Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit hízhatok ettől?

Mennyit hízhatok ettől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


38 kg vagyok, ezért híznom kell ebben a pár napban, hogy mikor orvoshoz megyek ne küldjön kórházba. Tegnap is sokat próbáltam enni, de ma úgyérzem nagyon kimaxoltam. Kb. 3000-4000 kcal ettem meg. (165 cm vagyok) Vajon holnapra hízhatok 1 kilót? (Sportolni nem sportoltam, el is tiltottak tőle. Viszont azon gondolkodtam, ha már úgyis ennyit ettem ma, akkor este felé egy kicsi tornát mégis megengedhetek, nem kardiót, csak egy kis nyújtás vagy erősítés az izmaimnak.)



2023. ápr. 14. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Milyen okból nem tudsz felszedni kilókat? Erre az orvosi kivizsgálásod eredménye adja meg a választ - amit nem közöltél.


Ha az orvosod nem tiltotta be, akkor minden evéshez igyál egy csésze kávét és egyél ízletes, könnyen emészthető, cukros meg húsos ételeket.


A mérsékelt testmozgás - mint a napi séta - jól hat az emésztésre és a testsúlygyarapodásra.

2023. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell, ha van esze az orvosodnak benntart, ugyanis súlyos beteg vagy.


Már RÉG kórházban ÉS szondán lenne a helyed.


38 kilósan én is azt hittem, áh, simán túlélek mindent - aztán még tovább fogytam, és 35 kilósan majdnem meghaltam (gyakorlatilag 2.3 napom lehetett hátra, mielőtt összeomlik a keringésem vagy bármi).

2023. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"holnapra hízhatok 1 kilót?"

A hízás továbbra sem napról napra történik, hanem hétről hétre, hónapról hónapra. Ami egyik napról a másikra feljön, és látszik a mérlegen is, az víz, salak, széklet, só, elektrolit, glikogén, de nem testzsír, pláne nem izomszövet.

2023. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

1-es, a kérdező súlyosan beteg anorexiás nő, azért nem sportolhat, ilyen súllyal gyakorlatilag nem is sétálhatna, hanem kötelezően agyhoz kötött betegnek kéne lennie.


Azért is akar hízni, mert befosott, hogy a doki akarata ellenére, hogy ne haljon meg, benn fogná, és azért akar sportolni mégis, mert bűntudata van attól, mert evett.

2023. ápr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
4-es, az is lehet, hogy valamilyen genetikai anyagcserezavarban szenved. Ekkor gyógyszereket kell szednie és előírt étrendet kell tartania.
2023. ápr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igaz, nem említettem, anorexiás vagyok. Nincs bűntudatom, mert ettem, szeretnék hízni, éppen ezért kérdeztem, jól csináltam-e? Illetve ha már úgyis ilyen sokat ettem ma, hogy esetleg még inkább növeljem kicsit a súlyomat végezhetnék tornát, amivel még ha csak minimálisan is az izmaimat meg tudnám erősíteni. Persze nem súlyzós edzésre gondolok, természetesen tudom, hogy azt nem lehet, maximum, majd ha elérek egy bizonyos súlyt, most csak saját testsúlyos tényleg csak rövid tornát végeznék. Mivel gondoltam az izom nehezebb ugye mint a zsír talán még jobban híznék is (bár nem hiszem, hogy ettől a tornától növekedne az izmom, de már az is jó, ha fenntartom, nem?).
2023. ápr. 14. 16:45
 7/16 A kérdező kommentje:
2-es, köszönöm a válaszodat, de én tovább nem fogyok, figyelnek rám a szüleim is, én is minden nap megmérem magamat, és eddig szerencsére még nem estem vissza. (Bár még csak 4 napja kezdtem el ezt az egészet, akkor 37,7 kg voltam, most pontosan 38,4 kg vagyok.)
2023. ápr. 14. 16:48
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

"az izmom, de már az is jó, ha fenntartom, nem?"

Hogy mit szeretnél fenntartani? Az izmodat? 38 kiló vagy. Csont, bőr, belső szervek, ennyi a súlyod. A minimális alapizomrostokon kívül rajtad semmilyen izomszövet nem található.

2023. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Alapból nem kéne itt kérdezned látatlanban, mert az orvosodnak már mindent el kellett volna mondania. Ha az orvos nem tudja a dolgát, akkor fel kéne keresned egy másik szakorvost.
2023. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
Ja - írod hogy 4 nap alatt szedtél fel 0,7 kilót. Normális esetben ilyen gyorsan csak a rákos daganat meg a húscsirke növekedhet, úgyhogy nincs semmi gond. 4 hónap múlva már teljesen rendben leszel, ha nincs egyéb súlyos anyagcserezavarod.
2023. ápr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!