Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnám helyreállítani...

Hogyan tudnám helyreállítani a táplálkozásom és az anyagcserém?

Figyelt kérdés

Egy rövid kis story, hogy megértsétek:)

Október elejétől egészen mostanáig volt/van egy kis étkezési zavarom, koplaltam, nagyon keveset ettem, a koplalás után viszont jött a falásroham, utána jött a hánytatás/hashajtás. Utána minden elölről. 7-8 kg-ot fogytam amúgy így.

Szeretném helyreállítani a táplálkozásom, mondjuk kezdetben napi átlag 800 kalóriát enni. Ha fokozatosan növelem a kalória bevitelt, egészen 1200 kalóráig(nekem annyi bőven elég), és mellette mozgok is minden nap+suli, akkor lehetséges hogy ne jöjjenek vissza a leadott kilók, és helyreálljon az anyagcserém?



2022. dec. 15. 12:26
 1/10 butkos válasza:
30%

Fontos megérteni, hogy mindenki más, és ami az egyik embernél működik, nem biztos, hogy a másiknál működik. Mindig a legjobb, ha konzultálsz egy egészségügyi szakemberrel, például orvossal vagy dietetikussal, mielőtt bármilyen változtatást hajtanál végre étrendeden vagy edzési rutinodon. Személyre szabott tanácsot és támogatást tudnak nyújtani a te egyedi helyzeted alapján.

Általában azonban lehetséges a táplálkozás és az anyagcsere helyreállítása a kalóriabevitel fokozatos növelésével és rendszeres fizikai aktivitással. Átlagosan napi 800 kalóriát elfogyasztva, majd fokozatosan 1200 kalóriára növelve megelőzheti a leadott kilók visszatérését, és segíthet helyreállítani az anyagcserét. Fontos azonban, hogy ezt egészséges és fenntartható módon tegyük. Ez magában foglalhatja a kiegyensúlyozott étrendet, amely különféle tápanyagdús ételeket foglal magában, a hidratáltságot és az elegendő alvást. Szintén fontos, hogy beszélj egészségügyi szakemberrel az esetlegesen felmerülő problémákról vagy kihívásokról, hogy segíthessenek neked biztonságos és hatékony tervet kidolgozni.

2022. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

1200 kaloria egy ovodas gyerek adagja. Jarsz terapiara? Nagyon kene, mert fejben meg mindig orasi bajok vannak es az 1200 kaloria is koplalas gyakorlatilag.

Szoval szolj a szuleidnek, keressetek szakembert, aztan gyogyulgass.

Dietetikus tud segiteni etrendben is.


Azt nem tudom, hogy tenylegesen van-e felesleg rajtad, de ha van is, fogyni nem igy kell, ennek nincs ertelme. Termeszetesen amint elkezdesz tobbet enni, vissza fognak jonni a kilok, egy par biztos, de kiegyensulyozott, NORMALIS etkezessel es sporttal le lehet fogyni egeszsegesen.

Mar ha egyaltalan neked kell-e, ezt ugye nem tudjuk. Lehet pont hiznod kene.

2022. dec. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

173 cm vagyok és 46 kg

2022. dec. 15. 14:03
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Jajjistenem... te írtad ki pár napja is????


800 kcal??? ez a szervezeted alapműködésére sem elég!!!

2022. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezekhez a méretekhez 1300 Kcal kellene _csak_ az életfunkcióid ellátásához.


[link]


15.4-es BMI-vel kóros soványság!


"KONZULTÁLJ A TESTSÚLYODRÓL AZ ORVOSODDAL

PA BMI kalkulátor szerint a testsúlyod a magasságodhoz képest nagyon alacsony. A szervezetedből fontos tápanyagok hiányozhatnak."

2022. dec. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: tutifix, hogy súlyos testképzavara van! Pszichológusért kiált!
2022. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ertem tenyleg, hogy ilyenkor a szulok hol vannak. Csak eszreveszem, ha a tini gyerekem 173 centi es korosan sovany es dietazik...

Bar az anorexia is altalaban a zuros csaladi hatterbol (is) fakad, tudat alatt figyelemfelhivas is a szulok fele, szoval aki itt tart, annal csaladilag is bajok lehetnek.

De akkor is nagyon szomoru.

2022. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7: rengeteg ilyen és hasonló kérdés van itt, 16-17 évesek (vagy fiatalabbak) leírásában. Tragédia, hogy mennyire nincs kommunikáció a szülőkkel..... Vagy nem mernek szólni nekik (némelyik le is írja), vagy a szülők lazán nem foglalkoznak a gyerekkel.... bemegy a szobájába, és csak enni-sz.rni jön ki. Úgy tartják a gyereket,m int vmi haszonállatot az ólban... :(((


Rméségesen szomorú.

2022. dec. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy sürgősen segítséget kérsz, és elkezd pszichológus kezelni!
2022. dec. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem 1200 kalória kell, hanem a hízáshoz is minimum 3000+ (Minnie Maud modellről olvasgass, én aszerint jöttem ki súlyilag az étkezési zavaromból, és általában ez a "standard" a súly visszaállítására)


Aztán, miután már egészséges aúlytartományban vagy, vissza lehet állni egy 1500-1600 minimumra.


800 kcallal nem fogsz hízni semmit, és mellesleg egy hete még fogyni akartál.

2022. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!