Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék hízni körülbelül...

Hogyan tudnék hízni körülbelül tíz vagy tizenöt kilót?

Figyelt kérdés
Nem tudok. Mindig vékony testalkatom volt, de sajnos lementem 41 kilóig. Vannak időszakok (pár nap, egy hét) amikor falok és egyfolytában éhes vagyok, de olyanok váltják, amikor semmi étvágyam. Szeretném megtalálni az arany középutat. Szívesen fogadok minden praktikát táplálkozásra, edzésre, mert az edzés elengedhetetlen az ilyen esetekben. 24 éves lány vagyok.

2022. nov. 24. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Én mondjuk azért előbb kivizsgáltatnám hogy van-e ennek valami egészségügyi oka...

Tudom-tudom, csak a kövér embereknek lehet hormonális problémája, aki meg vékony az csak vékony és különben is örüljön neki, de a hízásképtelenség akkor sem egészséges, az ok nélküli fogyás meg egyenesen ijesztő tünet.

Aztán persze lehet hogy semmi bajod, vagy lehet hogy ""csak" " pszichés, de jobb félni mint megijedni.

2022. nov. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

25 éves férfi vagyok, aktívan edzek, 193cm 110kg.

Jelenlegi súlyomat 103kg-ról tornáztam fel. Neked, hogy hízz, nagyon lebutítva annyit kell csinálnod, hogy napi szinten kalóriatöbbletet kell elérned a szervezetben. Tehát több kalóriát kell bevinned, mint amennyit eléget a szervezetes a különböző aktivitások során, plusz alapjáraton. Ehhez ki kell számolnod a neked szükséges kalóriabevitelt. Google: maintenance calorie calculator.


Kiszámoltam egy példát: 24 éves nő, 160cm, 41kg, nem végez fizikai aktivitást: 1355kcal

Tehát ennyire van szüksége ahhoz, hogy tartsa a súlyát. Ha hízni akar, ennél többet kell bevinnie, fogyni akar, értelemszerűen kevesebbet.

Én azt mondom, ha neked 1400kcal-ra van szükséged naponta, most először tornázd fel 1600 körülre, tartsd egy pár hétig és nézd meg, hogy van-e eredmény. A kalóriákat neked kell számolnod. Javaslom étkezz naponta minimum 4x kevesebbet. Reggeli: akár tojás, körözött, túró, sonka, zöldségek, joghurt. Ebédre mindenképp szénhidtrát és fehérjedús ételt ennék, mondjuk a jól ismert csirke rizs kombót. A csirkét ezerdéleképpen eltudod készíteni, köretnek rizs helyett akár bulgur. Plusz zöldségek. Nasinak esetleg egy fehérjeturmix, zabkása, estére pedig mondjuk egy avokádós pirítós. Ezek mellett egy kevés súlyzós eszést be lehet iktatni. Természetesen ezek csak példák, sok sok féle étrend variáció van a neten.


A lényleg, vigyél be több kalóriát.

2022. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1, én is gondoltam kivizsgálásra, hova lehet ezzel fordulni, dietetikushoz?


2, nagyon köszi! Ezeket igyekszem megfogadni. Bár sajnos a rendszertelenségem miatt nehéz lesz, de mostmár bármit megtennék mert rossz érzés úgy tükörbe nézni hogy egy hulla néz rám vissza beesett pofával és karikás szemekkel

2022. nov. 24. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Holnapig?
2022. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es válasza egyébként szuper, ha teljesen egészséges vagy, akkor kielégítő megoldás. De a 41kg nagyon alacsony, ahogy 1-es írta, én mindenképp elmennék vele orvoshoz.

Legelőször háziorvos, ő fog adni beutalót általános vérkép és vizeletvizsgálatra. Utána hasi ultrahang, illetve gasztroenterológiai vizsgálatra. Érdemes endokrinológiai vizsgálatokra is elmenni, mert hormon problémák, esetleg inzulin problémák is állhatnak a háttérben. De akár valamilyen fertőzés is. Keress egy jó háziorvost, aki segít ezekre a vizsgálatokra a beutalót adni, és jó eséllyel ezekből az eredményekből már kiderülhet hogy mi a helyzet veled.

Ha nincs se hormonális gond, se valamilyen fertőzés(pl. bélféreg is okozhat krónikus fogyást, és falási rohamokat, de étvágytalanságot is váltakozva), se étel intolerancia vagy felszívódási zavar, csak annyi hogy egyszerűen kevés kalóriát viszel be, akkor ahogy 2-es is írta, elegendő kalóriát bevinni, sok fehérje, zsírokat is nyugodtan, akár tápanyag kiegészítőket is kipróbálhatsz, [link] -ot tudom ajánlani, egyik legjobb ár-érték arányú tápkieg cég itthon szerintem. Illetve a magasabb kalória mellé érdemes edzeni is, kardio+súlyzós edzés egyaránt.

TL;DR Először orvoshoz menj megnézni minden rendben van-e, aztán mehet a tömegelés+edzés ezerrel!! Hajrá!

2022. nov. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Menj el kivizsgáltatni mert 41 kiló rettentő kevés.


Felszívódási zavart okozhat a tej valamelyik össztevője, glutén. Ha megvan az eredmény, és normálisan tartod a diétát, akkor visszahízol normális súlyra, mert megszűnik a soványságot kiváltó ok.

2022. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De lehet hormonális ok, vagy bármi.
2022. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. Szerencsére anyukám és a legjobb barátnőm apja is orvosok, de eddig valahogy sosem jutott eszembe hogy ez az állapot kivizsgálásra szorulhat.
2022. nov. 25. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!