Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jól táplálkozok?

Jól táplálkozok?

Figyelt kérdés

Reggeli: csokis müzli+ tejeskávé. Vagy szalámis szendvics, uborkával, paradicsommal, paprikával.

Tízórai: vajas-májkrémes szendvics 1 db.

Ebéd: 1 tányér húsleves, 1 tányér rakott káposzta vagy krumpli, spagetti, rántotthús, néha hamburger. Főzelékeket ritkán eszek nem szeretem.


Most nemrég meg ettem egy Waffelini csokit meg egy banánt.

Vacsorára álltalában meleget szoktam enni. Pl, ebédmaradék, virsli, melegszendvics.



2022. szept. 27. 16:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha a napi táplálkozásod része a csokis müzli, a szalámi, a májkrém, a waffelini és a virsli, akkor elég sok mindent kéne változtatni. Mondjuk el kéne kezdeni tápanyagban gazdag élelmiszereket fogyasztani, és leszokni az ultrafeldolgozott ipari hulladékokról.
2022. szept. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az egészséges táplálkozás és a "nem hízok el" két nagyon különböző dolog.


Pl. a diéták többsége elég egészségtelen. Az egészséges táplálkozásnál annyi és olyan élelmiszert eszel, amitől a szervezeted jól tud működni.


A diétánál keveset eszel, ott nagyon észnél kell lenni, hogy nehogy hiánybetegséged alakuljon ki. Sajnos családban tapasztaltuk, hogy tápanyaghiány okozhat csontritkulást, fájdalmas menstruációt, hajhullást depressziót.


Amire laikusként is tudom, hogy érdemes lenne figyelned, hogy cukorból ne vigyél be sokat (csoki, édesség, gyümölcsök, üdítők) és egyél több zöldséget. Próbálj meg az ebéd és a vacsi mellé is beiktatni valami zöldséget és néha a köretet is félig megpróbálhatod zöldséggel kiváltani.

2022. szept. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!