Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan betegség, amikor...

Van olyan betegség, amikor vki kövéren vékonynak látja magát? Tehát az anorexia ellentéte. Ha igen, mi a neve, hol találok róla infókat?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
bigorexia, a megszállott testépítők agybaja
2010. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elhízás, vagy tulsuly. A legtöbb kövér nőnek van, egészen 95 kg-ig. Akkor kezd el kapkodni, hogy de jó lenne az érettségiző bugyijába megint beleférni.
2010. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen betegség. Inkább örülnöd kéne, hogy nem vagy testképzavaros, gátlásos hülye liba, mint a legtöbb fiatal nő. Nem kell mindenkinek 60 kiló alatt lennie, inkább egy husis de öntudatos lány, mint egy lapos piszkafa, aki ráadásul örökké a súlyával szenved.
2010. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kövérek jelentős része nem látja magát kövérnek. A férfiak több, mint fele.

Az előző válaszoló szerint is az 59 kg az még piszkafa, LOL

2010. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nem igazából a kérdésed alapján az ellentéte, de a Binge eating disorder betegség (bocsánat nem tudom mi magyarul) lényege, hogy a beteg kényszerből eszik rengeteget akkor is ha nem éhes. Vagyis az anorexia ellentéte: az egyik nem eszik a másik betegesen sokat eszik. (itt nem jellemző, hogy kihánynák az ételt mint pl. a bulimiánál). A betegség nem egyenlő a normális többet eszek az átlagnál dologgal. A betegek kezelés nélkül bele is halhatnak ebbe. Angolul elég sok infó van, magyarul is biztos található az interneten infó.
2010. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

nem vagy testképzavaros, gátlásos hülye liba ---> ROHADT TAHÓ kommentelő!!! az aki nincs tisztában a táplálkozási zavarokkal az inkább fogja be a POFÁJÁT!!!

egyébként diagnosztizálva nincs ez a betegség, így nincs, de nem kétlem, hogy előfordul egyes embereknél.

szerintem lehet valaki kövér, vagy sovány, csak érezze jól magát a bőrében, ne foglalkozzon azzal, hogy mit eszik...

2010. dec. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem van! Én mindig vékonynak gondolom magam, pedig egyáltalán nem vagyok az. Neki is megyek tárgyaknak, mert azt hiszem elférek mellettük. Egyébként ez is egy testképzavar, én sokszor meglepődök ha meglátom magam a tükörben, hogy ilyen vastag vagyok.
2011. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Létezik. Fatorexia a neve. :) Keress rá gugliban!
2013. dec. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!