Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztenciára utal,...

Inzulinrezisztenciára utal, ha este 10 körül farkaséhes leszek és bármilyen szénhidrát és fehérje jöhet?

Figyelt kérdés

Sajnos egy ideje gyanítom, hogy IR-em van, ami a depresszióm miatt alakulhatott ki. Kortizoltermelés zavara, ami mellékvesekéreg alapú. Plusz valószínűleg túl alacsony a progeszteronszintem, ugyanis iszonyatos PMS-mensi tüneteim vannak látható szervi okok nélkül. 29 napos ciklusaim vannak, 5 napos mensivel, szabályos peteérésekkel minden hónapban... 2019-ben lefogytam 10 kilót, mert nem volt pénzem, de akkor szénhidrátot (nasikat) offoltam az étrendemből főleg. Vashiányos vérszegény lettem, tönkrement a hajam, a bőröm. Azóta rendbe tettem ezeket, de 1 év alatt visszaszedtem 8 kilót, diagnosztizáltak depresszióval,nagyon gyenge escitalopramot szedek. Az evési rohamaim nem változtak tőle. Napi 5x eszem és igyekszem 3 óránként, teljes kiörlésű szénhidrátokkal, gyümölcsöt és édességet meg nem eszem minden nap, zöldség korlátlanul jöhet. Tejtermékeket minimálisan, inkább növényit, mert úgy indult, hogy laktózos lettem.:(


Ha 7 körül vacsorázom, 10-kor garantáltan ennem kell és ilyenkor nagyon brutális inger tör rám. Gondolom a fáradtság is benne van.


Természetesen szeretnék fogyni, 72 kiló vagyok, és 57-nek kéne lennem. Utoljára 11 éve voltam annyi. :'(


26/N



2022. szept. 2. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

1. Ne akarj már annyi lenni, mint egy 15 éves tinédzser. Felnőtt nő vagy mostmár nem egy fejlődő szervezet.


2. Ha tudod, hogy mindez bajod van, akkor miért nem mész el doktorhoz és kérsz vérvételt? Akkor megtudhatnád, hogy mivan és mehetnél tovább a jobbulást felé.

2022. szept. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Voltál már orvosnál, szakembernél, dietetikusnál, gasztroenterológusnál, endokrinológusnál, vagy csak néhány Webbeteg cikk alapján ilyen profin diagnosztizáltad magad?

Kalóriaszámolással egyébként hogy állsz?

2022. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Inzulinrezisztenciára egyedül a véredben levő inzulin és vércukor szinted alakulása utal.

Az, hogy 10-kor rendszeresen éhes leszel csak arra utal, hogy nem megfelelő időzítéssel és valószínűleg nem is megfelelő felszívódású szénhidrátokat fogyasztasz.


Törekedj a lassú felszívódású cukrok fogyasztására, kerüld a gyors cukrokat, állíts be olyan étkezési rendszerességet, amivel ki tudod tolni, hogy ne éhezz meg lefekvés előtt. Próbálj meg olyan értrendet összeállítani (lehetőleg lassú cukrokból), hogy minden nap ugyanannyi kalóriát fogyassz, vagy legalább nyomon tudd követni, ha eltérsz ettől.


Mindenképp menj el orvoshoz és nézesd meg a vércukor és inzulin szinted, kérj beutalót szakemberhez, aztán figyelj oda, mit mondanak!

2022. szept. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nézzétek... én 2020 márciusában és 2021 novemberében is elmentem sima vérvételre (nagylabor). Semmit sem találtak. Azaz komoly bélbetegségem sem lehet, mert egy Colitis vagy Chrohn elvileg kiverné a gyulladási faktort alapból.


2022. Márciusában hüvelyi UH-val a környéken sem talált semmit a doktornő.


IR-t sima nagylaborban sem lehet látni. Normális cukorértéken belül is lehet valamennyire IR.


Én már rengeteget változtattam az étrendemen pozitív iranyba :). 3 óránként eszem naponta 5x. Kalóriaszámlálás nem feltétlen használ, mert minden nap más az életvitelem kb. X adag ételen látszik, hogy elégnek kell lennie, akkor is ha sok zöldből és lassú CH-ból áll.^^


Depresszióval kezelnek, állítólag tilos lenne kávét innom, vagy hetente 1x meginnom egy kis alkoholt stb. De sajnos ezen nem sikerült változtatnom.


Depresszióban elhagytam az édességgel járó Ch-t egy időre (nem ettem ilyeneket, csak banánt), 1 hónap után olyan pánikrohamaim lettek, hogy kimenni sem mertem az ajtón. Lefogytam persze 3 kilót, de milyen áron... Úgyhogy a Ch gramm diéták nem valóak egy ilyen betegnek, muszáj lesz elindulni egy professzionális iranyba próbálkozásaim helyett (magán dokik). Amióta próbálom betartani az IR diétát azóta mindent jobbnak érzek, a bőröm es a hajam is. Zsírosat sem szabad enni, nemcsak szénhidrátot nem és nem is bírja az epém, sosem bírta, csak a szülői házban soha senkit nem érdekeltek az egyértelmű testi-lelki bajaim, amiktől mar 8 éve szenvedek. És most jött a törés ideje. Elfaradtam. Nem tudom vissza lehet-e csinálni. De államiban nem fognak segíteni szerintem. Nem érdekel senkit, akkor sem, ha az ajtón döngetsz. Krónikus beteg mindkét szülőm 50 felett. Nem foglalkoznak velük a Covid óta.


Úgyhogy azért tájékozódom egyedül, mert sokan betegek fiatalok is, de a háziorvosomat sem erdeklik a gondjaim.

2022. szept. 3. 23:02
 5/9 A kérdező kommentje:
És azért nem foglalkoztam a dokikkal marcius óta mert jobban lettem egy időre, aztán 1 hónapja elindult egy stresszáradat az életemben és megint nem vagyok jól. :(
2022. szept. 3. 23:04
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Én szeretnék 40-60 kg között lenni, még eddig sosem sikerült. Pajzsmirigy alulműködés, depresszió, vashiány nálam is mutatkozott. Egyéb betegség: policisztás ovárium szindróma, és endometriózis, stroke. Túl sokat stresszelek, korábbi munkahelyeimen és iskolában a tanulmányaim során alakult ez ki nálam, és a szorongás mai napig bennem van. Akkor is, ha az utcára, a városba kell kimennem a lakásból, és akkor is, ha bárkivel beszélnem szükséges. Hogyan tudnék megszabadulni a stressztől és szorongástól, depressziótól? ( Egy kétségbeesett fiatal nő vagyok.)
2022. szept. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os. Nyisd meg a saját kérdésedet, ne másoknak a kérdésén lovagolj légyszíves.


Kérdező

Menj el házidokihoz és kérj két dolog:

1. nagylabor (nem lesz semmire se jó, de azért van benne valami minimálisan) és egy beutalót endokrinológiára. Ha magánba akarsz menni, akkor tudok Pesten ajánlani orvosokat.

Amúgy én pont most voltam nőgyógyásznál és az első semmit nem talált, de bunkó volt, szóval úgy döntöttem elmegyek máshová, mert nem bíztam benne, és a második nem hogy PCOS-t talált de még gombát is. Szóval, ha úgy gondolod, hogy minden amit leírtál van neked, akkor találd meg azt az orvost, aki segít neked. Lehet, hogy nem az lesz, amivel diagnosztizáltad magad, de talán tudnak segíteni, hogy mégis mi a bajod.

2022. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
7-es vagyok. Jah a nagylabor alatt, nem a szokásos nagylabort értem. Hanem írjon ki MINDENT, amit csak tud. Az ÖSSZESET. Van 1-2 dolog, ami fontos a diagnosztizáláshoz, amit a házidoki is ki tud írni és akkor nem kell magánlaborba menni.
2022. szept. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos ki tud írni terheléses inzulin tesztet, abból már lényegesen közelebb lehet kerülni hozzá, hogy van-e IR vagy sem.
2022. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!