Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy egyes laktóz...

Lehetséges, hogy egyes laktóz tabletták működnek, mások pedig egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
Ma egy másik márkájú tablettát vettem, mint az előző, ami mellett csak puffadásom volt tejtermék fogyasztása után. Nem gondoltam, hogy lehet különbség a tabletták között, hiszen mind ugyanazt végzik. De az új tabletta (mill&joy márkájú) mintha egyáltalán nem működne. Rég voltam ilyen rosszul tejtől, émelygek, rosszul vagyok, megy a hasam, és néhány óra után sem javult. Elég ijesztő, ha valóban ilyen nagy különbség lehet közöttük, pedig mindkettő egy sima laktázenzim tejfehérje emésztéséhez. Szerencsétlen napom van, vagy mégis lehet ez? Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel?

#tej #laktóz #laktózérzékenység #tejfehérje #laktóz tabletta #laktózenzim
2022. okt. 13. 21:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Teljesen kevered a fogalmakat.

laktóz = tejcukor = erre lehetsz érzékeny, de nem allergiás

tejfehérje = erre lehetnél allergiás, pl. kazein

laktázenzim = ez segít megemészteni a tejcukrot, de nem segít a tejfehérje allergián

Nincs velük tapasztalatom, úgy kell szedni, ahogy rá van írva.

2022. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazad van, belekeveredtem a leírásban. Leegyszerűsítve a kérdésem annyi lenne, hogy másnak milyen tapasztalata laktázenzim tabletták működésről-nem működéséről.
2022. okt. 13. 22:15
 3/15 anonim ***** válasza:
Amúgy arra gondoltál már, hogy ne igyál tejet, ha ennyire nem bírod?
2022. okt. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodaszer egyik sem. Nem arra való, hogy megeszed, és büntetlenül ihatod a tejet, neked ettől függetlenül tartanod kell a laktózmentes diétát.

Arra való, ha pl venbégségbe vagy étterembe mész, akkor tudjál enni olyan ételt, ami tejtermék felhasználásával készült. Vagy ha mondjuk laktóz tartalmú gyógyszert kapsz, az ne okozzon panaszokat.

De egyébként rá van írva hogy melyik mennyi laktózt tud lebontani, én eleve kettőt veszek be ha tudom hogy olyan kaja lesz amihez kell. Bár ez elég ritka.

Szóval a lényeg az, hogy amennyire csak lehet, ki kell iktatnod a laktózt az étrendedből.

2022. okt. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A mill&joy nekem se használ, én mondjuk egy másik markájútól puffadok, jobban mintha diéta hibáznék.


Nagyon ritkán használom de mindig megbánom


Neked melyik vált be?

2022. okt. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A vényköteles lactase rágótabletta. Háziorvossal szoktam felíratni.
2022. okt. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

3-as, és Te arra gondoltál, hogy nem akarok az életem minden egyes napján lemondani a kedvenc ételeimről? Évek óta mentes diétát tartok, de néha napján megengedek magamnak egy pici csalást. Akár hiszed akár nem, ez baromira nehéz, főleg amikor mindenki ilyeneket zabál körülötted. Szóval számonkérő és lekezelő kommenteket egyáltalán nem kérek, mert én tudom, hogy nekem ez mennyi nehézséget okoz.


A többieknek köszönöm a válaszokat! Én ezelőtt a jutavit típusút szedtem. Annál is volt enyhe puffadás, de émelygést/rosszullétet nem igazán tapasztaltam, szerintem jól bevált. Egyébként én is nézem, hogy mennyi laktózt tud lebontani, és aszerint szedem, és vettem be tegnap is a tablettát.

2022. okt. 14. 10:53
 8/15 anonim ***** válasza:

Jutavit, az Innolasct és a Milyjoy szerintem nem tökéletes


A vény köteles a legjobb, régen azt használtam de sosem irattam fel mióta felnőtt háziorvosom van, igazából azt hittem az megszűnt, nem is tudtam hogy vény köteles . Majd teszek vele egy próbát

2022. okt. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán laktóz a baj? Mert szerintem nem csak az.


Más: én gluténérzékenyként életem végéig lemondok sok finom dologról, mert nincs választásom.


Plusz, egyébként is utálom a diétahiba okozta puffadást, fájdalmat. Belehalok, hogy nem eszek pl kakaós csigát (hiába szeretem?) Nem.

2022. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyébként ezek a tabletták nem arra valók, hogy betolj vele egy-két pohár tejet, hanem, hogyha vengédségbe mész és tejet tartalmazHAT a kaja, ne legyél rosszul.


Egyáltalán nem kéne tejet innod - létezik laktózmentes verzió -, hogyha ilyen szrul vagy tőle, de te inkább mártírkodsz meg szenvedsz.

Egs. Azért, amikor totál szétcs.szted a gyomrod, mert nem vagy képes tartani a diétát, ne gyere vissza sírni.

2022. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!