Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki súlyos IR-ben, vagy...

Aki súlyos IR-ben, vagy cukorbetegségben szenved, az egy hotelben hogyan oldja meg az étkezését?

Figyelt kérdés
Akár hotelben töltött hétvége, akár egyszerű éttermi vacsora esetén ki hogyan oldja meg a diéta betartását? A fehér rizs mellett általában csak krumpli van minden formában, IR barát köretek hiányoznak az étlapról. Vagy pl a reggeli. Attól, hogy barna színű a kenyér, még közel sem biztos, hogy megfelelő. Nekem a purpur vált be. Vigyek magammal?

2023. jan. 21. 08:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
De. Épp ezért mondom, hogy a gyors CH-t rohadt egyszerű kikerülni egy étteremben.
2023. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%

3-as vagyok. Teljesen egyetértek 11-essel.

Mivel kell szénhidrátot enned (te is ezt mondod, én is ezt irtam), ezért bárhol tudsz enni bármit! Rizst is ehetsz, krumplit meg pláne!

2023. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

IR-es vagyok, emellett glutén- és tejérzékeny. Általában apartmant bérlünk és főzök + étterembe megyünk, de hotelekben is meg tudtam oldani az étkezést. Eddig minden hotelben, ahol voltunk, sokféle köretből lehetett választani. Reggelinél többnyire tojást vagy virslit, felvágottat szoktam enni nyers zöldségekkel, ebédre, vacsorára valamilyen húst, halat párolt zöldségekkel. Éttermekben még egyszerűbb, sokféle étel közül lehet választani, és ha kérem, lehagyják a cukros öntetet a salátákról is. Utóbbi időben azt tapasztalom, hogy sok helyen az allergéneket is feltüntetik az étlapon.

Én nem szoktam grammra számolgatni a CH-t, low carb (LCHF) étrenden vagyok évek óta, nyaraláskor is igyekszem betartani, amennyire lehet.

Vihetsz magaddal purpur kenyeret, szerintem a kutyát se fogja érdekelni, ha azt eszed a hotelben reggelinél. Foglalás előtt esetleg érdeklődd meg, hogy milyen ételekre számíthatsz.

2023. jan. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%
Nekem ebből pont az jön le, hogy a kérdező az, aki kvára nincs képben...
2023. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm 13-as.


14-es, nem jársz messze az igazságtól. Ha képben lennék nem kérdeznék nyilván. Fura dolog nem? Ha valamiben nem biztosak az emberek, akkor megkérdeznek olyanokat, akiknek van már tapasztalatuk. Te biztos azért kérdeztél az iskolában is, mert tudtad a választ.. 🙂

2023. jan. 25. 16:10
 16/17 anonim ***** válasza:
54%
Na de közben itt okoskodsz...
2023. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Idézd már kérlek azt a részt, amit okoskodásként értékeltél 🤔
2023. jan. 25. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!