Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukrosok, IR-esek ti hogyan...

Cukrosok, IR-esek ti hogyan tudtatok fogyni?

Figyelt kérdés

2022. okt. 22. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha betartod a diétát, fogyni fogsz
2022. okt. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Harom hónapja csinálom, de szinte semmi, pedig tornázom, setalok mellette naponta. 😔 Fél év, esetleg évek múlva lesz csak eredménye, erre készüljek? Számolom a kalóriát is, nem eszem túl magam. Azt mondják, ha megakarok gyógyulni, le kell fogynom, de ez már most látszik, hogy nem lesz könnyű.
2022. okt. 22. 09:29
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
#1, milyen diéta van erre? Nekem sajnos nem adott semmi használható támpontot a belgyógyász-endokrinológus. Jártam egy dietetikusnál, aki kért tőlem tápl. naplót: amit mutattam neki, az alapján elvileg rendben van ahogy eszem, de ez évekkel ezelőtt volt, és már az is nagy szám, ha tartom a súlyom és nem gyarapszik.
2022. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
A cukorbetegek és az inzulrezisztensek testsúlya is csökken, ha tartós kalóriadeficitben vanak.
2022. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én IR-es vagyok. Gyógyszer és diéta mellett kb. fél év volt, mire elindult a fogyás, de akkor nagyon gyorsan, látványosan.
2022. okt. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi 5- ös. Akkor más os van így. Neked milyen gyógyszert írtak fel? Amúgy 1500 kalóriat eszem naponta, lehet kevesebbet kellene, de hosszútávon ezt tudom tartani.
2022. okt. 22. 17:32
 7/8 anonim ***** válasza:
750-es Merckformin XR-t írtak fel.
2022. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%

A kalóriaszámolás egy nem IR-esnek ESETLEG segít, de egyébként egy hatalmas baromság, és elég fajsúlyos, ha valami inzulinrezisztensként ezt a rendszert veszi alapul.

Az emberi szervezet a megevett zsírt nem képes testzsírrá alakítani. Ezt a gyógyszeripar és a vele azonos ernyőszervezetekbe tartozó cukorgyártó ipar nyomja az emberek fejébe, hogy minél több elhízott és beteg ember legyen, akik soha nem fogynak le, és kedvükre manipulálhatnak.

Az inzulinrezisztencia egy anyagcsere rendellenesség. Éppen ezért teljesen más szabályok vonatkoznak rájuk, mint azok az egészséges emberek, akiknek soha nem volt jelentős súlyfeleslegük.

Fel kell gyorsítani az anyagcserét, alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat kell fogyasztani. Zöldségek, magvak, sajtok, hidegen sajtolt olajok. A legjobb, ha ez a mennyiség napi 40-60 gramm között van.

És igen: egy súlyos IR-esnél nincs olyan, hogy “mértékkel bármit”. Igenis vannak olyan ételek, amiket a legjobb, ha örökre száműzünk az étrendünkből, pl. Minden, ami szacharózt, mézet, szőlőcukrot tartalmaz, rizs, kekszek, kenyér (a teljes kiőrlésű is) bulgur, kuszkusz, meg a többi búzából készült divatos agymenés, amit baromi egészségesnek tüntetnek fel, de rohadtul nem való inzulinrezisztenseknek.

2022. okt. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!