Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxosok figyelem! Mit...

Refluxosok figyelem! Mit kezdjek a refluxom ellen?

Figyelt kérdés

Fiatal, 20 éveiben járó lány vagyok. Sajnos eléggé hajlamos vagyok a stresszre, de most az egyetem alatt ez kicsinálta a gyomrom és refluxom lett. Elsőnek könnyen tudtam kezelni, a gyógyszer sokat segítet, azt szedtem is olyan 3 hónapig. Azután abbahagytam, sokkal jobban is voltam, azonban a nyár elején újra előjött, főként az államvizsga és stresszhelyzet miatt. Na akkor súlyosabb lett, nyelni is alig tudtam, mivel folytón fájt a nyelés és fura érzés volt ezért el kezdtem parázni, hogy nehogy megfulladjak. Illetve étkezések alatt is fulladozó érzés fogott el. Újra elkezdtem szedni a gyógyszert, de most nehezebben lett jobb a helyzetem. Végül ezt is sikerült valahogy túlélnem, azonban hiába folytattam végig reflux diétát, most összel is újra kijött a refluxom, pedig nem stresszelek annyit. Most még jobban fáj, állandó fájdalom van a torkomban és a hasam is sokat fáj. Lassan már 2-3 hete nem eszek, borzalmas, állandó fulladozás érzés, a garatom totál be van gyulladva, de még a gyógyszert se tudom lenyelni. Tervezek valamilyen cseppet venni reflux ellen, azonban csak kövi hónapban lehet mert már nincs pénzem rá. Orvoshoz csak egy hét múlva tudok menni, úgy kaptam időpontot, de nem tudom, hogy kibírom-e addig.

Probáltam enni, de a fájdalmas és a fulladozás érzés miatt elég furán nyelek, elég sok levegővel, ez miatt totál puffadok, és az arcizmaim is el vannak fáradva. Lassan nem tudom mit kezdjek ezzel.

Van valakinek valami ötlete? Úgy érzem teljesen kikészít ez a hülye betegség.



2022. szept. 30. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan ennyire nem intenzív a probléma, de a Rennie tabletta bevált. És érdemes kerülni azokat az ételeket/italokat amik fokozzák a savtermelődést, pl. ilyen a paradicsom is.
2022. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Z003 ***** válasza:
100%

A refluxal az a gond hogy nem mindig lehet meggyógyítani, maximum kezelni vagy elnyomni. Az olyan dolgok mint az étrendváltás segíthet, de nem minden esetben. Ha tudod hogy mi váltja elő, mint például a stressz akkor azon általában lehet segíteni terápiával, meditálással, vagy környezetváltással. Ha ezek nem segítenek akkor ott vannak a különböző savlekötők és egyéb gyógyszerek, amik viszont szintén nem adnak végleges megoldást. Mivel a legtöbbet nem lehet huzamosabb ideig szedni.


Én nekem a stresszes időszakokban amikor rosszabb gyógyszer segít. Máskor meg időnként savlekötő, gyógyteák és meditálás. Mást sajnos nem nagyon lehet ellene csinálni, próbáld elkerülni a stresszt és a savas vagy fűszeres ételeket. Esetleg valami gyulladáscsökkentő, vagy nyálkahártya nyugtató a torkodra segíthet enyhíteni a fájdalmat.

2022. szept. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Írd össze mit eszel, tételesen nézz utána melyik étel okoz fokozott savtermelődést.

Salvus vizet is vegyél, segít, nem tudom milyen súlyos helyzetekben, a patikust kérdezd meg hogy akkor is lehet -e fogyasztani ha nyelés fájdalmas stb.

Majd mindenképpen keresd fel az orvost.

2022. szept. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Ha nincs pénzed, akkor milyen ötletet vársz? Emeld meg az ágyadat a fej oldalán vagy használj magas párnát. Egyél valami pépeset. Ha nagyon nem megy, akkor valamilyen tápszert kellene inni, amiben van minden fontos tápanyag megfelelő arányban. A tej sem rossz. Csurgatott tojásleves őrölt köménnyel talán lemegy. Stressz ellen pszichológust kell keresni, segít oldani. A háziorvosodat hétfőn keresd meg.
2022. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon durva refluxom volt, én naponta többször kihánytam a felesleges savat, minden savlekötő ellenére. (kaját soha, csak a savat).

Augusztusban elkezdtem talpreflexológushoz járni, aki kb. 6-8 alkalom után megszüntette a folyamatos savhányást.

Most ott tartok, hogy az elmúlt héten összesen 3 alkalommal kellett savlekötőt szednem, de a cél, hogy véglegesen abba tudjam hagyni.

2022. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!