Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehetek folyton éhes?

Mitől lehetek folyton éhes?

Figyelt kérdés
Azt hittem csak a PMS miatt, de nem csak akkor van mikor menstruálok. Hihetetlen mennyiségben kívánom a cukrot és szénhidrátot, állandóan éhes vagyok, nagyon nagy étvágyam van és miután ettem még utána is rámtör a sóvárgás. Néha előfordul, hogy szorongok evés után, gyomoridegem van, hányinger is de az ritkábban. De legtöbbször csak nagyon fáradt leszek, ha sokat eszem. Van, hogy aludni se tudok normálisan, éjszaka többször felkelek, mert szomjas vagyok. Azt hittem stressz miatt van, de mostanában nincs miért stresszelnem, nem vagyok depressziós se. Ha érzelmileg nem vagyok jól akkor szokott nálam falásroham lenni, de most jól vagyok mentálisan szóval ezt kizárnám. Rendszeresn sportolok is. Mostanában azt is elhanyagoltam a rosszullétek miatt, de ha tudok akkor mozgok mindennap. Igazából kerülnöm kéne a cukrot, mert felpuffadok tőle. (IBS-em is van, bár a tünetek már nem olyan erősek szerencsére) 2-es típusú cukorbetegséget örökölhetem, de az elvileg ebben a korban nem alakulhat ki. (18 vagyok) Igazából vékony testalkatom van, bár mostanában, hogy sokat eszek a combomra meg a hasamra híztam egy kicsit. Egyszerűen nem tudom már megmagyarázni miért kell a szervezetemnek ennyi cukor. Egy évvel ezelőtt májdiétát kellett folytatnom, azóta egészségesen étkezem, nem is hiányoltam a cukrot. És 2 hónapja hirtelen megváltozott minden és nem találom az okát. Valakinek volt hasonló? Szerintetek ez mitől lehet?

2022. aug. 8. 13:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkeppen menj el altalanos vervetelre (a haziorvos vagy maga csinalja vagy tovabbkuld laborba). En cukorbetegseg kapujat tippelem. Az hogy 18 vagy semmit sem szamit, az csak statisztika amiben neha vannak kiugro szamok.
2022. aug. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!