Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez igy nem egészséges táplálko...

Ez igy nem egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés

Ha valaki napi 3x eszik, mind 3 alkalommal egészséges ételeket, inni csak vizet, de pl minden reggeli vagy ebéd után eszik egy kisebb csokit vagy kekszet, akkor igy felesleges egészségesnek lennie a 3 fő táplálkozásnak?


Tesóm csinálja ezt. Szerintem felesleges az a sok zöldség, meg egészséges kaja, ha mindennap eszik csokit is. Nem sokat de eszik. Jól gondolom ezt?



2023. márc. 27. 16:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Persze leirom azért, hogy utána leírhasd, hogy az amit irok miert NEM egészséges? :D jó próbálkozás... DE éld már ki máshol az okoskodásodat, mert engem, mint a kérdés kiíróját, egy cseppet sem érdekelsz, úgyhogy ne pocsekold itt az időd :)
2023. márc. 27. 21:09
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

"Persze leirom azért, hogy utána leírhasd, hogy az amit irok miert NEM egészséges?"

Tehát a lelked mélyen pontosan tudod, hogy a táplálkozás komplexebb diszciplina annál, mint hogy ez egészséges étel, az meg nem, de erről nem akarsz bővebben hallani, inkább a saját elképzeléseid és narratíváid alapján kívánsz gondolkodni étkezésről még akkor is, ha azok a valósággal semmilyen kapcsolatot nem ápolnak. Ez is egy döntés! Jó diétát, jó egészséges étkezést kívánok!

2023. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az egészséges táplálkozásnak nem kell fekete-fehérnek lennie és csokit csipszet, gyorskaját stb démonizálni.

Annyit jelent, hogy egy legalább 80/20%-os aránnyal, egy egészséges alap étrendet kövess és ebbe belefér ha mértékkel eszel olyasmit ami ugyan nem egészséges, de szereted mert pl finom, mert kívánod stb.

Ez hosszútávon tarthatóbb is életmódként, az emberek nagy százalèkának, mintha mindent letiltasz amit szeretsz, pár hónap múlva meg elfogy az erőd, és annyira ki vagy éhezve az ízekre, hogy bezabálsz és talán napokig- hetekig abba se tudod hagyni ami azért már konkrét hízással is járhat, ha folyamatosan túleszed magad.

Én is így csinálom évek óta. Olyan 90/10% aránnyal. Ez idő alatt szépen lefogytam, nem is keveset,+ tartom a súlyom, pedig eszek csokit, csipszet, péksütit, kínai kaját, mekit, kfct, gyrost, pizzát, fagyit, blablabla. De ezek mennyisége-gyakorisága elenyésző amellett, hogy alapvetően a mindennapjaimban húsokat, rengeteg zöldséget, salátákat eszek, tojást, sajtot, egyéb tejterméket, olajos magvakat stb. Csak zöldséget olyan fél kilót megeszek naponta legalább. Talán többet is. Ez adja a köretet hús mellé a legtöbb esetben, vacsorára kis kenyér mellé stb.

Azelőtt sose gondoltam volna, hogy a kedvenc kajáim a csirkés mogyorós uborkasaláta, meg a sertéshúsos karalábé leves lesz sárgarépával.😊 De így lett.:)

2023. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

4-essel egyet értek


Itt is rengeteg a kommersz hozzászólás.... A ződségek a gyümölccsel, a gyümölcsök a zöldséggel, amit ma már minden hülye kívülről fúj!!! Leginkább divatból bohóckodnak itt a szupertrendi egészséges táplálkozásukkal!


Minden értelmes ember tudja, hogy a szervezetnek mindnen tápanyagra szüksége van! Mindenre... Igen a zsírra, a cukorra, a csökikra, sütikre, mint boldogsághormonokra is, képzeljétek! Az megint más, hogy amennyire lehet, mértékkel mindenből



Egész életemben azt ettem, ami jól esett, annyit, amennyi jól esett, és itt vagyok 46 évesen, 1 kg súlyfelesleg nélkül... Bibi


És nem, nincs baj a koleszterinszintemmel, a májammal, az emésztésemmel, és az érrendszeremmel se


Nem mindenki lehet ilyen szerencsés, azt megértem, de aki azt szólja meg, aki a természetesség híve, és nem bohockodik a fog alatt roppanós nyerszölséges ízetlen marhaságaival, az egy agyatlan trendiskedő majom



No, egészségmániás pénzes tömegemberkék, mostmár lehet engem szidni!!! :)))))

2023. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!