Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Életmódváltást hogyan kezdjem...

Életmódváltást hogyan kezdjem el (újra)? Kolégisták ti mit esztek?

Figyelt kérdés

Már egyszer kivontam az életemből a lisztet a cukrot, meg a feldolgozott élelmiszereket, édességeket rágcsákat... Ment a dolog 3 évig de amióta dolgozom (éjszakai meló), meg kolis vagyok valahogy nem jön össze hogy figyeljek a kajára...

Szívesen fogadok napi étrendet tanácsot stb..

158 cm vagyok 54 kg körül.


2023. febr. 16. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A Nők Lapjás közhelyek helyett tényleges tudást alaptudást kéne szerezned táplálkozás témában, és akkor nem kéne újrakezdeni időről időre ezt az életmódváltás dolgot. Olvasd el ezt a szakmai írást, még ha száraznak is tűnik, és látni fogod, hogy az étrendtervezés nem egyenlő a "nincs cukor, nincs liszt, nincs édesség, nincs rágcsa, mert ezt olvastam a Femina.hu-n" típusú hozzáállással:

[link]

2023. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én nem említtem femina.hu-t... bocs
2023. febr. 16. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:
igaza van az 1. válaszolónak. ne azt a feminás izét emeld ki a mondandójából. belinkelt neked egy tudományos cikket azt olvasd el és ne akadj fent ilyeneken. tényleg kezdj el tanulni a táplálkozásról mert különben mindig újrakezdő leszel
2023. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha van időd elkészíteni az ételeket rengeteget tudok ajánlani.


Fiú vagyok, viszont kolis és nekem ez a pár alap élelmiszer, ami viszonylag jó áron van, egészséges és egyszerűen elkészíthetőek szerintem.


Reggelire zab és tej, de adok hozzá almát vagy banánt (fahéj is jó hozzá), meg ha van több időm csinálok még rántottát olyan 3-4 tojással, só bors bőven jó hozzá, de más fűszereket is adhatsz, paprikapor, fokhagyma granulátum, petrezselyem bármi (vegeta vagy ilyen fűszereknél érdemes megnézni, hogy ne legyen benne cukor, vagy ízfokozó pl nátrium-glutamát)


Ebéd: csirkemell, rizs és zöldségek, ez lehet fagyasztott zöldségek (borsó, répa, burgonya, kukorica, paprika, zöldbab igazából bármi lehet benne tényleg)


Vacsora: teljes kiörlésű tészta paradicsom szósszal és babbal, paradicsom szósz helyett sajttal is csinálhatod, ami neked tetszik tényleg.


Van, hogy nem ilyen sorrendben eszek mindent, de ezeket eszem általában és laktatóak meg finomak.


Szóval amiket ajánlok, hogy egyél:


Zab, tej, Tojás, gyümölcs (alma, banán, narancs stb), zöldségek (fagyasztott, saláta, krumpli stb), teljes kiörlésű kenyér és tészta, rizs, csirkemell, babkonzerv (ne legyen benne cukor lehetőleg, vagy mosd ki a konzervet vízzel), sajt, mogyoró, olaj (olivaolaj vagy kókuszolaj, de a napraforgóolaj is belefér, ha keveset használsz) paradicsomszósz, fűszerek (pl só, bors, paprikapor stb)


Több más ételt is bevonhatsz, őszintén én próbálok olcsón kijönni, de így is élvezhető.


Ha krumplit akarnál csinálni, akkor ne sült krumplit csinálj rengeteg olajban, elég egészségtelen főleg annyi napraforgólajban.

Szóval én krumplit mikróban csinálom, mert elég gyorsan kész van, annyit kell csinálnod, hogy villával megszúrkálod és 6-8 perc alatt kész van mikróban, ha nagyon könnyen beletudod szúrni akkor már jó lesz, hűl kicsit és életed is.


Remélem tudtam segíteni

2023. febr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!