Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen táplálékkiegészítők/vit...

Milyen táplálékkiegészítők/vitaminok elengedhetetlenek egy életmódváltás/fogyúkúra elkezdésében?

Figyelt kérdés
Nem az ilyen fogyi csodaszer tablettákra meg ilyesmikre gondolok, amikkel a kuruzslók seftelnek, hanem amik segítenek a testet egyensúlyba hozni, és elősegíteni az egészségesebb életmódot.

2023. febr. 12. 03:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy kinek milyen tápkiegészítőre vagy vitaminkészítményre van szüksége, az teljesen egyéni, ugyanis az adott személy étrendjétől, étkezi szokásaitól függ. Mindenkinek azokat a vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket érdemes kiegészítővel pótolni, amit normál táplálkozással nem visz be elegendő mennyiségben.
2023. febr. 12. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A táplálékkiegészítők ugyanolyan lehúzás, mint a fogyi tabletták. 40pár évesen életmódot váltottam, gyógyszerek, cigi, pia letesz, egészséges táplálkozás, sport. Vitaminok helyett gyümölcsöt, zöldséget, halat eszek, stb. Soha semmilyen tápkieg bogyót nem szedtem, és még itt vagyok.

Szélsőséges hiány, vagy nagyon egyoldalú táplálkozás esetén érdemes csak ilyesmit szedni. Normál, kiegyensúlyozott táplálkozás mellett tök fölösleges, sőt még árthat is.

2023. febr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első valóban igazat mond. Nagyon egyén függő.


Érdemes lehet megcsináltatni egy panelt, ártani nem árt a házidoki is ki tud írni elég sokat TB-re.


Amikkel legtöbbször baj szokott lenni:

D vitamin, magnézium, B12.

Ha nő vagy akkor vas és cink is lehet főleg, ha szedtél fogamzásgátlót.

De ideális esetben meg kellene nézetni, mert nem minden vízzel oldódó vitamin és akkor azt ha túl adagolod nem fogod tudni kipisilni és sok bajt tud okozni.


Sok sikert kívánok!


(Esetleg, ha tudsz angolul akkor itt egy táblázat, hogyha valamit kívánsz akkor mi hiányozhat igazán

[link]

)

2023. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 Hát nem gondolom, hogy a jelenlegi étkezésem túlságosan változatos lenne tekintve továbbá azt, hogy a jelenlegi élelmiszerekbe alig van bármi normális tápanyag/vitamin így nehéz kikalkulálni sajna.
2023. febr. 12. 17:49
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 Örülök, hogy sikerült neked, és köszi a tapasztalatod, de eddigi tapasztalataim alapján mikor volt 1-2 ilyen eset, és pótoltam 1-2 anyagot az étkezésem mellett sokkal jobban éreztem magam, csak egyszerűen annyi fajta van, hogy nem tudom már melyiket érdemes szedni. Amit most én elkezdtem leginkább az étkezésem, és a cukorproblémák miatt az az almaecet amit jónak is érzek talán még a C vitamin amit mindennap szedek, és néha D vitamin inkább téli időkben.
2023. febr. 12. 17:51
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

"a jelenlegi élelmiszerekbe alig van bármi normális tápanyag/vitamin"

Ez laikusként vicces kijelentés a részedről. Maradjunk annyiban, hogy a vizsgálati anyagok és a tudományos közlemények szerint a zöldségek, a gyümölcsök, a hüvelyesek, a gabonák és a magvak még mindig kiválóan képesek fedezni az emberi szervezet tápanyagigényeit. Tessék elmenni egy dietetikushoz!

2023. febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#3 Nemrég voltam vérvételen elvileg minden eredmény jónak számít igaz ez nem konkrétan ennek lett készítve. D vitaminból én sem szedek eleget, és sajna napon sem vagyok sokat, magnéziumot próbálok szedni volt egy idő hogy mindig szedtem lehet visszaállok rá, mert alapból elég stresszes vagyok, és gyakran húz az izmom is, B12-t meg nem tudtam. Köszi a táblázatot átnézem mindenképp.
2023. febr. 12. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!