Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ennyit ettem tegnap, ez...

Ennyit ettem tegnap, ez soknak számít?

Figyelt kérdés

Reggeli: müller sajátmárkás zabkása

Ebéd: egy tányér zöldbableves, ch csökkentett csipetkével

Délután: kb 1 kis krumpli alaszkai tőkehallal sütőben sütve, salátával

Desszert: 2 kocka cukormentes csoki

Vacsora: egy kis tányér mazsolás mogyorós zabpehely



#diéta #szénhidrátszegény étkezés
2020. febr. 28. 10:06
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és fogyni szeretnék!

Egyébként tavaly agusztus óta leadtam 7 kg-ot.

Csak már úgy érzem megállt, nem tudom hogyan tovább.

Otthon szoktam edzeni, de sajnos az elmúlt 2 hétben nem volt rá időm.

Próbálok mindenből cukormenteset, ch csökkentettet választani!

2020. febr. 28. 10:08
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít soknak.
2020. febr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mennyiségre nem sok, de ami sztem fogyókúrás diétába nem fér bele, az a cukor. A reggeli zabkása cukormentes volt vagy tele volt cukorral? Az esti zabpehely is cukros volt? Zabpelyhet a szénhidrátok miatt inkább reggel/délelőtt ennék. Vacsira inkább a fehérjében gazdag ételeket választanám. Krumpli se fér a fogyókúrába. Helyette: rizs, zöldségek, hajdina.
2020. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
cukormenteset veszek mindenből. és délután 1 közepes szem krumplit ettem meg.
2020. febr. 28. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

A mennyiség inkább kevés (de ez függ attól is, milyen a termeted), de az összetételen sokat kéne javítani.


A fő problémák:

(1) A cukor. Nézd meg mindenen, amit eszel, hogy mennyi cukor van benne. Bizony, a zabkása meg a mazsolás zabpehely (ami igazából extrudált pehely volt, ugye?) mennyi cukrot tartalmaz. Nem igaz, hogy semennyi cukrot nem lehet enni, ha fogyni szeretnél, de ajánlatos minél kevesebbet. Próbáld meg az összes hozzáadott cukrot napi 15-20 g alatt tartani (vagy lehet 10 g a határ, ha megy). A gyümölcslevek cukortartalmát is számold ide, mert annak a hatása is olyan, mint a hozzáadott cukoré.


(2) Nem írtál mennyiségeket, de gyanús, hogy kevés volt a zöldség. Igyekezz, hogy összejöjjön a napi fél kiló. A krumplit ne számold bele (de 1 db kis krumplitól még nem lesz bajod, ennyit ehetsz, ha szereted).


(3) Lehet, hogy kevés a mennyiség, és ennek sajnos negatív következményei vannak. Ha éhezteted a szervezeted, akkor ő is próbálja majd túlélni az éhínséget valahogy, például lebontja az energiazabáló izmaidat. Így nem elég, hogy csúnya, plöttyedt leszel, még lassabban is fogsz fogyni.


Írtad, hogy igyekszel mindenből szénhidrátcsökkentettet venni. Szerintem ennél jobb stratégia, ha összességében próbálod a magas szénhidráttartalmú élelmiszereket csökkenteni (pl. kevesebb tészta legyen a levesben, de több zöldbab és sárgarépa, így összességében több rost is lesz benne). A cukor édesítővel való kiváltása helyett szerintem jobb az édes dolgok mennyiségét csökkenteni. Pl. csinálhatsz normál kókuszgolyót, ahogy szereted, de picike, cseresznyényi golyóbisokat készíts és egy adag desszertként 2-3 darabot egyél. Ez azért is hasznos szokás, mert a súlytartáshoz is megtarthatod.

2020. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én 50 kiló vagyok, de ha csak ennyit ennék, akkor leszédülnék a székről.
2020. febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!