Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegán étrend okozhat nem...

Vegán étrend okozhat nem szándékos fogyást?

Figyelt kérdés

Mindig odafigyeltem az étkezésemre, rendszeresen sportolok is. Húst régóta nem eszem, de kb. 1 hónapja elhagytam minden állati eredetű dolgot is. 173 centihez 57-58 kg voltam, de most 54 kg vagyok. Pedig eleget eszem, teljes kiőrlésű tésztákat, bulgurt, kölest, rizst, mindenféle zöldséget, gyümölcsöt, hüvelyeseket, még a sport miatt megengedőbb is vagyok magammal, mint régebben, simán eszem cukros sütit is olykor, vagy csokit..stb. Teljesen jól érzem magam, van energiám, könnyen kelek, nem fáradok el hamar.

Heti 3-4x futok 40 percet és amúgy is aktív életet élek, de fogyni nem szeretnék többet, már kicsit be van esve az arcom és a cicimből is ment le. Pár hete emeltem a kalóriabevitelt, 2500-2800 között eszem kb egy nap, de így is fogyok. Vérképem teljesen rendben, háziorvos tanácsa, hogy egyek többet, nincs semmi gond. 🤦‍♀️

Valaki járt már ebben a cipőben, és ha igen tud tanácsot adni, mire kellene odafigyelnem?

Köszi a válaszokat!


28/N



2022. szept. 9. 16:49
 1/5 Z003 ***** válasza:
100%
Ha fogysz akkor több kalóriát égetsz mint amennyit a szervezeted felvesz. Lehet hogy te kevesebb energiát hasznosítasz a bevitt ételből vagy többet égetsz a sporttal az átlagnál. Egyél többet mást nem lehet mondani.
2022. szept. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig eleget eszem"

Ezek szerint mégse. Ezért nem mindegy, hogy szemre vagy érzésre eszik valaki eleget, vagy konkrétan, számok szintjén is, kalóriák szintjén is, makrotápanyagok szintjén is.

"2500-2800 között eszem kb egy nap, de így is fogyok"

Nem valószínű, hogy 2800 kalóriával deficitben lennél. Növényi étrenden amúgy sem könnyű sok kalóriát bevinni, ráadásul a mozgásod által elégetett kalóriát sehogyan nem tudod pontosan meghatározni, úgyhogy szimplán csak deficitben vagy, ezért fogysz. Növényi étrend mellett ez könnyen előfordul, pláne az ilyen esetekben, amikor elcsúszik a számolás.

2022. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Amikor pár hónapig tejmentesen étkeztem, lement rólam 5 kg, pedig zabáltam, amit lehetett. Ahogy abbahagytam a diétát, visszahíztam.
2022. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Számolni fogom akkor pontosan.
2022. szept. 10. 01:48
 5/5 anonim válasza:
Mióta vagy vegán? Rólam is lement 6 kg(65-ről 59-re, 188 cm magasság) amikor átálltam, de ott megállapodott nem fogytam tovább.
2022. szept. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!