Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 35-40 gramm cukor sok...

Napi 35-40 gramm cukor sok egy 16 éves fiatalnak? Nem cukros üdítővel, csokival, chipsel szemét kajával vittem be. Illetve milyennek találjátok a mai táplálékbevitelem?

Figyelt kérdés

Reggeli: zabkása, almával

Ebéd: közepes tálnyi halászlé, teljes kiörlésű toast kenyérrel

Uzsonna: sokmagvas KorpoVit (4db) csirkemell sonkával (3db)

Vacsora: 2db tükörtojás, egy kis saláta, KorpoVit sokmagvas (2db), hozzáadott cukor nélküli jogobella meggyes joghurt.

16/L ez összesen 38,3 gramm cukor, 97,9 gramm ch.


2022. okt. 31. 19:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve ma 15.814-et léptem, és 374 kcalt égettem el.
2022. okt. 31. 19:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor lenne sok, ha hozzáadott cukorból vittél volna be ennyit, így viszont nincs vele gond
2022. okt. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te fogyókúrázol? Elég girhes lehetsz! Többszáz kalóriával a szükségleted alatt táplálkozol! Ráadásul kifejezetten kerülöd a friss zöldséget-gyümölcsöt! 1 alma meg egy kis saláta az konkrétan nulla! C vitaminhiány beindítva. Hogy jut eszedbe a cukrot meg a szénhidrátot grammra mérni? Cukorbeteg vagy?
2022. okt. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Atyavilág, te még a lépéseidet meg az elégetett kalóriáidat is számolod? Pszichológust neked, de gyorsan anorexia- és kényszerbetegség-gyanú miatt! Nem lesz jó a kórházban kényszertáplálva!
2022. okt. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, (4,4) az éhgyomros vércukrom.
2022. okt. 31. 19:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Most te abban a tévhitben vagy, hogy a 4,4 az sok? Hát nem, az tökéletes, de ha 6 lenne, az is jó lenne!
2022. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nőknél az az ajánlott, hogy a HOZZÁADOTT cukor mennyisége napi max 25g legyen. Amit te itt leírtál, annál nagyjából nullához konvergál a hozzáadott cukor.


Egyébként elárulom, hogy nem 374 kcal égettél el, azt ugyanis lehetetlen ennyire pontosan megmondani, mint ahogy az élelmiszerek megadott kalóriatartalma is csak becslés.

2022. okt. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az agyadnak minimum napi 140g szénhidrátra van szüksége, mivel csak azt tudja hasznosítani, de a retina sejtjei stb. is ugyanilyen. A tudatlan diétázásod semmire nem jó
2022. nov. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hol az ebéd főétel része? Mert a halászlé az csak leves, nem normális étkezés.


Ez diétának sem jó, kalóriában meg talán eléri az 1200-at, de szerintem nem, ami rettentő kevés.

2022. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!