Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor egészséges a hal...

Most akkor egészséges a hal vagy nem?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt írják, hogy nagyon egészséges, valahol meg azt, hogy higany van benne.
2022. aug. 18. 00:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mértékkel egészséges. A higany akkor jelent gondot ha túl sok halat stb fogyaszt.
2022. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
20%
A beteg ha nem egészséges!!!!!
2022. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megenném a halat.

Ezek a cikkek sokszor túloznak.

Meg ha tényleg nem akarnál olyat enni, amiben található valamennyi elhanyagolható mennyiségű káros anyag is, akkor nem ennél kb semmit.

2022. aug. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a higany miatt nem jó, hanem a magas telített zsírtartalma miatt.
2022. aug. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
26%
Az egyik legegészségesebb a hal, úgyhogy nyugodtan egyél.
2022. aug. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

2022-ben be kéne már fejezni ezt az "ez egészséges, az egészségtelen, emez hízlal, amaz nem hízlal" mentalitást, mert minden dietetikai realitást nélkülöz. A táplálkozástudomány sajnos csak a Webbetegen és az Egeszsegtukor.hu-n néz ki úgy, hogy vannak egészséges és nem egészséges élelmiszerek. Nincsenek, a biológiai nem így működik, ennél sokkal árnyaltabb ez a tudomány. A kérdést úgy kell feltenni, hogy milyen aspektusból támogatja a halfogyasztás a szervezet egészséges működését, és milyen aspektusból hátráltatja.

A hal egy gyűjtőfogalom, tehát nem mindegy, hogy hekkről, harcsáról, keszegről vagy alaszkai tőkehalfiléről beszélünk, de vegyünk példának mondjuk a sült vörös lazacot, ami az itthoni "egészségmániások" körében igen nagy divat. A lazac tele van D-vitaminnal, B-vitaminnal, szelénnel, továbbá remek fehérjeforrás. Akkor a lazac egészséges? Nem, magas a telített zsírtartalma és étkezési koleszterinértéke, tele van nátriummal és higannyal (utóbbi kismértékben kompenzálja a szelén), fogyasztása magas kalóriabevittel jár, túl sok foszfort tartalmaz. Akkor a lazac egészségtelen? Nem, tele van D-vitaminnal, B-vitaminnal, szelénnel, továbbá remek fehérjeforrás.

Érted már?

2022. aug. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

6.


Azzal egészítenélek ki, hogy meg kell nézni, hogy van-e más táplálékunk, amellyel vagy amelyekkel a hal pozitív "tulajdonságait" be tudjuk vinni a negatívak nélkül. Ha igen, akkor felmerül a kérdés, hogy miért tartjuk a halat egészségesnek, ha vannak sokkal jobb alternatívák.

Szóval szerintem valamilyen szinten igenis lehet skálázni az ételeket egészségesség szerint. Nézd meg az áfonyát. Annak is rengeteg pozitív tulajdonsága van. Gondolkozol -e azon, hogy a negatív (van neki) tulajdonságait kikerülve milyen jobb alternatíváid vannak?

2022. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
7, Azért eszünk halat, mert finom, badzod. Ígyis-úgyis meghalunk. Aki ennyire rágörcsöl az egézséges ételekre, az szerintem csak magának árt. Változatosan kell étkezni, és mellette edzeni valamennyit, és ennyi.
2022. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

#6

A mekis hulladékot, kristálycukrot, kólát, gumicukrot, energiaitalt...stb hova sorolod?


Egészséges vagy egészségtelen?

És most nem érdekel az a szöveg, hogy a mennyiségtől függ.

2022. aug. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%

#9. Az attól függ, hogy a szénhidrátot meg a zsírt az egészségtelennek tartod-e. Szerintem azok nélkülözhetetlen tápanyagok az ember számára, és ha nem eszik belőle sokat, akkor nem látom, hogy annyira egészségtelen lenne.

Ha valaki meghízik tőle, akkor az nem egészséges. De én pl nem tudok meghízni semmitől sem, úgy nézek ki, mint egy csontváz...

Nem mondom, hogy a legegészségesebb étel. Csak szimplán nem értem ezt a nagy gyűlöletet. A mekis hamburger rossz, a kézművessel pedig nincs baj, vagy mi?

És nem szoktam sokszor ott kajálni, igazából mostanában nem is voltam.

Minden amit eszel, és laktató, (sz9val nem tehéneledel,) az hízlal. Most akkor ez alapján minden egészségtelen lenne?

De nem vagyok dialetikus, szóval ha valaki ért hozzá, és van kedve, az elmagyarázhatná.

3,8.

2022. aug. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!