Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennyit ettem ma. Ez soknak...

Ennyit ettem ma. Ez soknak számít?

Figyelt kérdés

Elrágtam egy csomag rágót.

Reggel 7.00: Egy tejeskávé

Reggel 8.00 egy presszó kávé

Dél körül 12.30 egy kissebb sertésszelet krumpipürével(kis adag)

14.20 egy tejeskávé


Valamint még tervezek vacsira enni egy kiflit 2 szelet trappista sajttal.


18 év alatti vagyok

165 cm, 56 kg (tudom, dagadt vagyok)


Ez a napi táplálék soknak számít?



2022. szept. 27. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó étrend, alig van bármi tápértéke és nagyon kevés. Ezzel nem fogsz tartósan lefogyni, amit ezzel a módszerrel leadsz annak a dupláját fogod visszahízni jojózással, de legalább tönkreteszed a szervezeted is mellé. Összefoglalva: ostobaság amit művelsz magaddal.
2022. szept. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy kevés, és nem igazán van valódi tápértéke.
2022. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés. Nem csodálkoznék ha este falásrohamod lenne. Hol van belőle a tápanyag? Rostok? Fehérje? Vitaminok?


Egy tejeskávé 50 kcal, az ebéded max 450, a két kifli max 300. 1100 kalóriára a szív és agyműködésedhez minimum szüksége van a testednek.

Ez még azt se éri el.

Felelőtlen vagy, tudatlan és testképzavaros

2022. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha ennél többet eszek, nek tudom kiért, de undorodva eszem meg az ételt. Utána fáj a hasam, és érzem, hogy nem esett jól. Szóval ezen a héten kipróbálom ezt a rágó+viz dolgot.
2022. szept. 27. 14:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre válasz: Nem.

Hány éves vagy?

csak mert a BMI kalkulátor szerint jelenleg 20.57 a BMI-d, amely ugyan a normál tartományba esik, de annak az alsó harmadába. Az ideális testtömeged (ha lány vagy) 59,1 kg lenne.


Javaslom, hogy kaloriabazis.hu oldalt használd, mert itt nemcsak azt tudod vezetni, hány kalóriát vittél be, hanem a program nyomon tudja követni a makrókat is, így kevésbé leszel esélyes arra, hogy adott esetben túl kevés szénhidrátot/fehérjét vigyél be.


Mellesleg én ugyanennyi vagyok súlyban, csak 167 cm, és - valószínűleg hozzád képest - egy vénasszony :-) . Engem mindenki soványnak tart ezekkel a paraméterekkel. Viszont rendszeresen sportolok, ez segít elkerülni a kampányszerű koplalást. Szerintem inkább te is keress magadnak valamilyen mozgásformát amiben örömödet leled, és nagyobb önbizalmat ad.

2022. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy dagadt, sőt vékony vagy, érdemes lenne a szüleiddel beszélgetned erről. Amúgy meg szarul eszel, és keveset. Miért nem eszel zöldségeket is?
2022. szept. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#4

Hát ez vagy allergiának/intoleranciának, vagy pszichés evészavarnak hangzik. Egyikre se megoldás a rágó+víz.

2022. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem ez kevés lenne, pedig 45 kiló vagyok ugyanehhez a magassághoz és felnőtt. Az elosztása is rossz, enned kellene valamit délelőtt is. Számok alapján max skinny fat lehetsz, amin edzés ÉS rendes étkezés segít. Ha fáj a hasad étkezés után, akkor érdemes elmenni kivizsgálásra, gyomorsav probléma vagy ételérzékenység is okozhatja.
2022. szept. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Vacsorához szoktam enni zöldségeket, nem is keveset(uborla, paprika, paradicsom, néha retek). És szerintem nagyon dagadt vagyok, a combjaim vastagok, a hasam meg óriási. Délelőtt nem igen szoktam éhes lenni. És mint mondtam, ennél több ételtől rosszul vagyok.
2022. szept. 27. 15:33
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"És mint mondtam, ennél több ételtől rosszul vagyok."

Erre írtam, hogy ez intolerancia, pszichés zavar vagy más eü gond tünete is lehet.

2022. szept. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!