontottam fel, tavasszal 1-1 csokor medve- és zöldhagyma fogyott el, nyáron 2 szem eper, 1 szem cseresznye, csak hogy ne legyen sértődés.

Nekem ez eddig (tizennegyedik hónapja tápolok így), elég egészségesnek tűnik, de fogadjunk, nem ez járt a fejedben :D

Szoktam azért félreenni is: zsíros sajt, 25%-os tejföl, no meg a szőlőt sem vetem meg, már ha kellő átakuláson ment át :D

2022. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!